koncert

Stefan Wesołowski “Kompleta”

koncert

Stefan Wesołowski “Kompleta”

Stefan Wesołowski “Kompleta” - Bilety na koncert

Stefan Wesołowski “Kompleta” | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Niezwykłe i nowatorskie dzieło oparte na tekście modlitwy brewiarzowej. Utwór na dwa głosy, kwartet smyczkowy i delikatną elektronikę.
Stworzył go Stefan Wesołowski, wybitny kompozytor, skrzypek i producent muzyczny. Wesołowski to artysta wszechstronny, pisze muzykę teatralną i filmową, nagrywa albumy chętnie wydawane przez amerykańskie i europejskie wytwórnie. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także znalazł się w prestiżowym gronie nominowanych do Paszportu Polityki 2017.
„Kompleta” powstała na zamówieni oo. Dominikanów z Gdańska w 2006 roku, dwa lata później kazała się w niewielkim nakładzie płyta i dopiero reedycja i ogólnoświatowa dystrybucja znakomitego francuskiego wydawnictwa Ici D’aillurs przyniosła zasłużone międzynarodowe laury.
„Kompleta” opiera się na dwugłosie, na zawołaniach i odpowiedziach. Głosy oparte są na tradycyjnym smyczkowym fundamencie skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Wesołowski doskonale potrafi także odciąć się od tradycyjnych metod kompozytorskich, włączając w muzyczną przestrzeń subtelne elektroniczne plamy, które poszerzają dynamiczny koloryt utworu. Co interesujące, artysta decyduje się nie wybierać miedzy sferą nowoczesności a sferą tradycji – on je godzi i harmonizuje, szukając właściwego balansu, nie deformując żadnej z nich, ani żadnej nie zdradzając.
Dzieło Wesołowskiego jest dla wszystkich miłośników muzyki współczesnej poszukujących nowych brzmień idealna bramą do światów wypełnionych stylowością, intensywnością i mistycyzmem. Bez fałszywej skromności – jest arcydziełem.

Wystąpią:
Maja Siemińska – głos
Robert Pożarski – głos
Stefan Wesołowski – 1 skrzypce
Anita Jarzębska – 2 skrzypce
Jakub Szwarc – altówka
Anna Śmiszek – wiolonczela
Michał Jacaszek – elektronika

Koncert w ramach festiwalu “Muzyka Wiary, Muzyka Pokoju” we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

To był piękny koncert. Muzyka współczesna zanurzona w chrześcijańskiej modlitwie, prosta i zrozumiala także dla laika. Poruszające głosy śpiewaków. Kościół w dobrej komitywie ze współczesną sztuką wysokich lotów. To wielka dla mnie radość
Hm, smyczki płynęły pięknie ale one i słowa tekstu ginęły mi w szumie dźwięków elektronicznych, a za efektami elektronicznymi nie przepadam (chociaż pierwszy koncert bardzo mi się podobał mimo elektroniki). Mam mieszane uczucia.

Polecane