Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

Vivaldisco

koncert

Vivaldisco

Vivaldisco - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Cztery pory roku Antonio Vivaldiego to jedno z najwspanialszych i najbardziej rozpoznawalnych dzieł włoskiego kompozytora. Te cztery wirtuozowskie koncerty wielokrotnie wykonywane przez wybitnych skrzypków stały się hitem muzyki klasycznej, nagrywanym przez najlepsze wytwórnie fonograficzne na całym świecie.
Jedną z nich jest Deutschegrammofon, która niedawno wydała album z Czterema porami roku, ale tym razem w rekompozycji Maxa Richtera. Pomimo nowatorskiego podejścia kompozytora, 3 – częściowa forma koncertów oraz większość charakterystycznych motywów pozostała zachowana jak w oryginale.
Max Richter za pomocą nowych technik kompozytorskich ukazuje to niezwykłe dzieło w zupełnie innym świetle, dodając nowe warstwy harmoniczne, energetyczne rytmy oraz linie melodyczne inspirowane muzyką elektroniczną.
Wartym zauważenia pozostaje fakt jak wspaniałym materiałem do pracy okazał się dla Richtera pierwowzór Czterech pór roku w swojej plastyczności melodyczno-harmonicznej.
Wysłuchanie obydwu kompozycji podczas jednego koncertu nie tylko daje możliwość dostrzeżenia znamiennych różnic miedzy nimi, ale także skłania do refleksji nad wciąż zmieniającym się światem.

Karolina Nowotczyńska – skrzypaczka i kameralistka. Ma na swoim koncie szereg nagród w prestiżowych konkursach międzynarodowych, m.in. I miejsce, oraz wszystkie nagrody specjalne w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Osace (Japonia 2016), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Padwie (2014), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. J. Brahmsa w Gdańsku (2015), a także I miejsce w konkursie Classic Pure Vienna w Wiedniu (2018). Artystka prowadzi również aktywną działalność koncertową. Wielokrotnie występowała w wielu krajach Europy jak i poza nią. Jako solistka zadebiutowała na koncercie najlepszych dyplomantów 2015, wraz z orkiestrą Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

WYKONAWCY
Karolina Nowotczyńska – skrzypce
Barbara Brzezińska – klawesyn
Kwintet smyczkowy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Sala Orkiestry, ul. Partyzantów 2

Bilety do nabycia w kasie Orkiestry od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 14:30, a także internetowo na portalu biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Vivaldisco

Polecam serdecznie :) Pięknie, klasycznie i elegancko! Warto było :)
Gabriela 21.03.2023 12:47
kocert świetny, orkiestra na poziomie, tylko buddynek mocno odstaje od reszty...
Paw 21.03.2023 07:57
Jestem przecześliwa że mogłam być , słuchać i widzieć jak i również miec przysłowiowe ciarki .
Barbara 18.03.2023 09:13

Polecane z kategorii koncert