koncert

made in JAZZ: Marcin Łosik Trio

koncert

made in JAZZ: Marcin Łosik Trio

made in JAZZ: Marcin Łosik Trio - Bilety na koncert

sala: Marzyciel
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Marcin Łosik jest pianistą i kompozytorem związany z nowojorską wytwórnią Dot Time Records. Jego nasycona romantyzmem, pełna energii, fraza przenika się z pomysłową, czasem zaskakująco kontrastującą, sekcją rytmiczną. Trio wciąż zatacza kręgi inspiracji. Motywy, frazy, emocje. Wspólne odczuwanie poparte wyjątkową intuicją muzyczną – tym jest Marcin Łosik Trio na scenie. Nagrany przez trio album „Emotional Phrasing”dostępny jest w USA, Europie Zachodniej, krajach azjatyckich takich jak Korea Południowa czy Japonia. Płyta otrzymała srebrny medal w prestiżowym rankingu Jazz Audio Award 2016 przyznawanym przez „Jazz Critique Magazine Japan”.
Międzynarodowa krytyka o „Emotional Phrasing” oraz o Marcin Łosik Trio.

Adam Baruch:
„Słuchając muzyki od samego początku staje się rzeczą oczywistą, że Łosik jest kolejnym przedstawicielem niesamowicie utalentowanej nowej fali polskich pianistów/kompozytorów jazzowych, która eksplodowała na lokalnej stronie w ostatniej dekadzie […]. Jako trio, muzycy współdziałają razem tak blisko perfekcji jak tylko można by tego oczekiwać […]. Jeśli to jest to, co Łosik jest w stanie zaprezentować nam na swoim debiutanckim albumie, to staje się to naprawdę przerażające, jeśli się zastanowimy, co może on osiągnąć w ciągu dekady.”

Gerd Harthus:
„Gdy słucha się CD Marcina Łosika oraz współpracujących z nim muzyków, już od pierwszych faktów nie ma żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z dojrzałymi osobowościami muzycznymi, które w międzynarodowym zestawieniu nie muszą obawiać się żadnego porównania […] EST, Vein, No Square, Phronesis … Wcześniej uważałem tria fortepianowe raczej za nudne, chyba, że były wielkie. Dzisiaj, te wymienione tutaj, mogę słuchać całymi godzinami i Emotional Phrasing Marcina Łosika definitywnie do nich należy.”
Peter McLaren: „To nagranie nie powinno być przeoczone przez żadnego entuzjastę tria fortepianowego.”

Marcin Łosik Trio:
Marcin Łosik – fortepian
Wojtek Traczyk – kontrabas
Robert Rasz – perkusja.

Strona internetowa artysty

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje made in JAZZ: Marcin Łosik Trio

Doskonałe wydarzenie. Trio Marcina nadało temu piątkowemu wieczorowi zupełnie inny wymiar. Ich muzykę czułem całym sobą. Byłem w jakimś fantastycznym miejscu, gdzie dotykałem nowych mi obszarów i każdy był ciekawszy od poprzedniego. Szkoda, że spektakl tak szybko minął. Godzina to za krótko; można by ich słuchać w cyklach kilkugodzinnych. Fantastycznie!
Diskonale przygotowane aranżacje. Pelen pasji występ . Wielka przyjemnosc dziękuję.

Polecane z kategorii koncert