spektakl

Kłamstwo

spektakl

Kłamstwo

Kłamstwo - Bilety na spektakl teatralny

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!
Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Obsada wymienna:
Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Izabela Kuna

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Kłamstwo

Cudowne przedstawienie, znakomita obsada aktorska. Polecam:)
Obsada doskonała, sztuka pierwsza klasa. Polecam 😊
Świetna gra aktorska. Bardzo fajnie, że ponownie do Suszca zawitały gwiazdy ;-)
Przedstawianie ekstra ale te krzesła to jakaś porażka!
Spektakl bardzo ciekawy aktorzy fantastyczni
Świetne przedstawienie. Polecam na miły wieczór. Pełny profesjonalizm.
Humorystyczny spektakl, świetna gra Piotra Szwedesa! Polecam :)
Było super, świetna gra aktorska polecam bo warto
Jestem bardzo zadowolona ze spotkania z aktorami - wreszcie na żywo. Spektakl udany, świetnie zagrane role, szczególnie Pani Korcz i Pana Szwedesa. Polecam
Spektakl świetny, tylko te foteliki niewygodne?!
Wspaniałe aktorstwo, pomimo występu w małej przestrzeni nie-teatralnej. Brawa. Podziękowania dla DK Włoszczowa za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.
Super, polecam spektakl. Świetna zabawa dla pań i panów.
Gra Piotra Szwedesa mistrzostwo, i dla niego jest gwiazdka. Spektakl nudny, mało się dzieje, to raczej melodramat niż komedia.
Rewelacja!
Ciekawa sztuka, świetna gra aktorska calego składu (Szwedes, Liszowska, Czarnota, Kalska). Sporo humoru... warto zobaczyć
Polecam, spektakl skłaniający do przemyśleń. Warto obejrzeć ;)
Obsada i gra aktorska super, scenariusz niezły , ale jednak słabszy od tych komedii,które widzieliśmy.
Trochę nudne , niestety
Super, polecam. Miło spedzony czas :)
byliśmy po raz drugi ale z tą obsada było super
Fantastyczny spektakl, taki o życiu. Ciekawe ile osób pomyślało ze to o nich 😄
Szkoda tylko, że nie była obsada z Roznerskim, poniewaz z tego powodu zakupiłam bilet....
Przedstawienie zabawne. Warte polecenia. Cała prawda o życiu. Zaskakuje tylko czas trwania pierwszej części.
Super, bardzo polecam😁
Pani Kuna i Pan Malajkat- mistrzowie
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl