spektakl

Berek czyli upiór w moherze

spektakl

Berek czyli upiór w moherze

Berek czyli upiór w moherze - Bilety na spektakl teatralny

On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację, ale nie potrafi odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej. Jego gorączkowe poszukiwania "Księcia z Bajki" sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych.

Oboje są samotni i nieszczęśliwi. Oboje się nienawidzą. I to jak się nienawidzą! Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji, który z pewnością Państwa zaskoczy.

POZNAJ BOHATERÓW SZTUKI:
Anna - Ewa Kasprzyk

Emerytowana bufetowa, która mieszka obok Pawła. Całe zawodowe życie spędziła w jednej firmie. Świat Anny jest ograniczony do córki Małgosi, ścian mieszkania, sklepu spożywczego i drogi do kościoła. Jedyny kontakt z rzeczywistością nawiązuje za pomocą telewizji.

Anna nienawidzi Pawła. Nienawidzi wszystkiego, co nie pasuje do jej malutkiego światka, do ciasnej skali zasad i norm. Homoseksualistów - o których nic tak naprawdę nie wie, poza tym, na czym polegają ich seksualne praktyki - obwinia za całe zło świata, na równi z nazistami, lewicowcami i Żydami. W pustym, jałowym i monotonnym życiu Anny Paweł staje się jedną z dwóch najważniejszych spraw - obserwuje go, podgląda, wymyśla coraz nowe sposoby prześladowań. Pielęgnuje w sobie nienawiść do niego, karmi ją i hoduje. Ale owoc, który wyda ta uprawa niekoniecznie będzie jej w smak...

Paweł - Paweł Małaszyński

Urodził się w Warszawie, tu mieszka i pracuje. Skończył właśnie 30 lat i jest copywriterem w niedużej agencji reklamowej. Jego największą pasją jest science fiction - uwielbia trylogię X-Men, książki Bohdana Peteckiego i seriale sf: Sliders, Rodzina Robinsonów, Twilight Zone i Outer Limits.

Paweł ma jeszcze jedną pasję - mężczyzn. Choć prowadzi dosyć swobodny tryb życia, tak naprawdę szuka swojego jednego jedynego. Kłopot w tym, że szuka zbyt energicznie, a przez to pakuje się w kłopoty.

Małgorzata - Ilona Chojnowska/ Katarzyna Glinka

Druga najważniejsza osoba w życiu Anny, jej córka. Małgosia jest wszystkim, co w życiu Anny najważniejsze - celem, sensem i centrum istnienia. Przytłoczona zachłanną, zaborczą miłością matki dziewczyna oddala się od niej nieuchronnie, odcina i zaczyna znikać - w przenośni i dosłownie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Berek czyli upiór w moherze

Rewelacja :) Polecam.
Spektakl super. Gra aktorów bardzo dobra . Trochę za dużo i zbyt długie przerwy między aktami , bez ,,ypełniaczy" .
Super. Świetnie się bawiłam. Ewa Kasprzyk w swojej roli rewelacyjna!!!
Jak zawsze teatr Kwadrat bawi do łez.Goraco polecam.Organizacja swietna.
Świetny spektakl i bardzo zabawny. Pani Ewa Kasprzyk, jak zawsze, rewelacyjna. Polecam.
Świetny spektakl!! Rewelacyjna gra aktorów, polecam!!
Spektakl wyśmienity.Dawno tak się nie bawiłem.Polecam gorąco wszystkim. Obsada wyśmienita.
Tomasz z tuszyna 12.03.2018 09:57
Fantastyczna sztuka. Bardzo mi się podobała, polecam.
SUPER SZTUKA, SUPER GRA AKTORÓW.
Świetnie! !polecam:)
Cudowny wieczór i wspaniała gra aktorska. Świetne wyczucie humoru. Polecam
Upiór super, dawno się tak nie uśmiałam, polecam na 200% zabawa na 102. :) Kasprzyk cudowna i przezabawna, Małaszyński wymiata. Wydaje mi się że świetnie się przy tym bawią.
Znakomity spektakl. Poleciłem już znajomym. Dobra zabawa i kontakt z aktorami
Rewelacyjna zabawa! Aktorzy sprawiali wrażenie jakby momentami wychodzili poza rolę i szli na żywioł. Teksty boki zrywać.
Spektakl świetny,mnostwo śmiechu,świetna gra aktorów.Jedynym mankamentem(dla mnie) nienajlepsze naglośnienie.Bardzo polecam.
?Berek, czyli upiór w moherze? to spektakl, który warto zobaczyć nie tylko ze względu na jego komediowy charakter, ale także dlatego, że pokazuje jak pogodzić tak strasznie różniące się od siebie światy, których w naszym kraju jest tak wiele.
Rewelacja, brzuch mnie bolał jeszcze długo po spektaklu , polecam
Pani Ewa Kasprzyk jak zwykle rewelacyjna, podobnie jak Pan Paweł Małaszyński. Czas na sztuce minął bardzo szybko. Rewelacyjna sztuka, ze zdrową dawką niewymuszonego humoru. Polecam każdemu.
Fantastyczny spektakl, bardzo zabawny. Niemniej jednak pokazujący podejście przeciętnego obywatela do osób, w jego ocenie innych. I to była ta łyżka dziegciu w beczce miodu. Ewa Kasprzyk DOSKONAŁA.
Wspaniały spektakl. Szczerze się ubawiłem. Rewelacja
SUUUUUUUUUUPER:)))
Zabawna, inteligentna komedia z genialną grą aktorską. Szczerze polecam. Spektakl idealny na odreagowanie i spędzenie cudownego wieczoru. Ewa Kasprzyk i Paweł Małaszyński idealnie oddają zamysł inscenizacji. Rewelacja.
Z przyjemnością uczestniczyłam w tym uroczym wydarzeniu artystycznym. Spektakl przygotowany w sposób przemyślany, staranny, ze smakiem i wyczuciem. Pani Ewa Kasprzyk i Pan Paweł Małaszyński - rewelacyjni!:) Serdecznie wszystkim polecam obejrzenie tego spektaklu.
Występ rewelacyjny, bardzo dobrze zagrany, Pani Ewa Kasprzyk rewelacyjna gra aktorska :). Dużo śmiechu, zabawne teksty, na prawdę występ warty polecenia. Oby takich więcej było we Wrocławiu.
Rewelacja, wspaniała gra aktorów, śmiech i refleksja, doskonale spędzony czas. Goraco polecam!
Spektakl rewelacyjny. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Śmiech od pierwszej do ostatniej sceny. Polecam.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl