koncert

Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo

koncert

Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo

Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo - Bilety na koncert

Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo już w styczniu zagości ze znakomitym projektem muzycznym do Dworu Artusa.

Co przyniesie spotkanie dwóch kreatywnych, lecz odmiennych muzyków, których rodowodem jest zarówno muzyka jazzowa, jak i klasyczna? Muzyków, których inspiracje sięgają zarówno w kierunku improwizacji i jazzu, jak i muzyki klasycznej, a także ambientu oraz minimalizmu? Jak pogodzić perfekcję klasycznego wykonawstwa z nieobliczalną jazzową strukturą oraz ciągotami w kierunku wykorzystania elektronicznych efektów? Aby na koniec zamknąć to w chłodnej, minimalistycznej, skandynawskiej aurze.

Odpowiedzią na to pytanie jest nowy projekt pianisty Sebastiana Zawadzkiegoi skrzypka Stanisława Słowińskiego, artystów z różnych światów muzycznych. Sebastian, pianista i kompozytor, który od 2010 roku mieszka w Danii, czerpie swoje inspiracje ze Skandynawii i z tamtego podejścia do tworzenia muzyki. Jest autorem licznych autorskich projektów. Stanisław Słowiński, ceniony skrzypek i kompozytor młodego pokolenia z Krakowa, jest niezwykle aktywny na polskiej scenie muzycznej i współpracował z wieloma uznanymi artystami. Ten projekt to próba stworzenia nowej muzycznej jakości, w której artyści wykazują się dużą elastycznością i sporym dystansem do swoich dotychczasowych dokonań.

Spotkanie artystów o tak różnych stylistycznych rodowodach, odmiennych nawykach i twórczych doświadczeniach zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym, nowym brzmieniu. Wspólnie zagrają autorskie kompozycje, które będą premierowo wykonane na tym koncercie.

Link do wydarzenia: https://artus.torun.pl/events/sebastian-zawadzki-stanislaw-slowinski-duo/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

byliśmy na koncercie w Dworze Artusa .... byliśmy zachwyceni tą muzyką, jakby "ciszy" ... uspokajającej. Kupiliśmy po koncercie dwie płyty: jedna z muzyką Sebastiana Zawadzkiego, Zawadzki z towarzyszeniem wiolonczeli; druga płyta"ze skrzypkiem" Słowińskim, Bursztynowe drzewo. Zawadzki z płyty różni się tym z Zawadzkim z koncertu,że tam gra z wiolonczelą i po jednym i drugim przesłuchaniu ,wydaje sie być mniej ciekawy. Muzyka jednostajna ... na koncercie Słowiński dodał energii i chyba ten koncert uratował. O plycie Bursztynowe Drzewo nie powiemy wiele, bo bez wideo jest chyba do zrozumienia. Szkoda,że kupiliśmy te płyty, bo wrażenia byłyby piękne. Za koncert cztery gwiazdki, wzruszyliśmy się ... Halina i Żak.

Polecane