Solvay Nocą 09.2018 - Runforrest & Sonbird | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Solvay Nocą 09.2018 - Runforrest & Sonbird

koncert

Solvay Nocą 09.2018 - Runforrest & Sonbird

Solvay Nocą 09.2018 - Runforrest & Sonbird - Bilety na koncert

Runforrest pojawił się znikąd. Pisze własne piosenki, a jakość i dojrzałość jego poezji są bardzo dobrze ugruntowane jak na tak młody wiek. Podobnie z jego śpiewem i panowaniem nad głosem.Każdy jego koncert spotyka się z niesamowicie pozytywnym odbiorem. Ma za sobą bardzo udany występy podczas OFF Festivalu 2018 w Katowicach, Enea Spring Break 2017 w Poznaniu, Opole Songwriters Festival, Czad Festiwal oraz Sofar Sounds Kraków i Sofar Sounds Warsaw. Latem 2017 wziął udział w Fama Festiwalw Świnoujściu, występował także między innymi przed Kortezem, Benem Caplanem(CA), Public Service Broadcasting (UK) i Mani Orrason (IS). Do sukcesów należy dopisać również miano laureata krakowskiego Festiwalu MILA 2015 oraz Finalisty Przeglądu Zespołów Bluesroads 2016.

10 listopada ukazał się jego debiutancki minialbum zatytułowany po prostu "runforrest", na którym znalazło się pięć utworów. Materiał wielokrotnie gościł na antenie Programu III Polskiego Radia, a sam Piotr Stelmach określił go mianem jednego z najciekawszych polskich wydawnictw końcówki 2017 roku.

Zespół SONBIRD tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego. Debiutancka płyta – której możemy spodziewać się jeszcze w tym roku – zapewne wyniesie zespół wysoko. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem. Fani James czy Travis, ale też Myslovitz, na pewno docenią.

Sonbird tego lata zaprezentują się między innymi podczas Kraków Live Festival, Rock in Summer w Warszawie, Songwriter Łódź Festiwal. Za sobą mają już występny na otwarciu tegorocznej edycji Open'er Festival na Open Stage,OFF Festivalu w Katowicach, trasy Męskie Granie czy Hej Fest.

Na początku lipca nakładem Jazzboy Records w wersji fizycznej ukazało się miniwydawnictwo "Sonbird EP" które promuje letni, wakacyjny utwór "Hel". Na swoim koncie mają trzy single ("Ląd", "Głodny" oraz najnowszy "Hel"), które gościły w ogólnopolskich i lokalnych rozgłośniach radiowych zdobywając mnóstwo pozytywnych komentarzy. Single "Głodny" oraz "Hel" znalazł się także na Liście Przebojów Radiowej Trójki, MUZO.FM, warszawskiego RDC, Radia Afera w Poznaniu, Polskiego Radia Rzeszów oraz Katowice.

Rok 2018 rozpoczęli z wyróżnieniem przyznanym przez 70. wybitnych dziennikarzy, bookerów i przedstawicieli branży muzycznej, którzy w Plebiscycie "SANKI" Gazety Wyborczej, okrzyknięli zespół Sonbird jednymi z dziesięciu najlepiej zapowiadających się artystów polskiej sceny muzycznej.

zwycięzcami Festiwalu Supportów 2017, gdzie głosami jury oraz dzięki wsparciu publiczności zdobyli kontrakt sponsorski na nagranie swojej debiutanckiej płyty. Na ich koncie znajdziemy także wyróżnienie w konkursie Skoda Auto Muzyka gdzie znaleźli się w TOP5 Katarzyny Nosowskiek, oraz miano NADZIEI ROKU 2017 Plebiscytu SO!MUSIC. Są także finalistami konkursu Life On Stage przy Life Festival Oświęcim.

Wystąpili m.in na Enea Spring Break Festival, Czad Festiwal, Slot Art Festival, Sofar Sounds Krakow, BalconyTV Poznań, Kołłątajowskim Przeglądzie Sztuki, a także u boku Wolf Alice, happysad, LemOn, Organka, Myslovitz, Kasi Kowalskiej, Margaret, Piotra Zioły, czy Buslava. Jesienią 2017 roku, wystąpili w programie Telewizji Polskiej "Hybrydy Zderzenia" z gościnnym udziałem Grażyny Łobaszewskiej i Stanisława Sojki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Było bardzo kameralnie i energicznie!
Bardzo fajnie zorganizowane wydarzenie
Organizacja koncertu na wysokim poziomie sam koncert też

Polecane