koncert
Sławek Uniatowski - Metamorphosis koncert

koncert

Sławek Uniatowski - Metamorphosis koncert

Sławek Uniatowski - Metamorphosis koncert - Bilety na koncert

Sławek Uniatowski - Metamorphosis koncert - Warszawa Kuźnia Kulturalna | Bilety na koncert

„METAMORPHOSIS” to autorskie kompozycje do tekstów własnych, Tomasza Organka, Michała Zabłockiego oraz Janusza Onufrowicza. Teksty traktują o miłości, przyjaźni, przemijaniu, nadziei i akceptacji samego siebie. Skłaniają do refleksji. Muzyka to połączenie jazzu, soulu, popu z lekką dawką rytmów brazylijskich.

Sławek Uniatowski to wybitny wokalista, multiinstrumentalista oraz autor muzyki i tekstów piosenek. Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera, współpracującego z Whitney Huston, Celine Dion czy Michaelem Buble. W zeszłym roku został laureatem nagrody Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego Artysty w kategorii kultura.

 

BIO

Sławek Uniatowski - wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu.

Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach.

Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show  „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, gdzie wykonał utwory „Wymyśliłem ciebie” Andrzeja Zauchy oraz „This Never Happened Before” Paula McCartneya.

W 2011 roku wziął udział w projekcie „Poland Why Not”, z którym koncertował m.in. w Indiach i Japonii.

W 2012 roku wraz z Poet’s Corner nagrał singiel „Angel in my arms”.

W 2014 roku podczas koncertu „Grzegorz z Ciechowski. Spotkanie z legendą” zaśpiewał utwór „Tak… Tak… To ja” z repertuaru Obywatela G.C. przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Orkiestry Adama Sztaby.

W międzyczasie koncertował z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald, m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

W 2016 roku uświetnił koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Franka Sinatry w radiowej Trójce. Zaśpiewał tam wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem przy akompaniamencie Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Koncert wydano na albumie „Koncerty w Trójce vol. 20 - Frank Sinatra 100-lecie urodzin”.

6 września 2016 roku wystąpił z Davidem Fosterem podczas koncertu z okazji obchodów 71. rocznicy uzyskania niepodległości przez Indonezję zorganizowanych w Warszawie przez Ambasadę Indonezji.

25 września 2016 roku w Filharmonii w Szczecinie przedpremierowo zaprezentował materiał z autorskiego albumu „Metamorphosis” rozpisany na orkiestrę symfoniczną i zaaranżowany przez Daniela Nosewicza.

Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 25 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

23 maja 2018 roku ukazał się album „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego, na którym Uniatowski śpiewa utwór „Nie ma jak Bacharach” na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego.

W czerwcu 2018 roku wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał utwór z „5 rano” z albumu „Metamorphosis” oraz w koncercie „Piosenka ci nie da zapomnieć”.

Sławek Uniatowski śpiewa barytonem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Warszawa

