koncert

17. Zaduszki jazzowe w Pińczowie

koncert

17. Zaduszki jazzowe w Pińczowie

17. Zaduszki jazzowe w Pińczowie - Bilety na koncert

Z kometami i gwiazdami. 17. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

W gronie najwybitniejszych artystów polskiej sceny jazzowej, w nowej identyfikacji wizualnej, z ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi. Doceniany przez publiczność i artystów Festiwal muzyki improwizowanej w Pińczowie będzie miał w tym roku kilka odsłon a koncerty główne odbędą się w dniach 29-30 października w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

17 edycja Zaduszek Jazzowych w Pińczowie po raz kolejny będzie wielkim świętem muzyki i kultury na Ponidziu. Rozwijany z roku na rok o nowe wydarzenia towarzyszące, łączący uznanych artystów z dopiero rozpoczynającymi artystyczną drogę wykonawcami muzyki jazzowej Festiwal, stał się wizytówką Pińczowa i regionu Ponidzia. W tym roku wydarzenie zyskało drugie życie i całkiem nowy wymiar promocji w sieci. Rozmowy z czołowymi muzykami jazzowymi online w cyklu „oswoić jazz”, konkurs na plakat i logo Festiwalu, film promujący Festiwal, ogólnopolski konkurs wokalny „Pińczów Jazz Sunrise” i przegląd filmów „Cały ten jazz” – to dodatkowe wydarzenia, które pokazują i dostarczają bardzo szerokie bogactwo kultury inspirowane jazzem. Organizatorzy zadbali również o to, aby Festiwal dostępny był dla widzów online.

Koncerty główne Festiwalu odbędą się w dniach 29-30 października. Na pińczowskiej scenie wystąpią gwiazdy uznanych artystów polskiej sceny jazzowej. W piątek – 29 października – wydarzenie zainauguruje koncert tria Artura Dutkiewicza. To szczególny koncert, bo Artur Dutkiewicz, który jest pińczowianinem i Dyrektorem Artystycznym Festiwalu – zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Comet`s sing”. Gwiazdą pierwszego dnia będzie legenda i pierwszoplanowa postać polskiego jazzu – Zbigniew Namysłowski. Saksofonista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, współpracował między innymi z Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem i Michałem Urbaniakiem. Jako pierwszy jazzman z Polski wydał płytę za granicą, a w swoim dorobku ma ich ponad 30.

Drugi dzień zaduszkowego grania w Pińczowie otworzy krakowskie trio Kajetana Galasa Organ Spot. Usłyszymy koncert, w którym głównym „bohaterem" będzie wyjątkowy instrument - organy Hammonda. Wystąpi Kajetan Galas, w/g ankiety Jazz Forum Magazine najlepszy hammondzista w Polsce. Finałem sobotniej odsłony Zaduszek Jazzowych w Pińczowie będzie wyjątkowy recital jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych – Ewy Urygi. Program koncertu inspirowany będzie muzyką Mahalii Jackson – królowej muzyki gospel, a absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia doda fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson.
Patronat honorowy nad 17. Zaduszkami Jazzowymi w Pińczowie sprawuje: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Wydarzenia towarzyszące Festiwalu:
16/10 – Przegląd filmów „Cały ten jazz”. Wyświetlimy : „Nowy Orlean - miasto muzyki” oraz „Miles Davis: Birth of the Cool”, wstęp wolny
22-23/10 – Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pińczów Jazz Sunrise”
Szczegóły konkursu na stronie www.pinczowskiezaduszki.pl
23/10 – recital Anny Serafińskiej
29/10 – jam session w podziemiach Belwederu

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 17. Zaduszki jazzowe w Pińczowie

Super występ. Polecam
Świetny koncert, Mistrz w doskonałej formie, bardzo miła atmosfera całej imprezy.
Bardzo dobry koncert. Wspaniała atmosfera całego wydarzenia.
Prawdziwa uczta dla ducha!
Wspaniały wieczór !!
super występ!!!

Polecane z kategorii koncert