Sergio & Odair Assad, gościnnie Woch & Guzik Duo | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Sergio & Odair Assad, gościnnie Woch & Guzik Duo

koncert

Sergio & Odair Assad, gościnnie Woch & Guzik Duo

Sergio & Odair Assad, gościnnie Woch & Guzik Duo - Bilety na koncert

Współpraca Adama Wocha i Roberta Guzika zaczęła się w 2011 roku. Dwa lata później duet rozpoczął działalność
koncertową oraz wyjazdy konkursowe. Największymi sukcesami zespołu było zajęcie II miejsca na X Europejskim
Konkursie Gitarowym „Enrico Mercatali” w maju 2013 roku (Gorizia, Włochy). W tym samym roku duet otrzymał tytuł laureata na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym IBLA Grand Prize, gdzie rywalizowali z kilkudziesięcioma solistami i zespołami kameralnymi z całego świata z różnych specjalności muzycznych. W związku z owym konkursem muzycy zostali zaproszeni do udziału w tournée koncertowym w Stanach Zjednoczonych w maju 2014 roku, podczas którego występowali między innymi w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych muzyki poważnej na świecie, Carnegie Hall w Nowym Jorku. Zespół spotkał się z uznaniem publiczności i zyskał bardzo dobre recenzje:
“Next was the Polish guitar duo of Robert Guzik and Adam Woch. Why (and how) does Poland produce so many fine duos? Accordion, piano, guitar – you name it, and Poland will produce great pairs of it. The delightful first piece from the Brazilian Peireira showcased their beautiful ensemble and unified sound with strong technique and balance. It reminded me of the recordings of Larry Coryell and Philip Catherine. The Piazzolla was equally marvelous – nicely understated, with lots of lovely and characteristic touches. Tango need not be overheated, and these two prove it. Great performance!”

Najnowszym osiągnięciem zespołu jest zajęcie III miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie w lipcu 2014 roku. W sierpniu tego roku, zespół zadebiutował na najważniejszym festiwalu gitarowym w Polsce - Polskiej Akademii Gitary w Poznaniu, podczas którego corocznie grają najbardziej utalentowani muzycy klasyczni i gwiazdy jazzu (http://www.akademiagitary.pl/artysci/woch-guzik-duo/). W kwietniu 2016 roku muzycy zadebiutowali cyklem 4 koncertów w Pekinie, co spotkało się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Ponadto duet nawiązał współpracę z najsłynniejszym duetem gitarowym Sergio & Odaira Assada, co zaowocowało napisaniem zadedykowanej nam kompozycji, której premiera odbędzie się w marcu 2017 roku. Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii polskiej gitary.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Koncert znakomity. Natomiast zupełnie niezrozumiałe było wychodzenie kilku osób z dziećmi (w sumie kilkanaście osób)w przerwach miedzy utworami. Osoby te nie wróciły na koncert. Bilety na koncert był wyprzedane i na pewno kilku fanów gitary nie dostało biletów. Czy na takie koncerty koniecznie trzeba zabierać dzieci (5-6 lat)? Może warto zaznaczyć, że to nie jest muzyka lekka, łatwa i przyjemna nawet jak gra dwóch gitarzystów klasycznych?
Świetny koncert, niezwykłe doświadczenie. Naprawdę było warto.
Urszula Skowrońska 30.03.2017 15:01

Polecane