spektakl

Kłamstwo

spektakl

Kłamstwo

Kłamstwo - Bilety na spektakl teatralny

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!
Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada wymienna: Katarzyna Skrzynecka, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Anna Korcz, Katarzyna Skrzynecka, Karolina Bacia, Izabela Gwizdak

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Kłamstwo

Pełen profesjonalizm.
Super. Świetnie się bawiłam. Temat bardzo życiowy.
Było super 😁😁
Małgorzata 25.11.2021 19:51
Genialny spektakl !!! Świetna gra aktorów!
Bardzo fajna komedia,która daje również dużo do myślenia. Polecam
Świetna sztuka i bardzo dobra gra aktorów.
Super!!! Teraz już wiem po co wymyślili pończochy!!!
świetny spektakl, świetni aktorzy. Polecam
Spektakl bardzo śmieszny, świetna obsada i wspaniałe wrażenia!!!!
Rewelacja. Profesjonalizm. Świetna zabawa.
Zaskakujący i zabawny spektakl, bardzo dobra gra aktorska (w składzie A. Korcz, M. Suszyńska, W.Malajkat i P. Szwedes). Polecam.
mało śmieszna. słaba fabuła,, tak na 3 plus..
Cudowne przedstawienie, znakomita obsada aktorska. Polecam:)
Obsada doskonała, sztuka pierwsza klasa. Polecam 😊
Świetna gra aktorska. Bardzo fajnie, że ponownie do Suszca zawitały gwiazdy ;-)
Przedstawianie ekstra ale te krzesła to jakaś porażka!
Spektakl bardzo ciekawy aktorzy fantastyczni
Świetne przedstawienie. Polecam na miły wieczór. Pełny profesjonalizm.
Humorystyczny spektakl, świetna gra Piotra Szwedesa! Polecam :)
Było super, świetna gra aktorska polecam bo warto
Jestem bardzo zadowolona ze spotkania z aktorami - wreszcie na żywo. Spektakl udany, świetnie zagrane role, szczególnie Pani Korcz i Pana Szwedesa. Polecam
Spektakl świetny, tylko te foteliki niewygodne?!
Wspaniałe aktorstwo, pomimo występu w małej przestrzeni nie-teatralnej. Brawa. Podziękowania dla DK Włoszczowa za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.
Super, polecam spektakl. Świetna zabawa dla pań i panów.
Gra Piotra Szwedesa mistrzostwo, i dla niego jest gwiazdka. Spektakl nudny, mało się dzieje, to raczej melodramat niż komedia.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl