spektakl

Kolacja na cztery ręce

spektakl

Kolacja na cztery ręce

Kolacja na cztery ręce - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Kolacja na cztery ręce” Teatr Kamienica to przedstawienie szlachetne, budzące salwy szczerego śmiechu. Nacisk został w nim położony na zaprezentowanie aktorskiego kunsztu, żywy kontakt z publicznością i przypomnienie Widzom, czym może być teatr.
Aromat świeżych warzyw i owoców, pachnąca zupa grzybowa oraz najbardziej wyszukane gatunki owoców morza – barokowy przepych „Kolacji na cztery ręce” może oszałamiać. Do stołu, a właściwie do fortepianu zasiada dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku – Jerzy Fryderyk Haendel (Emilian Kamiński) i Jan Sebastian Bach (Olaf Lubaszenko). Ich słownemu pojedynkowi przygląda się tajemniczy i dowcipny miłośnik opery, kamerdyner Schmidt (Maciej Miecznikowski).
Dwaj muzyczni geniusze, dwa skrajnie różne charaktery. Pierwszy – miłośnik londyńskich salonów, bogaty i wpływowy, ulubieniec królów. Drugi – skromny, biedny, ale uznany i szanowany. Urodzeni w tym samym roku, doskonale znali nawzajem swoją twórczość, lecz nigdy się nie spotkali. Czy pod wyszukanymi strojami i kunsztownymi perukami mogą się kryć zwykłe ludzkie słabości?
Paul Barz, niemiecki dramatopisarz i muzykolog, poddaje obu wirtuozów uważnej analizie. Fikcyjne spotkanie tych dwóch postaci stanowi okazję do refleksji nad zaskakująco współczesnymi problemami. Czy pogoń za sukcesem, władzą i wpływami może dać człowiekowi szczęście? Jaka jest cena sławy? Czy sztukę można wycenić?
Kluczem do sukcesu jest obsada Teatru Kamienica aktorzy czujący muzykę, a przede wszystkim obdarzonymi poczuciem humoru.
Obsada: Emilian Kamieński, Olaf Lubaszenko, Maciej Miecznikowski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Poznań

Recenzje i opinie: Kolacja na cztery ręce

Było wspaniale.Cudownie spędzony czas.
Karina 22.10.2021 22:28
Przedstawienie piękne, z nieoczywistą ale głęboko prawdziwą refleksją. Smakować można kunszt aktorski obu "kompozytorów" i urzekający głos kamerdynera. Piękne i bogate frazy dialogowe i finezja dowcipu połączone z refleksją nad prawdziwymi skutkami naszych działań, którymi jest odczucie pokoju lub niepokoju wewnętrznego, dostarczają prawdziwej radości obcowania ze sztuką i ... nawet jeśli ktoś to zhejtuje, muszę to wypowiedzieć: Mądrością Bozego Objawienia. Nie mów fałszywego świadectwa, nie kradnij, nie pożądaj rzeczy swojego bliźniego (również talentu albo powodzenia), jeśli chcesz być szczęśliwym. Dziękuję twórcom i aktorom za Prawdę nie tylko demaskujacą zło ale i inspirującą do dobra.
Anna E-M 19.10.2021 08:29
Świetne przedstawienie. Gra aktorska na najwyższym poziomie.
Katarzyna 18.10.2021 16:33
Zabawa umiarkowana. W wielu momentach humorna siłę. Spektakl dobrze zagrany, ale fabuła nieco nudnawa. Nie był to zmarnowany wieczór, ale nie był także niezapomniany.
Iza 18.10.2021 13:25
Zaskakująco szybko 20 - minutowa przerwa po 30 min spektaklu. Dość przyjemnie spędzony czas aczkolwiek , bez tzw. sząłu,. relatywnie bilety dość drogie
Teska 18.10.2021 10:44
Dobra zabawa
Bożenna 18.10.2021 10:44
Myślę że spektakl warto zobaczyć, szlachetny barokowy minimalizm - to ten rodzaj sztuki - na trzech aktorów i kolację... Wyraziste postacie, inscenizacja zabawna i refleksyjna, aktorzy mają świetny kontakt z publicznością. Warta zapamiętania wizyta w Teatrze Jaracza, pierwsza od bardzo dawna...
Joahna 18.10.2021 10:01
Niestety, nie będzie to zbyt popularna opinia. Ze spektaklu uciekłem po pierwszym akcie. Spodziewałem się czegoś bardziej wyszukanego niż humoru rodem z tanich kabaretów. Są ludzie, których w 2021 roku śmieszy przekręcanie nazwisk, robienie głupich min i tandetny humor w stylu siorbania/cmokania przy jedzeniu. Ja tego nie kupuję. Przepraszam, ale zawiodłem się bardzo.
ryba 18.10.2021 08:29
Fantastyczna sztuka! Mimo trudnej publiczności, jaką są Poznaniacy (nie darmo mówi, się, że trudno tutaj wywołać uśmiech) tym wspaniałym aktorom aktorom to się udało. Choć byłam chyba jedyną osobą, która co drugie zdanie śmiałabym się. Wspaniały p. Emilian Kamiński, który zachwycał w każdym słowie i geście, p. Maciej Miecznikowski - człowiek którego najbardziej pokochała publiczność i p. Olaf Lubaszenko, klasa sama w sobie. Dziękuję za cudowną atmosferę .
Aga 08.10.2020 15:28
Spektakl dynamiczny, wesoły i dający do myślenia. Organizacja wydarzenia również bardzo dobra. Będę polecał innym.
GraBss 08.10.2020 11:32
Bardzo udany spektakl i miło spędzony czas tego wieczoru.
Piotr S. 08.10.2020 09:53
Fantastyczny spektakl. dziękuję:)
swierczowka 08.10.2020 09:32
Panowie w najwyższej formie! Super zabawa wymieszana z celnymi uwagami o życiu. Polecam kolację przed spektaklem, bo na scenie aktorzy maja prawdziwe jedzenie którym sie raczą, a głodnym widzom kiszki marsza graja???? A wogóle najlepiej coś przekąsić przed spektaklem a potem zajrzeć do restauracji teatralnej!
Adam 14.03.2017 21:23
REWELACYJNA UCZTA! SAM SMAK :)
Katarzyna 30.01.2017 11:51
Pyszna uczta. Zgłodnieliśmy w trakcie i nabraliśmy apetytu na kolejną ucztę w piwnicach Kamienicy. .:) Polecamy . Wyśmienite danie dla koneserów że szczyptą współczesnych ziółek.
bArt 29.01.2017 13:09
Spektakl się nie odbył, z powodu choroby aktora, o czym bileterki dowiedziały się na 15 minut przed planowanym występem. Straciłam czas i pieniądze (dwie godziny na dojazd, bo mieszkam poza Warszawą) i tyle. Teraz jeszcze muszę wystąpić o zwrot za niewykorzystany bilet, o wczoraj był straszny tłum przy kasie.
Rozczarowana 12.12.2016 11:39
Polecam, spektakl na najwyższym poziomie.
Krystyna 20.11.2016 11:06

Polecane z kategorii spektakl