Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

Teatr Wielki - Łódź

Plac Dąbrowskiego, 90-249 Łódź

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Hej, ludzie, idą święta! - Jacek Cygan i goście

 KUP BILET

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

 KUP BILET

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

 KUP BILET

Kabaret Smile - "Nowy" program na 20-lecie

 KUP BILET

Pikantni

 KUP BILET

Pikantni

 KUP BILET

Lords of the Sound: Music of Hans Zimmer

 KUP BILET

Paweł Domagała - Narnia Tour

 KUP BILET

Wieczorek pożegnalny

 KUP BILET

Wieczorek pożegnalny

 KUP BILET

Maryla Rodowicz - Małgośka Forever

 KUP BILET

70-lecie Zespołu Śląsk Koncert Jubileuszowy

 KUP BILET

Kabaret Skeczów Męczących - Jeszcze nigdy nie było tak dobrze!

 KUP BILET

L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra - Muzyka do filmu "Chłopi"

Wyprzedane
ZOBACZ WIĘCEJTeatr Wielki – Łódź

Nim narodził sięTeatr Wielki na jego miejscu istniała Opera Łódzka. Powstała dzięki wielkiemu zaangażowaniu Stowarzyszenia przyjaciół Opery. Uczestniczyli w nim między innymi Władysław Raczkowski, Tomasz Kiesewetter i Mieczysław Drobner oraz Sabina Nowicka. Opera funkcjonowała prężnie przez ponad dziesięć lat wystawiając premiery zarówno operowe jak i baletowe na deskach Teatru im. S. Jaracza w Łodzi oraz Teatru Nowego. W roku 1966 została przemianowana na Teatr Wielki w Łodzi i zmieniła siedzibę na nową przy placu Dąbrowskiego.

Nowa Era w Teatrze Wielkim

Nowa Era na łódzkiej scenie zaskoczyła widzów bardzo pozytywnie. Nastąpiło to za sprawą imponujących realizacji na początku 1967 roku. Począwszy od „Halki” Stanisława Moniuszki, „Kniazia Igora” Aleksandra Borodina, „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki i ostatniej premiery „Carmen” Georgesa Bizeta. Za te wszystkie huczne premiery była odpowiedzialna pierwsza dyrekcja Teatru w osobach Stanisława Piotrowskiego i Zygmunta Latoszewskiego. Od tego pamiętnego roku Teatr Wielki nie zwalniał tempa i wystawił już ponad 330 premier uwzględniając nie tylko dzieła klasyczne, ale również musicale operetki i kompozycje współczesnych twórców.

Łódzkie spotkania Baletowe

Międzynarodowy festiwal baletowy odbywający się w Teatrze Wielkim w Łodzi od roku 1968. Można było podziwiać już 25 niezwykłych edycji, gdzie występowały najważniejsze zespoły baletowe z całego świata. W ramach zaprezentowania swych umiejętności przyjeżdżają tam co dwa lata nie tylko zespoły z Europy, ale także z USA. Kanady, Kuby i Izraela. Można było podziwiać wśród nich: Balet XX Wieku Maurice Béjarta, Nederlands Dans Theater, Sadler's Wells Royal Ballet, Ballet Rambert, Cullberg Ballet, Batsheva Dance Company, Balet Teatru Bolszoj z Moskwy, Sankt-Petersburski Teatr Baletu Borysa Ejfmana, Ballet Nacional de Cuba Alicji Alonso i wiele innych utalentowanych zespołów.

Cyfrowe muzeum

Portal realizowany w ramach projektu pn.: „Digitalizacja i upowszechnienie zasobów artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi”. Jest to dostęp do bogatego dziedzictwa ponad 60. letniej tradycji opery w Łodzi. Znajduje się tam wiele zdjęć i programów spektakli, które nie są już grane od dłuższego czasu. Cyfrowe muzeum daje możliwość uchwycenia wspaniałych momentów z desek teatralnych, by te nie odeszły w zapomnienie. W serwisie już jest ponad 800 kostiumów, 7000 zdjęć, 270 programów i wiele innych. A to nie koniec, ponieważ wciąż będą pojawiały się nowe materiały archiwalne, tematyczne wystawy oraz pozostałe zasoby teatru.

Łódź inne wydarzenia