koncert

Słowiński / Salamon DUO

koncert

Słowiński / Salamon DUO

Słowiński / Salamon DUO - Bilety na koncert

Słowiński / Salamon DUO | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Stanisław Słowiński - skrzypce
Michał Salamon - piano

W programie koncertu fragmenty koncertu Visions w opracowaniu na duet oraz kompozycje z albumów Landscapes Too Easy To Explain, Visions | Between Love & Death

Po trasach promujących znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków albumy Landscapes Too Easy To Explain i Visions | Between Love and Death oraz międzynarodowym tournee Touring the Universe 2018/2019 zespół Stanisława Słowińskiego rozpoczyna trasę promującą najnowszy album lidera - Visions Violin Concerto live at ICE Congress Centre Kraków.

Na podwójny album [CD & DVD] składa się rejestracja premierowego wykonania kompozycji podczas Festiwalu Bukovina, do którego kompozytor zaprosił jedną z najlepszych europejskich orkiestr kameralnych - AUKSO pod batutą wybitnego dyrygenta, skrzypka, kameralisty - Marka Mosia.

I Koncert skrzypcowy Visions Stanisława Słowińskiego to kompozycja, której podwalinami są muzyczne mosty łączące inspirację klasycznym kanonem wielkich skrzypcowych form solistycznych oraz bogatą historią skrzypiec jako instrumentu solowego na gruncie muzyki jazzowej i improwizowanej.
Podobnie stylistycznie - za punkt wyjścia kompozytor obrał inspirację klasycznym kanonem skrzypcowych kompozycji solowych; patrząc na tą literaturę kompleksowo - od dzieł klasycznych, przez wciąż dominujące na scenach świata koncerty romantyczne, po dzieła współczesne, ze szczególnym naciskiem na twórczość polskich kompozytorów takich jak m.in. Karol Szymanowski, czy H.M. Górecki.

Podczas trasy koncertowej Słowińskiemu towarzyszyć będą najbardziej rozchwytywani przedstawiciele młodego pokolenia europejskiej sceny jazzowej; nie zabraknie również gości specjalnych i koncertów w obsadzie orkiestrowej.

Michał Salamon
Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent.

Występował podczas najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce, jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami, Festiwal Kolory Polski, YMCA Europe Festival (Czechy), Polska Jazz (Węgry), Nisville Jazz Festival (Serbia)

W 2010r. wraz z saksofonistą i wokalistą jazzowym Staszkiem Plewniakiem założył zespół FOURS Collective. Zespół wygrał konkurs na Jazzowy Debiut Fonograficzny organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca, przez co na rynku pojawiła się ich pierwsza płyta „Treezz”. Po udanym debiucie FOURS Collective, Salamon rozpoczął współpracę m.in. z kwintetem Staszka Słowińskiego, Joanną Słowińską, Piotrem Schmidtem i Wojciechem Myrczkiem, a także z artystami ze świata muzyki rozrywkowej, takimi jak Kayah, Małgorzata Ostrowska, Ernest Staniaszek, Damian Ukeje i Filharmonia Futura czy Maria Sadowska, Mateusz Ziółko i orkiestra Vieniawa.

W 2015r. z zespołem Quindependence zdobył II miejsce na międzynarodowym festiwalu Jazz Juniors oraz zwyciężył po raz kolejny w konkursie na Jazzowy Debiut Fonograficzny w IMIT (2016), dzięki czemu wydana została płyta „Circumstances”.

W kwietniu 2017 r. razem z zespołem FOURS Collective zagrał koncert przed światowej sławy gwiazdą jazzu Gregorym Porterem, a w lipcu z Quindependence przed Kamasim Waschingtonem. Jest także producentem muzycznym koncertu „Tribute to Amy Winehouse feat. Kayah”.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunkach: fortepian jazzowy w klasie dr. Joachima Mencla oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z dyrygenturą chóralną w klasie prof. dr. hab. Stanisława Krawczyńskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Magiczny koncert. Cudowne klimatyczne miejsce
Odnowa duchowa w czystej postaci! ❤️ Dziekuje!
Muzyka duetu wprost wyrywa z butów - są niesamowici! Czekam na płytę licząc, że w domu uda się dzięki niej uzyskać choć namiastkę wczorajszego wieczoru. Miejsce idealne na takie koncerty, atmosfera fantastyczna. Dzięki!

Polecane