spektakl

Krakowski Festiwal Tańca

spektakl

Krakowski Festiwal Tańca

Krakowski Festiwal Tańca - Bilety na spektakl teatralny

Krakowski Festiwal Tańca to nowa inicjatywa Krakowskiego Centrum Choreograficznego, scalająca dotychczasowe marki KCC: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz BalletOFFFestival w jedno wydarzenie o międzynarodowym charakterze i skrojone na znacznie większą skalę. Będzie się ono odbywać latem każdego roku w Nowohuckim Centrum Kultury.

Celem festiwalu jest podniesienie znaczenia tańca współczesnego na tle innych dziedzin sztuki, ukazanie jego bogactwa, interdyscyplinarnego potencjału, prowokowanie dyskursu jego uczestników wobec sztuki oraz uwalnianie twórczego potencjału tancerzy, choreografów i performerów.

Przegląd poprzedzają rezydencje twórców – premiery ich spektakli odbywać się będą w trakcie festiwalu. Dodatkowo w programie: warsztaty taneczne z pedagogami z Polski i zagranicy dla osób na różnym poziomie zaawansowania i w różnym wieku, spektakle taneczne, panele dyskusyjne oraz wydarzenia towarzyszące.

I edycja „Zobaczyć taniec”
9-15 sierpnia 2021

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Krakowski Festiwal Tańca

Bardzo przyjemne doświadczenie. Dziękujemy
Genialny, wyjątkowy spektakl. Z chęcią obejrzę kolejny raz.
Ani to spektakl baletowy, ani performance. Taniec słaby i okazjonalny, krótki, bez pomysłu. Jeśli performance, poniżej najniższego standardu. Dobra gra i przygotowanie choreograficzne. Ciała nie było, a balet to ciało przecież. Na początku wygłup, brak koncepcji całości, właściwie wygłup do końca. Niestety na niskim poziomie. Wyraźny brak reżysera i konceptualisty. W połowie spektaklu ma się wrażenie, że to wprawki taneczne w średniej klasie szkoły choreograficznej. Daniela K-M dobra, jak zwykle, lepszy Dominik W., Dominika W. świetna w 5-cio minutowej etiudzie, nic po za tym. Końcówka koszmarna, ostatnie 20 min. to dotrwać do końca, kompletnie bez pomysłu. Brak choreografa, brak odwagi w scenografii, co gorsze brak odwagi w prezentacji ciała, ogólnie mizeria. Sasha Waltz się kłania, ale to chyba nie ta klasa, a szkoda, bo potencjał był. Ogólnie miernota, nie do polecenia. Szkoda, bo aktorzy rokujący. Żal, marny wieczór, bez żadnych wrażeń artystycznych. Felix Ruckert

Polecane z kategorii spektakl