koncert Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Mazowsze Symfonicznie - Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze

koncert Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Mazowsze Symfonicznie - Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze

Mazowsze Symfonicznie - Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Orkiestra zespołu „Mazowsze” pod dyrekcją maestro Jacka Bonieckiego powraca w symfonicznym repertuarze. W Sali widowiskowej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” wybrzmią utwory jednego z największych kompozytorów w historii muzyki, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ten przedstawiciel klasyków wiedeńskich stworzył dzieła instrumentalne jak symfonie czy koncerty solowe na różne instrumenty, które stanowią podstawę repertuaru największych zespołów orkiestrowych na świecie.

Gościem wieczoru będzie Szymon Nehring, niezwykle utalentowany i utytułowany pianista młodego pokolenia, zwycięzca XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina oraz finalista XVII Konkursu Chopinowskiego. Wraz z akompaniamentem orkiestry „Mazowsza” wykona XX Koncert fortepianowy d-moll (KV 466) Wolfganga Amadeusza Mozarta, niezwykle głębokie i przejmujące dzieło, w którym jego środkowa część – Romance – jest bodaj najbardziej czarującym, śpiewnym i delikatnym fragmentem w twórczości Mozarta.

Podczas koncertu usłyszymy również między innymi Uwerturę do opery „Don Giovanni” (KV 527). Za pulpitem dyrygenckim zobaczymy maestro Jacka Bonieckiego, który z właściwą sobie energią, a jednocześnie szacunkiem dla kompozytora, poprowadzi orkiestrę przez cały koncert. Wysoki poziom wykonawczy i doskonały repertuar, gwarantują udany wieczór nie tylko melomanom.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje i opinie: Mazowsze Symfonicznie - Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert