spektakl

Kochankowie z sąsiedztwa

spektakl

Kochankowie z sąsiedztwa

Kochankowie z sąsiedztwa  - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl inspirowany filmem Your Friends and Neighbours w reżyserii Neil’a LaButa

"Kochankowie z sąsiedztwa" to historia szóstki młodych ludzi w wieku około 30 lat. Pozornie wszystko przebiega w ich życiu prawidłowo: są związki, przyjaźnie, spotkania towarzyskie. W tych relacjach nie ma jednak szczerości, prawdy i zaufania. Wydaje się jakby ich życie było wypełnione tylko... seksem. O seksie się mówi, myśli, seksem rozładowuje się wszystkie emocje. Ale w tak "widzianym" seksie nie ma miejsca na uczucia. Jest egocentryczne i przedmiotowe podejście do partnera.
Mark, Patric, Michael, Dominic, Claudia i Katrin - bohaterowie "Kochanków z sąsiedztwa" -
to ludzie o niespełnionych potrzebach i pragnieniach; ludzie wykształceni, na stanowiskach, mający w zasadzie wszystko. Ale - jak każdy młody człowiek - szukający szczęścia i zrozumienia, jednak sami nie potrafiący szczęścia i zrozumienia ofiarować innej osobie. Świat korporacji wypełnia
i kontroluje ich życie niemal w każdej minucie. Bohaterowie bez końca poszukują siebie i tylko poprzez mechaniczny seks na kilka chwil zapominają o wszechogarniającej samotności. Ich dialogi to beznamiętna, sucha, wymiana informacji, sprowadzana do min, półsłówek, gestów i mimiki.
Sztuka jest wnikliwym spojrzeniem na współczesnych młodych ludzi - egoistycznych, często podłych, niemiłych, którzy jednocześnie są niezadowoleni ze swojego życia. Nie są szczęśliwi sami ze sobą, tym bardziej więc nie potrafią uszczęśliwić drugiej osoby.

"Kochankowie z sąsiedztwa" są kolejną częścią (po "...i póki nas śmierć nie rozłączy czyli Tryptyk Czeski") realizowanego przez Teatr Konsekwentny cyklu o związkach międzyludzkich we współczesnym świecie.

Reżyseria i scenariusz: Adam Sajnuk
Obsada:
Dominic - Aleksandra Popławska
Claudia - Kamila Krukowska
Katrin - Małgorzata Zawadzka
Michael - Bartosz Adamczyk
Patric - Adam Sajnuk
Mark - Jerzy Jan Połoński

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kochankowie z sąsiedztwa

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl