koncert Stanisław Soyka

Muzyka i Słowa Stanisław Soyka

koncert Stanisław Soyka

Muzyka i Słowa Stanisław Soyka

Muzyka i Słowa Stanisław Soyka - Bilety na koncert

Pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat.
Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.”
Ten - w pełni autorski - Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.
To muzyczne wyznanie bez podrasowania.
Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga - ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców - „Mamulu, Tatulu”.
Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”, jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć - troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”.
Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (”Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.
A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.
Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata - świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także - by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i - gdy będziecie Państwo jej słuchać - będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.
I – być może - usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.”
„Ławeczka-Bajeczka” to pierwszy singiel promujący album, do którego został stworzony teledysk.

https://www.youtube.com/watch?v=wi8PlMp4uNs

Ten Album to trzy słowa:

Wyjątkowy, Autorski i… NARESZCIE!

Skład zespołu:
Stanisław Sojka – gitara, piano, śpiew,
Marcin Lamch – gitara basowa,
Przemek Greger – gitara elektryczna,
Kuba Sojka – perkusja, śpiew,
Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia,
Antoni Gralak- trąbka,
Aleksander Korecki – saksofon,
Tomasz Jaśkiewicz (gość specjalny ) - gitara elektryczna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Muzyka i Słowa Stanisław Soyka

Rewelacja II
polecam, miło spędzony czas, poziom artystyczny wysoki
WSPANIALY ,FANTASTYCZNY KONCERT ,ja jestam zachwycona i czekam na nastepny
Byliśmy z mężem wzruszeni świetnym występem Zespołu ze Stanisławem Soyka na czele. Potrafili się zintegrować z publicznością. A S.Soyka jak zwykle nie powtarzalny. Spędziliśmy piękny niedzielny wieczór w naszym ulubionym odnowionym teatrze.
Świetne przedstawienie, ta jak się spodziewaliśmy :) Warto było przejechać 100 km w jedną stronę :)
Świetny koncert, piosenki z najnowszej płyty z muzyką i słowami Staszka a w nich Jego życiowe doświadczenia. Do tego równie liczne i świetne stare utwory. Ani muzyka ani słowa Staszaka się nie starzeją. Głos w znakomitej formie. Profesjonalni muzycy za liderem. Profesjonalne podejście do koncertu, z szacunkiem dla widza. Nawiązanie do Nobla Tokarczuk z dedykacją w formie klasyki Dylana. A potem klasyka Okudżawy. Nastrój koncertu i na scenie, i na widowni bardzo fajny choć widownia (w większości pokolenie Sojki) nieco mało aktywna. Nagłośnienie dobre ale wysterowanie głosu Sojki i niektórych instrumentów mogło być lepsze. Byliśmy z Żoną wielce ukontentowani. Wieczór super. Staszek od lat śpiewa to co przeżywamy i co czujemy. Oby jeszcze wiele lat, wiele płyt i koncertów! Dzięki Mistrzu i Szacunek!
Bawiłam się fantastycznie.
Pięknie, nostalgicznie. Uczta dla ducha i ciała.
Koncert był bardzo udany. To była prawdziwa przyjemność być na widowni, a samo miejsce - teatr - również zachwycił.
Wspaniały występ, fantastyczny Stanisław Soyka i Jego zespół. Muzyka i śpiew oczarowały mnie. Warto było przyjechać i posłuchać.
Rewelacja!!!!! Wspaniały muzyk.
Rewelacyjny koncert ! Wspaniała muzyka. Wspaniałe słowa i wspaniali wykonawcy.
Wspaniałe muzyczne wydarzenie
Fantastyczny koncert. Na scenie pełen profesjonalizm. Świetni muzycy, dowcipny artysta. Bardzo udany wieczór.
Koncert bardzo mi się podobał. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć.
Staszek raczej w nastroju sentymentalnym, nie umieścił na tej płycie, jak sam powiedział, ani jednej szybkiej piosenki. Ale nie zabrakło klasyków w jego wykonaniu oraz jego sztandarowych koncertowych propozycji w rodzaju "cała sala śpiewa z nami".
Niezapomniane wrażenia!
Cudowny wieczór dzięki wspaniałemu wykonawcy
Koncert jak zwykle cudny!! Ukojenie dla duszy i serca!!
Fantastyczny koncert!
rewelacja!
Piękny koncert, wspaniała muzyka. Warto było!!!
Koncert cudny, klimatyczny, nowa płyta wspaniała. Brawo sekcja dęta 😊 Z koncertu wyszłam z poczuciem ukojenia i dobroci. A "Ławeczka"- naprawdę urocza.
Koncert Pana Stanisława jak zawsze bardzo dobry. Duża klasa.
Wspaniały koncert!!! Równowaga pomiędzy "starym" i "nowym".... Brzmienie i atmosfera na sali - SUPER(!) i pełny luz, który jak zwykle wprowadził Pan Staszek. Dodatkowo: LIDER zespołu jest starszy ode mnie aż o 1 dzień...
Pan Stanisław i cały zespół w wielkiej formie!
Koncert piękny. Publiczności, w tym nam bardzo się podobał- stąd bisy. Dzięki NCK za organizację koncertu. Śledzimy repertuar. To nie nasz pierwszy ani ostatni koncert w tym miejscu. Pozdrawiamy Maria , Barbara i Roman
Koncert był genialny. Od pierwszego dźwięku do wybrzmienia ostatniej nuty. Stanisław Sojka w świetnej formie głosowej - ,,stare” piosenki w nowej aranżacji, niezwykle bogate zinstrumentalizowane. Nowe piosenki z poruszającymi tekstami osadzone w tej samej oprawie muzycznej. Dialogi gitar trąbki i saksofonu nieziemskie. Wszyscy to czuli bo oklaski były nieustające. I to wspólne śpiewanie na koniec. Cudownie.
Super koncert, super wykonawca i zespół. Całość oceniam na 5/5
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert