spektakl

Biała bluzka - Krystyna Janda Och Teatr

spektakl

Biała bluzka - Krystyna Janda Och Teatr

Biała bluzka - Krystyna Janda Och Teatr - Bilety na spektakl teatralny

Wg opowiadania Agnieszki Osieckiej

„Biała bluzka” oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej to opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej i więźniów politycznych. Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia. Z czasem spektakl stał się „kultowy”, był grany w całej Polsce. Przeglądała się w nim dorastająca młodzież, która uznała, że bohaterka Osieckiej mówi, myśli i czuje jak oni.

Dziś powrót do tamtej opowieści oznacza przedstawienie datowane znów w tamtych czasach. Ale bohaterka – dziś dojrzała kobieta po przejściach – i interpretuje, i myśli odmiennie. To samo, ale w innym zabarwieniu, inaczej akcentując problemy. Spektakl opowiada także nowym pokoleniom, w sposób specyficzny dla Osieckiej, klimat i koloryt czasu minionego. W spektaklu emocje opowiadane są także przy pomocy dziesięciu najważniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej. To spektakl muzyczny ilustrowany materiałami filmowymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Biała bluzka - Krystyna Janda Och Teatr

I przedstawienie i K.Janda na 'piątkę z plusem'. Jeśli będzie okazja to pójdziemy jeszcze raz - warto.
Wybitne artystyczne. Pani Krystyna Janda -n jak zwykle - fantastyczna. Poruszyła moje wszystkie osobiste przeżycia i wspomnienia. Całe życie przeleciało mi przed oczami, dzięki i bezgraniczne uznanie.
Kociubińska 16.10.2018 19:21
Kupiłam na 80 urodziny Cioci ten spektakl i była zachwycona wręcz dodała ,iż żadnego lepszego prezentu w życiu nie dostała .Pani Krystyna Janda rewelacyjna
Dobra sztuka, ale na pewno nie dla każdego. Raczej dla bardziej wytrawnego widza.
Pani Krystyna Janda Wielką Artystką Jest. Wzruszający i pełen emocji występ. Gorąco polecam.
Mamotka 16.10.2018 11:40
Wspaniała gra aktorska!Owacje na stojąco!:-)
trifoglio 16.10.2018 11:03
Pani Krystyna Janda jak zwykle rewelacyjna. Świetny spektakl.Bardzo na czasie.

Polecane z kategorii spektakl