Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Fredro - konteksty albo zupa na gwoździu, od Kochanowskiego do Gałczyńskiego

spektakl

Fredro - konteksty albo zupa na gwoździu, od Kochanowskiego do Gałczyńskiego

Fredro - konteksty albo zupa na gwoździu, od Kochanowskiego do Gałczyńskiego - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ten wielowymiarowy projekt, który jest jednocześnie i koncertem, i spektaklem, i spotkaniem z publicznością, łączy w sobie kilka gatunków, nie pomijając elementów tak modnego obecnie wykładu performatywnego czy poetycko-muzycznego stand-upu. Cieszy zarówno wymagającego, jak i mniej wyrobionego widza – każdy ma szansę niewymuszonego uczestnictwa.

Idea projektu ma na celu zniwelowanie deficytu spotkania człowieka z człowiekiem, zainteresowanie publiczności szeroko rozumianymi kulturą i sztuką, a także podniesienie naszego prozaicznego „tu i teraz” do wymiaru poezji.

Małpa w kąpieli obok staropolskich famurałów, mazurki i elegie, angielskie gorsety (z renesansowej alkowy, dowcipnie opisane przez Johna Donne’a, przetłumaczone przez Barańczaka, a spuentowane przez Grechutę), a także pewien krokodyl… Plejada nazwisk ważnych dla polskiej kultury. Taki jest ten spektaklowy wieczór, skrzący się kontekstami literacko-muzycznymi. To udana próba rozszyfrowania kodów naszej zbiorowej tożsamości spajanej sensem i dowcipem, nie tylko chronologią. Osobnym wątkiem jest odwieczna samotność wtajemniczonego, doświadczonego artysty, stańczykowskiego błazna, smutek pierrota czy chaplinowskiego trampa.

Czy dzieła hrabiego nadal mogą wyrażać nasze emocje? Czy w naszych sercach i umysłach wybrzmiewają jego frazy? Jak to kształtuje konteksty, w których funkcjonujemy?

Na te pytania odpowiedzą: śpiewaczka Katarzyna Thomas, pianista Piotr Szafraniec i spiritus movens całego przedsięwzięcia, aktor Dariusz Jakubowski, który przedstawi poezje i poprowadzi spotkanie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Fredro - konteksty albo zupa na gwoździu, od Kochanowskiego do Gałczyńskiego


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl