spektakl

Inteligenci

spektakl

Inteligenci

Inteligenci - Bilety na spektakl teatralny

Antymoralitet rodzinny o wojnie polsko-polskiej

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) to inteligencka para, mają długi staż, wychowują razem dwóch synów. Są postępowymi rodzicami, a przynajmniej za takich się uważają. Kiedy w dniu uroczystości rodzinnej okazuje się, że starszy chłopak może mieć związek z pobiciem czarnoskórego kolegi, wychodzą na jaw sekrety i urazy skrywane przez lata. Dawne romanse i niespełnione ambicje w podgrzanej atmosferze jednego dnia wypłyną na wierzch i już “nie uda się ich zamieść pod dywan”.

Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński, czy pokoleniowy, to znana wszystkim wojna polsko-polska, która toczy się w czterech ścianach wielu domów. Używamy stereotypów, żeby porządkować świat. Ktoś jest “lewakiem”, “prawakiem”, “narodowcem”, “wojującą feministką” a wszystkiemu i tak winni są “Żydzi, masoni i cykliści”. Czy w świecie etykiet jest jeszcze miejsce na dialog? Jak wychowywać młode pokolenie? Jak wewnątrz rodziny zachować swoją tożsamość światopoglądową i nie oddalić się od siebie? Czy w podzielonym społeczeństwie potrafimy jeszcze śmiać się z samych siebie? Wstrząsająca fabuła “Intelignetów” w intrygujący i momentami zabawny sposób dotyka ważnych tematów, o których chcielibyśmy rozmawiać, ale nie zawsze wiemy jak. Niezwykle aktualna sztuka, w doskonałej obsadzie zapewni widzom wieczór pełen wrażeń.

Autor: Marek Modzelewski
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak

Obsada:
Agata Kulesza
Izabela Kuna
Wojciech Malajkat

Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski (II rok Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie, debiut teatralny)

Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions)

Premiera:12.03.2021 w Warszawie

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
25.10.2021, 19:00 Scena Teatralna Mała Warszawa
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje i opinie: Inteligenci

Fantastyczna sztuka, bardzo aktualny temat, błyskotliwe dialogi, świetnie zagrana,!!! Oprócz oczywistych gwiazd, młody talent Maciek Tomaszewski jako 16 latek, tak prawdziwy, że aż niesamowity. Byliśmy z nastoletnimi dziećmi, im również bardzo się podobało. Będę wszystkim polecać i dorosłym i młodzieży.
Oraganizacja super , zakup biletów jak bułka z masłem .występ bomba
sztuka świetna Gra aktorów rowniez
Cudownie spędzony wieczór! Fenomenalne przedstawienie, świetnie napisane. Gra aktorów - majstersztyk - łącznie z młodym utalentowanym studentem. Dodatkowy smaczek w postaci przejęzyczenia się Pani Agaty, co doprowadziło do nieopanowanego śmiechu pozostałych aktorów. Polecam!
Fantastyczna sztuka, pokazująca dziejsze problemy społeczne, rewelacyjna gra aktorów. Polecam!!!

Polecane z kategorii spektakl