koncert

Shannon

koncert

Shannon

Shannon - Bilety na koncert

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie. Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasował się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki folk z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

Od 20-tu lat na scenie, wielokrotnie nagradzany (ostatnie: Odznaczenie orderem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Kultury" - dla Marcina Rumińskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna dla zespołu SHANNON - 2014, indywidualna dla Marcina Rumińskiego - 2013r, Nagroda Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury dla SHANNON - 2013r). Wraz z zespołem ELPHIN od 2002 roku współtworzyli "Dublin Dancers" - jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce.Na koncie mają również współpracę z Szamanem z Tuvy - Gendosem, uczestnictwo w "Jazz Campingu -Kalatówki", występy na międzynarodowych festiwalach muzyki World i Celtyckiej .

Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i World, z Rockiem, Jazzem, czy Popem od lat stanowi charakterystyczną cechą stylu SHANNON, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie i charakterystycznie. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz nieustannie rozwijanej umiejętności gry na irlandzkich whistlach i mandolinie od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia). W dorobku grupy znajdziemy osiem albumów, ścieżkę dźwiękową do filmu (SPI, -"1409 Afera na zamku Bartenstein"), singiel z grupą "Ryczące 20-tki", projekt z szamanem z Tuwy - Gendosem, show taneczne z trójmiejską grupą tańca irlandzkiego "Elphin", funkcjonujący przez dwa sezony projekt - SHANNON UNPLUGGED oraz od 2013 CELTIC RIVERS ORCHESTRA. Celtic Rivers Orchestra jest kolaboracją zespołu Shannon z Orkiestrą Kameralną. Wszystkie orkiestracje do tego zespołu zostały wykonane przez legendę polskiego jazzu, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera Zbigniewa Namysłowskiego. Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia - Oisin Dillon.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane