spektakl

Opowieść Wigilijna TZR

spektakl

Opowieść Wigilijna TZR

Opowieść Wigilijna TZR - Bilety na spektakl teatralny

„Opowieść Wigilijna” to ponadczasowa historia utkana  z uniwersalnych wartości, której przekaz od wielu lat wpisany jest w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Oprócz tego jest też pozycją obowiązkową w kanonie lektur szkolnych i jednym z najczęściej eksploatowanych w popkulturze utworów literackich. 

Powstało całe mnóstwo adaptacji teatralnych i filmowych tej magicznej opowieści. Ukazania jej w nowym świetle podjął się znakomity rybnicki reżyser, lalkarz i satyryk - Marek Żyła. 

Jaka będzie „Opowieść Wigilijna” w Jego wersji? Z pewnością oryginalna, niepowtarzalna, pełna lekkości i niewymuszonego humoru. Będzie przewrotna, zaskakująca i nieoczywista.

Aktorzy, lalki, niepowtarzalne światło, autorska muzyka i scenografia – wszystko po to, by pozwolić Wam zanurzyć się po czubki uszu w magii świąt.

Odkryjcie na nowo najbardziej znaną opowieść świąteczną wszechczasów! Dajcie się zaprosić do bajkowego, kolorowego świata pełnego wyrazistych postaci, duchów i magii. Pozwólcie się ponieść świątecznej atmosferze zaklętej w tej wyjątkowej historii!

Pomysł: Marek Żyła
Produkcja: Teatr Ziemi Rybnickiej
Producent wykonawczy: Michał Wojaczek
Scenariusz: Marek Żyła
Reżyseria: Marek Żyła
Asystent reżysera: Izabela Barska-Kaczmarczyk
Scenografia i oprawa graficzna: Alicja Woźnikowska-Woźniak
Kostiumy: Ilona Niespodziany
Muzyka: Tomasz Manderla
Światło: Tomasz Paszenda

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Opowieść Wigilijna TZR

Niesamowity spektakl zarówno dla dorosłych jak i dla dzieciaków, polecam serdecznie.
Znakomita zabawa dla dużych i małych.
Cudownie i magicznie.
świetny, dzieci były zachwycone
Występ był przecudowny! Zabawny nie tylko dla młodszej części widowni, dawno się tak nie uśmiałam! Osoby, z którymi byłam też były bardzo zadowolone. Aktorzy świetnie się spisali, scenografia i muzyka były w punkt, a kostiumy i lalki były wręcz przepiękne! Polecam każdemu, jak tylko nadarzy się okazja!
Wspaniała zabawa!
super, + za wplecenie do spektaklu interakcji z widzami
Dzieci były zachwycone i my dorośli również.
Super!
Cudowne wydarzenie! Sztuka na najwyższym poziomie 💚
Fantastyczne przedstawienie
Wspaniały spektakl, wysmakowane dekoracje, muzyka, przy poważnej treści zgrabnie wpleciona dawka humoru. Moja 3 letnia córka co epizod z rozpaczą w głosie pytała czy to już koniec? Westchnienie ulgi i oglądanie dalej. Brawo! Naprawdę świetnie. Duch Świąt już się do nas wprowadził 😊
Super spektakl na 5 gwiazdek 😊
Bardzo fajna interpretacja. Śmiech i wzruszenie! Bardzo polecam. Dla dzieci i dorosłych!
Piękny spektakl pełen humoru, ale też autentyczności, która pozwoliła się przenieść w świat z kart opowieści Dickensa.
Super-to ocena mojej śiedmioletniej letniej córki Czekamy Na Następny występ na pewno go nie opuścimy
Świetne przestawienie
Niesamowite przeżycie. Wspaniały scenariusz pozwalający widzowi całkowicie zatopić w ten klimat. Całość dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, a aktorzy.... Hyyy Rewelacyjni!! Wspaniałe kostiumy, dialogi z dawką humoru i przede wszystkim, nie odgrzewane kotlety, lecz wersja jedyna w swoim rodzaju!! Polecam z czystym sumieniem!! 😍😍😍
Bardzo dobrze oddany przekaz, myślę że najmłodsi zrozumieli sens opowieści, brawa dla Wszystkich aktorów. Miło spędzony czas z Wnukiem i Mężem.
Występ i pomysł cudowny. Idealne przedstawienie dla małych dzieci. Zabawne i pouczające. Jako dorosła czuje lekki niedosyt, ale dla maluchów idealna długość przedstawienia.
Wspaniałe wydarzenie na pewno jeszcze skorzystamy
Cudowne przedstawienie, dzieci zachwycone! Polecamy
Super przedstawienie. Polecam :)
Ksienrznidzka 10.12.2021 08:27
Rewelacja, polecam!

Polecane z kategorii spektakl