koncert

Urodziny Włodzimierza Wysockiego: PROJEKT VOLODIA

koncert

Urodziny Włodzimierza Wysockiego: PROJEKT VOLODIA

Urodziny Włodzimierza Wysockiego: PROJEKT VOLODIA - Bilety na koncert

W styczniu przypada 84. rocznica urodzin Włodzimierza Wysockiego.
Z tej okazji zapraszamy miłośników twórczości największego rosyjskiego barda na koncert zespołu Projekt Volodia, który odbędzie się w Starym Klasztorze 25 stycznia, dokładnie w dniu urodzin Wysockiego
Podczas koncertu zespół wykona utwory ze swojej pierwszej płyty "Piosenki Włodzimierza Wysockiego".
W drugiej części koncertu usłyszymy piosenki uliczne tzw. "szemrane", z repertuaru Stanisława Grzesiuka z najnowszego albumu Projekt Volodia gra Grzesiuka wydanego w 2021 r.

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live p.t. „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album p.t. „To męski świat” – wyd. 2013 r. Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi utworami takich wykonawców jak L. Cohen, T. Waits, Tiger Lillies pojawiły się własne kompozycje do twórczości A. Bursy, czy nieznanych, frywolnych wierszy W. Broniewskiego. W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album p.t. „Nie chcę być poetą”. Płyta dla zespołu szczególna. W nieco zmienionym składzie osobowym, weszli do studia by zarejestrować niemal w całości autorski – w warstwie muzycznej – materiał. Na płycie znalazło się, tak jak na poprzednich płytach Projektu, sporo dobrego rocka, trochę alternatywy, poezji śpiewanej i domieszki wielu innych gatunków.
Projekt Volodia konsekwentnie pozostaje wierny swojemu charakterystycznemu brzmieniu, niebanalnym aranżacjom oraz specyficznym instrumentarium.

Projekt Volodia występuje w składzie:
Janusz „Yanis” Kasprowicz – wokal, gitara basowa
Bogdan „Toronto” Bińczak – vinofon, akordeon, instr. perkusyjne
Robert Gawron – banjo, ukulele, git. akustyczna
Marcin „Kafi” Kotlarski – gitara elektryczna
Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Urodziny Włodzimierza Wysockiego: PROJEKT VOLODIA

Bardzo słaby koncert.
Projekt Volodia dał nam olbrzymią porcję świetnej zabawy, wzruszeń i wspomnień. Wokalista ma głos jakby stworzony do śpiewania repertuaru Wysockiego. Każda pieśń była poprzedzona autorską zapowiedzią pełną humoru i dygresji. Pozostali wykonawcy instrumentaliści zespołu - fantastyczni. Dźwięki cymbałów - butelek z wodą - genialny. Własne kompozycje do wierszy Miłosza, Broniewskiego czy też Bursy równie porywające. Dziękuję za świetną zabawę. Joanna
Projekt Wolodia dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Z przyjemnością obejrzę jeszcze raz w podobnym repertuarze.
Super sprawa, głos niemal jota w jotę. Muzyka i ogółem zespół tworzy fajny klimat. Pozdrawiam!
Dobry,charyzmatyczny koncert, a w STarym Klasztorze świetna atmosfera, także dzięki obsłudze. Polecam!
bardzo udany koncert
Doskonały występ, bardzo pozytywne zaskoczenie, polecam wszystkim fanom Wysockiego ale też fanom rocka!

Polecane z kategorii koncert