koncert

Wtorek Jazzowy - Milo Kurtis Ensemble

koncert

Wtorek Jazzowy - Milo Kurtis Ensemble

Wtorek Jazzowy - Milo Kurtis Ensemble - Bilety na koncert

Wtorek Jazzowy - Milo Kurtis Ensemble - Piaseczno Dom Kultury - sala teatralna | Kupuj Bilety Online

MILO ENSEMBLE to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Recenzja z pierwszego koncertu w Jazz Klubie 12/14: „Milo Kurtis – niezwykły czarodziej nastrojów i muzycznych krajobrazów, zabrał nas wczoraj w długą podróż w rejony odległych kultur, pełne tajemnej mocy, magicznej energii i piękna. Wraz z Adebem Chomounem i Mateuszem Szemrajem, przy wykorzystaniu oryginalnych instrumentów z odwiedzanych zakątków świata i śpiewu, wprowadził zgromadzony nadkomplet międzynarodowej Publiczności w stan kojącej medytacji i transowego tańca („Tamina”) – nazwaliśmy to „muzyką zamkniętych oczu” – by zakończyć cudowną piosenką sięgającą do jego greckich korzeni („Dla Ciebie Słońce Zaświeci Wieczorem), zakończoną długotrwałą owacją zachwyconych uczestników tego wielokulturowego misterium..“ Warszawa, 31 września 2015.

SKŁAD:
Milo Kurtis - leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk.
Misza Kinsner - śpiew, sax baryton
Bart Smorągiewicz - sakskofony, flet
Adeb Chamoun - darabuka, riqq, daf, głos
Bart Pałyga - sarangi, śpiew gardłowy
Mateusz Szemraj - oud, saz, santur
Jacek Gładkowski - realizator dźwięku

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Piaseczno

Brak wydarzeń w: Piaseczno

Piaseczno inne wydarzenia

Recenzje

Rewelacyjna muzyka. Mieszanka gatunków muzycznych w najlepszym wykonaniu. Było widać, że to co robią na scenie sprawia im prawdziwą przyjemność co przechodzi na słuchaczy.
Milo Kurtis jako artysta poszukujący: oryginalna muzyka inspirowana wpływami etnicznymi z różnych stron świata; lider zespołu nazwał koncert "Podróżą". Zespół wybitnych multiinstrumentalistów, którego trzeba posłuchać "na żywo".
Koncert był Wspaniały. Niezwykły klimat, jaki roztoczyli przed nami muzycy był z zupełnie innego świata. Profesjonalizm, profesjonalizm, aranżacje i wirtuozeria Mistrza, fantastyczny saksofonista Bart Smorągiewicz, niebiański głos i duet saksofoniczny Miszy Kinsner, niezrównana gra na niezwykłych instrumentach orientalnych Barta Pałygi, no i Mateusz Szemraj na santur, oud i saz dopełniły tego pięknego obrazu. i jeszcze Adeb Chamoun na darabuka.... Dla mnie to muzyczne wydarzenie tego roku a miałem okazję być na kilkunastu koncertach w tym półroczu. Realizacja dźwięku, nagłośnienie i kontakt z muzykami na najwyższym poziomie. Gratulacje dla Organizatorów, którym udało się zorganizować to Wydarzenie :)
Koncert fenomenalny, prawdziwa podróż w odległe krainy, zmysłowa, dynamiczna, tajemnicza, magiczna... Jedyna rzecz której brakowało to miejsca na uruchomienie ciała ciągnącego do ruchu od pobudzonych zmysłów... Przecudowne solówki artystów niczym instrumentalne pyskówki bawiły i zaskakiwały, budząc niezwykły szacunek - nas widowni - mogącej choć przez chwilę znaleźć się w tym zaczarowanym świecie...
W ramach Jazzowych Wtorków była grana muzyka nie mająca nic wspólnego z jazzem. Byłam mocno zawiedziona.
Jestem pod wrażeniem, oby więcej takich wydarzeń.
Brak słów. Piękna była ta podróż. Wspaniale, że działają tacy artyści

Polecane