koncert

Siostry Łotry oraz gość: Mariusz Lubomski

koncert

Siostry Łotry oraz gość: Mariusz Lubomski

Siostry Łotry oraz gość: Mariusz Lubomski - Bilety na koncert

Siostry Łotry oraz gość: Mariusz Lubomski | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Tym razem Jameson przedstawia lekko i zwiewnie:

Toruńskiego artysty, Mariusza Lubomskiego, nie trzeba przedstawiać. W charakterze starszego kolegi po fachu, a może nawet mistrza, pojawi się na chwilę i zniknie. Jego gościnny udział w koncercie zespołu Siostry Łotry będzie krótkim, ale treściwym zajściem pomiędzy szanującymi się wzajemnie homo sapiens. `

Siostry Łotry to osobliwy twór, który zagości u nas po raz pierwszy. Będzie to okazja do wysłuchania materiału, który już wkrótce ukaże się na płycie zatytułowanej „Pierwszy lot ptaka”. Zadziorne, polskie, humanistyczne, wyraziste - takie są ich autorskie piosenki.

Trzy czwarte zespołu stanowią kobiety. Dwie z nich, Maria i Julia Kępisty, są siostrami. Pochodzą ze Szczecina, ale jedna mieszka obecnie w Toruniu. Młodsza z sióstr, Julia, jest tekściarką i wokalistką zespołu, do tego gra na wiolonczeli. Druga z sióstr, Maria, wykorzystuje nietypowy instrument perkusyjny – wibrafon, a także śpiewa i gra na syntezatorze.

Można rzec, łotrzycą, jest Joanna Glubiak – inowrocławianka, świeża krew w zespole. Pojawiła się niedawno, w miejsce perkusisty – Wojtka Sobury. Natomiast łotrem, kontrabasistą i współkompozytorem piosenek, a po godzinach także kowalem i twórcą filmów animowanych jest Karol Gadzało. Jedyny, ale na szczęście niewybrakowany mężczyzna w zespole.

Razem tworzą zjawisko, coś więcej niż muzyczne wydarzenie. Trudno określić to jednoznacznie, dlatego stworzyli swoje własne określenie - "piosenka humanistyczna". Jednak w ich muzyce słychać wpływ wielu gatunków: jazzu, folku, world music, piosenki aktorskiej, muzyki poważnej, elektronicznej, a w śladowej ilości także rocka, hip-hopu, czy punka. Siostry Łotry to potrzebne temu światu dziwadło. Jest to muzyka, która nie stara się zagłuszyć otaczającego nas huku, lecz wkrada się bocznymi wejściami – prosto do serducha.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bez M. Lubomskiego, kwartet świetnie zafunkcjonował!
hejnal 22.11.2018 09:10

Polecane