spektakl

Metafizyka dwugłowego cielęcia

spektakl

Metafizyka dwugłowego cielęcia

Metafizyka dwugłowego cielęcia - Bilety na spektakl teatralny

Ceny biletów: 65 zł w przedsprzedaży do 30.09, i 75 zł od 1.10.

Teatr Witkacego z Zakopanego prezentuje spektakl na podstawie dramatu Witkacego napisanego w 1921 roku - w siedem lat po jego wyprawie w egzotyczne kraje z etnografem Bronisławem Malinowskim porusza uniwersalne problemy. Oto młody człowiek usiłujący dociec prawdy o swoim pochodzeniu i skomplikowanych związkach rodzinnych, musi samookreślić się w świecie pełnym ograniczeń mentalnych i społecznych. Ten współczesny dyskurs o dojrzewaniu i kształtowaniu się osobowości, o tożsamości kulturowej, rodzinnej i społecznej, analizuje związki między procesem kształtowania się autokreacji młodej jednostki, a ograniczeniami, jakie stawia przymus kulturowy czy społeczna dyscyplina.
Spektakl wzbogaca propozycję repertuarową Teatru Witkacego o kolejną pozycję opartą na twórczości Patrona Teatru - Stanisława Ignacego Witkiewicza.
W scenariuszu wykorzystano fragmenty tekstu "O martwej materii" Prof. Andrzeja Górskiego oraz "Praw Murphy'ego".
W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów: "A Three - Legged Workhorse", "Villa Del Refugio", "Threads", "Leather Wings", "The Mighty Rio Graande", "They Move on Tracks of Never - Ending Light" Zespołu THIS WILL DESTROY YOU "Passacali della vita" Tragicomedia, "Sandstorm" Zakkir Hussain.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Metafizyka dwugłowego cielęcia

Nie ma co pisać, żadne słowa nic tu nie znaczą, po prostu genialna.

Polecane z kategorii spektakl