koncert

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2016

koncert

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2016

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2016 - Bilety na koncert

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2016 - Wrocław Pergola | Kupuj Bilety Online

Z okazji Nocy Świętojańskiej zapraszamy do Wrocławia na niezwykłe święto muzyki folkowej! 23 i 24 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury spotkają się polskie tradycje, obrzędy i obyczaje z wielką sceną world music!

GOLEC uORKIESTRA, ZAKOPOWER, ENEJ, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, BUBLICZKI i PSIO CREW – to tylko niektórzy, znani już na całym świecie, reprezentanci rodzimej sceny folkowej, jacy potwierdzili już swój udział we WrocLove Fest 2016.

W muzycznej bitwie zmierzą się z nimi przedstawiciele różnych kultur z barwnego kręgu world music:

BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA z Serbii - jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata, znana z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream”. Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów.

AMADOU & MARIAM z Mali - światowej sławy gwiazda muzyki afrykańskiej, Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością.

FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND - specjalny projekt muzyków wywodzących się z Orkiestry Dętej Armii Albańskiej oraz pionierów łączenia muzyki świata z nowoczesnymi brzmieniami z Wielkiej Brytanii.

BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA w niezwykłym spektaklu muzycznym „The Spirit of India” zaprasza na muzyczną podróż przez Indie; z Rajasthanu do Bombaju. Wraz z 16 profesjonalnymi artystami na scenie, ten kolorowy spektakl pozwoli choć na trochę poczuć prawdziwego “ ducha Indii”

RUSSKAJA z Rosji – jeden z najciekawszych zespołów łączących reggae, szalone ska z porywającą do tańca muzyką rosyjską.

Do składu dołączy jeszcze kilka muzycznych niespodzianek; będą wianki, poszukiwania kwiatu paproci, teatr ognia i inne obrzędy związane z Nocą Świętojańską.

„WrocLove Fest – Noc Świętojańska” odbywa się w ramach obchodów Święta Wrocławia, a to właśnie św. Jan Chrzciciel jest patronem Wrocławia. Historia głosi iż ok. roku 1000 panował na Ostrowie Tumskim biskup Jan, a po nim jeszcze kilku biskupów o tym imieniu. Prawdopodobnie to od jego imienia, jako protoplasty władzy kościelnej, pod koniec X w. katedra wrocławska otrzymała za patrona Jana Chrzciciela, którego wizerunek do dnia dzisiejszego widnieje w herbie miasta.

WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016, to wydarzenie, które ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce. Impreza odbędzie się na urokliwych terenach Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę multimedialną, oraz w słynnej z koncertów światowych gwiazd, Hali Stulecia, gdzie będziemy mogli bawić się do późnych godzin nocnych.

Koncerty oraz pokazy związane z obrzędami i tradycją na Pergoli będą otwarte dla publiczności. Koncerty w Hali Stulecia będą biletowane, z możliwością swobodnego przemieszczania się po całym terenie imprezy. Uwaga, promocyjna cena biletów tylko do 15 maja!

Imprezie towarzyszyć będzie specjalna edycja Wrocławskiego Święta Piwa – Powitanie Lata 2016. Zachęcamy również do uczestnictwa w koncercie WrocLove Fest – Pierwszy Dzień Wakacji 2016, który odbędzie się 25 czerwca.

Czekamy na Was we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

GOLEC uORKIESTRA - rewelacja ! ***** ZAKOPAWER - **** POZOSTAŁE KAPELE - ok. Nagłośnienie fatalne.
M. 25.06.2016 13:26

Polecane