koncert

TRIO Kuba Więcek, Michał Barański, Łukasz Żyta

koncert

TRIO Kuba Więcek, Michał Barański, Łukasz Żyta

TRIO Kuba Więcek, Michał Barański, Łukasz Żyta - Bilety na koncert

Kolejny z cyklu koncertów Jazz w Teatrze z udziałem rybnickiego saksofonisty młodego pokolenia, Kuby Więcka. Tym razem Kuba wystąpi w roli leadera swojego trio, w kórym grają również Michał Barański na kontrabasie i Łukasz Żyta na perkusji. Będzie to koncert premierowy najnowszej płyty zespołu.

Kuba Więcek - urodzony w Rybniku, saksofonista i kompozytor. Student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney. Koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Współpracował z Mikiem Sternem, Ralphem Alessim, Giladem Hekselmanem oraz wieloma innymi. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę w klasie wiolonczeli, którą cztery lata później porzucił dla saksofonu. Zgłębiając tajniki muzyki klasycznej wykształcił warsztatową biegłość kształtując jednocześnie muzyczną wrażliwość.

Przygodę z muzyką jazzową rozpoczął w wieku 17 lat od warsztatów w Puławach i Chodzieży, gdzie miał okazję nawiązać kontakt z młodymi muzykami studiującymi w Danii, co zainspirowało go do kontynuowania nauki za granicą. Po ukończeniu liceum wyjechał na studia do Amsterdamu, gdzie na tamtejszej uczelni mógł szlifować swój warsztat i pogłębiać znajomość problematyki gatunku. Poszukując artystycznej możliwości wyrażania siebie podjął pierwszą podróż do Nowego Jorku, a swe obowiązki studenta przeniósł do Kopenhagi.

Teraz swój czas dzieli pomiędzy te dwa miasta a Warszawę, w której mieszka od roku, aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym stolicy. Jest uważnym obserwatorem poszukującym inspiracji w otaczającym go wielobarwnym świecie. Czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie, dlatego w jego prywatnym zbiorze muzycznym nagrania Johna Coltrane’a, Charlie’ego Parkera leżą obok płyt takich artystów jak Steve Reich, Brian Eno, Tom Waits, Bon Iver, Flying Lotus czy Kanye West. Album „Another Raindrop” jest jego debiutem fonogracznym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: TRIO Kuba Więcek, Michał Barański, Łukasz Żyta

suuuper
Fenomenalny i poruszający koncert, jeden z lepszych na jakich byłam. Emocje mogę porównać do koncertu Bobbiego McFerrina. Zjawiskowe i nieoczywiste :)
KatarzynaFoto 05.04.2017 11:19

Polecane z kategorii koncert