Recenzje

Piękny głos.niestety słabe nagłośnienie. Koncert trwał zdecydowanie za krótko😉
Czarna 28.04.2019 17:53
super wrażenia. super impreza
Świetny wokalista niesamowity głos i bardzo duży dystans do siebie mimo młodego wieku. Lekko i z wdziękiem zakończył koncert
Koncert świetny. Żonie się bardzo podobało.
Koncert fantastyczny. Sławek zabrał wszystkich pociągiem do gwiazd - tak jak sam lubi. No i ten ruch sceniczny w ostatnim utworze (wszystkie kocice na to czekały). Polecam.
Występ rewelacyjny. Głos Sławka uzależnia i przenosi w inny wymiar... łagodzi każdy ból (lek na całe zło) Polecam wszystkim tym którzy jeszcze nie mieli okazji być na koncercie.
Koncert super! Sławek Uniatowski oprócz wspaniałego głosu ma świetne poczucie humoru.Natomiast organizacja miejsc na krzesłach pod sceną powinna być bardziej dopracowana. Rezerwowałam dwa miejsca obok siebie a na miejscu okazało się że ja siedzę w innym rzędzie a osoba towarzysząca w innym rzędzie.
Koncert genialny! Atmosfera na koncercie bardzo sympatyczna, luźna, do tego niesamowici artyści na scenie. Jestem pod wielkim wrażeniem. To był bardzo udany wieczór!
Wieczór ze Sławkiem to rozkosz dla oczu i słuchu:) Jego głos potrafi przenieść człowieka w najgłębsze oblicze własnej duszy, do pieknych wspomnień. Jeśli chodzi o miejsce - samą Kuźnie Kulturaną to miejsce rewelacyjne, bardzo klimatyczne, z małą chodź miłą obsługą;) Jedyny minus jaki zauważyłam to jedna koedukacyjna łazienka, a po koncercie było do niej sporo chętnych;)
Dzięki Paniście Panu Rafałowi Stępniowi znakomicie. Świetne aranżacje, miło obserwowało się jego palce na klawiaturze. Co do p. Sławka - słaby kontakt z publicznością, żarty jaki to on nie jest przystojniak - generalnie bufonada. Radość mnie ogarniała kiedy przestawał śpiewać ponieważ dało się posłuchać fortepianu.
Pierwsza i druga piosenka to troche niewypał, brak rozgrzania, niezgrane nagłośnienie, to profesjonalista, nie może być takich sytuacji, osoby obok mnie miały podobne zdanie
Bardzo polecam duet Uniatowski i Stępień . Miło spędzony wieczór.
Super koncert, piekna muzyka oraz wspaniały głos.
Wspaniały występ, było i wesoło i romantycznie i wzruszająco. Kameralna atmosfera a śpiew p. Sławka przy rewelacyjnym akompaniamencie długo będzie mi w duszy grał :)
Małgorzata 12.02.2019 17:02
Doskonały koncert! Sławek to świetny wokalista i kompozytor, a na żywo brzmi równie wspaniale jak na albumie. Dzięki towarzyszącemu pianiście, Rafałowi Stępniowi (prawdziwy wirtuoz), znane wersje studyjne nabierają jeszcze innego charakteru i każdy koncert nieco różni się, więc nie można narzekać na nudę. Oprócz zagranego w całości materiału autorskiego Panowie prezentują też covery na bis - a jakie? Proszę się wybrać, nie będą Państwo żałować!!!
Rewelacja!!! Miejsce urocze i klimatyczne, jedzenie pyszne A Koncert pierwsza klasa!!! Ten głos!! Boski!!! Warto było. Polecam
Przyjemność dla uszu i oczu😍. Wspaniałe wydarzenie, i najlepszy prezent urodzinowy😉
Wspaniały,klimatyczny koncert. Sławek Uniatowski brzmi jeszcze lepiej na żywo niż na plycie.Ciesze się również z możliwości zdobycia płyty z autografem. Jak dla mnie całość na 6 z plusem
Cudowne wydarzenie.. Sławek i jego głos wprawiają w wyjątkowy nastrój, Rafał na klawiszach jest geniuszem.. razem Tworzą wspaniały duet.. ten wieczór na długo zapadnie mi w pamięci :)
Rewelacyjny koncert zarówno wokalnie jak i muzycznie. Rafał grał wspaniale a Sławek oprócz wokalu miał jeszcze super kontakt z publicznością - polecam !
Doskonały koncert, kameralna atmosfera pozwoliła na prawdziwe spotkanie z artystami. Będziemy tu wracać!
Koncert pierwsza klasa, dobrze przygotowany przez organizatorów. Kuźnia to kameralne miejsce z atmosferą, gdzie można się zasłuchać w muzyce ulubionego wykonawcy. Można zjeść kolację przed albo w czasie koncertu, wypić winko lub rozgrzewającą herbatę. Sam Sławek Uniatowski po prostu wspaniały!. Pianista i Sławek tworzą zgrany duet, dzięki temu nie można oderwać od nich oczu, a do uszu płynęła rozkoszna muzyka.
Niesamowity koncert z rewelacyjnym nagłośnieniem i oprawą świetlną. Sławka głos wgniatał w fotel a solówki na fortepianie zapierające dech w piersiach. Niezapomniany wieczór:)
Same pozytywne wrażenia. Jestem bardzo kontent.
Śpiew Sławka w połączeniu z grą Rafała - kilkadziesiąt minut niesamowitej przyjemności dla uszu... Mam nadzieję, że Panowie jeszcze kiedyś odwiedzą NCK i Kraków.
Występ bardzo udany. Bardzo polecam.
Wszystko było wspaniałe: muzyka i sam Sławek Uniatowski 💕 Rafał Stępień zdecydowanie wymiata 😁
WIĘCEJ
ZWIŃ