koncert

WIECZORY BARDÓW - MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ "20 LAT AVE"

koncert

WIECZORY BARDÓW - MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ "20 LAT AVE"

WIECZORY BARDÓW - MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ "20 LAT AVE" - Bilety na koncert

WIECZORY BARDÓW - MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ "20 LAT AVE" - Warszawa OKO Ośrodek Kultury Ochoty | Kupuj Bilety Online

Olsztyn, lipcowy wieczór 20 lat temu. Podczas Zamkowych Spotkań Śpiewajmy Poezję, odbył się jeden z pierwszych koncertów AVE z Zespołem muzycznym w skład, którego wchodzili: Zbigniew Łapiński muzyk, kompozytor, pianista, akompaniator - kierownik muzyczny, fortepian Janusz Lewandowski – kontrabas, Witold Cisło – Perkusja, Dariusz Łapiński - instrumenty klawiszowe Margita Ślizowska - instrumenty perkusyjne i klawiszowe, chórki, gościnnie Boguslaw Teryks - gitara

Cytując słowa Teresy Drozdy (Teresa Drozda) cenionej polskiej dziennikarki radiowej, która na łamach
Strefy Piosenki strefapiosenki.pl, tak pisała o płycie AVE:

"Ten album był wydarzeniem 1999r. Ukazał się dopiero w dwa i pół roku po zarejestrowaniu materiału w studiu. Dlaczego? Nie pytajcie. Trudno mi pisać o tej płycie. Mam wrażenie, że powiedziano o niej już wszystko, że wszyscy (Nieobojętni oczywiście) już ją znają. Gdyby jednak nie, możecie być pewni, że "Ave" porusza. Nieomal każdą strunę duszy. Wstrząsająca "Piosenka o Bośni", ironiczny "Jazzz..." i monumentalne, wzruszające "Ave". Zresztą każdy utwór znajdujący się na tej płycie wymagałby (i wart byłby) osobnego omówienia. Nie umiem nazywać emocji słowami, ale ta płyta spowodowała, że Nieobojętni ocknęli się po "zimie", jakby ponownie wyszli z ukrycia. Świadczą o tym nadkomplety na koncertach Mirosława Czyżykiewicza i niekończące się spotkania po koncertach. Zresztą spróbujcie się wybrać...

MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ - z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz.
Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), pierwszą nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych.
Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Czyżykiewicz śpiewa swoje utwory oraz wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany.
Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu: o życiu. Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

Cena biletu: w przedsprzedaży 30,-
w dniu koncertu 35,-

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Ten koncert był dla mnie jak oszustwo. Na 20-lecie albumu "Ave", p. Czyżykiewicz odegrał ten album w całości... sam, z półplaybacku zawierającego całość aranżacji (fortepian, smyczki, perkusja, chórki, miejscami nawet gitara). Zamiast p. Czyżykiewicza można było posadzić na jego miejscu ładnie oprawione zdjęcie i po prostu odtworzyć cały album z płyty. Druga gwiazdka za 3 utwory zagrane z samą gitarą i niepowtarzalny głos. Tak czy inaczej - ogromne rozczarowanie.
Artysta w świetnej formie. Na sali było momentami za gorąco - za słaba klimatyzacja. Widoczność mogłaby być lepsza.
Świetny koncert. Jak zawsze, jeśli chodzi o Pana Czyżykiewicza. Brak jednej gwiazdki za brak jakiegokolwiek przewiewu powietrza (podczas koncertu)
Fantastyczny wieczór z wyjątkowym artystą.

Polecane