spektakl

Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia

spektakl

Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia

Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia - Bilety na spektakl teatralny

Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia - Bydgoszcz Opera Nova | Kupuj Bilety Online

PAN JOWIALSKI Aleksandra Fredry – jedna z najbardziej kochanych przez teatr i publiczność komedii. Obok ZEMSTY i ŚLUBÓW PANIEŃSKICH budząca też najżywsze dyskusje krytyki. Jednocześnie to utwór, stwarzający wyjątkowe szanse na wielkie kreacje aktorskie (wiele z ról w JOWIALSKIM przeszło do historii polskiego teatru) i zawsze żywą reakcję publiczności. Boy nazwał PANA JOWIALSKIEGO sfinksem naszej literatury. Dziś komedia Fredry pojawia się na scenie Teatru Polonia. Mamy szansę przejrzeć się w mądrości i humorze wielkiego komediopisarza. Skorzystajmy z niej.

Obsada:

Krystyna JANDA
Marian OPANIA
Magdalena ZAWADZKA
Aleksandra GRZELAK
Wojciech MALAJKAT
Miron JAGNIEWSKI
Krzysztof PLUSKOTA
Andrzej PLATA

Czas trwania spektaklu 120 minut, jedna przerwa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Bydgoszcz inne wydarzenia

Recenzje

Mistrzowskie "gotowanie" kolegów na scenie w trakcie pracy - to coś co publiczność uwielbia!!!! Fantastyczna obsada = fantastyczny spektakl.
pogodynka 28.10.2019 07:55
Jak zwykle na przedstawienia firmowane nazwiskiem p. Krystyny Jandy zawsze można liczyć na dobrą zabawę -jeśli to komedia. Momentami słabo było słychać i tylko dlatego 4 gwiazdki.
Fajnie było na żywo oklaskiwać gwiazdy polskiego kina i teatru: K.Janda, W. Malajkat, M.Zawadzka, G. Daukszewicz... Komedia warta obejrzenia.
Marianna 25.10.2019 15:29
Przedstawienie fantastyczne swietna gra aktorow, ale slabo bylo slychac,. Siedzielismy w 4 rzedzie sektora B.Po przerwie bylo nieco lepiej.l
Mario 24.10.2019 09:30
Sztuka lekka i bardzo zabawna, a obsada i gra aktorska fantastyczna. Przemiły wieczór.
liszka 23.10.2019 16:11
Super! Wspaniała obsada i wykonanie.
Khayra 23.10.2019 07:18
Spektakl Teatru Polonia "Pan Jowialski" w Operze Nova przyniósł nam wiele wrażeń, jednak należy przekazać organizatorom, że wiele fragmentów znako- mitego przecież tekstu Fredry nie było po prostu dobrze słychać.
Świetna obsada, doskanały spektakl !!!
Klasyka w najlepszym wydaniu! Ponadczasowy tekst Fredry w mistrzowskiej interpretacji. Trzeba zobaczyć!
Świetny spektakl, znakomita gra aktorów. Rewelacja
kaktus 22.10.2019 18:14
Super spektakl. Obsada gwiazdorska. Bawiliśmy się z mężem wyśmienicie.
monia 74 22.10.2019 17:42
Owacje na stojąco mówią same za siebie. Bardzo przyjemnie spędzony wieczór.
GENIALNE, dawno się tak dobrze nie bawiliśmy. Pan Malajkat w formie!! -) że aż pani Jandę rozbawił...
Luśka 22.10.2019 13:50
Wspaniała gra Wojciecha Malajkata i ciekawa Mariana Opania. Dobrze grali też młodzi aktorzy. Pierwsza cześć dość nudna. Druga dużo ciekawsza.
niewczas1 22.10.2019 11:18
To nie był „Pan Jowialski” Fredry. Część tekstów w ogóle się nie pojawiła, za to wplotło się sporo współczesnego słownictwa. Spodziewałam się klasyki, a tu np. jeden z bohaterów rzucił siarczyste „ kuu....a”. Mimo to spektakl był genialnie zagrany. Świetna obsada, wspaniała pani Janda i pan Opania. Genialny pan Malajkat. Wszyscy świetni. Cudownie spędzony czas. Dziękuję i poproszę więcej spektakli na takim poziomie.
Znakomity spektakl, świetni aktorzy - wszystko zepsute fatalnym nagłośnieniem, a raczej jego brakiem. Trzy mizerne mikrofony zawieszone nad sceną nie wzmacniały głosów aktorów. Ich kwestie były słyszalne i zrozumiałe tylko do połowy sali w Operze Nova. Przy tak wysokich cenach biletów należało wyposażyć aktorów w bezprzewodowe mikrofony. Kłania się brak pełnego profesjonalizmu. No i brak szacunku dla widzów.
Kriskop 22.10.2019 11:00
Świetna gra aktorska. Klasyka
Paweł 22.10.2019 10:45
Super
Przedstawienie wyśmienite. Gra aktorów na najwyższym poziomie- wszystkich. Zawsze lubiłam Pana Malajkata ale po tej jego roli wprost uwielbiam. Brawo!!!
Justyna 22.10.2019 10:08
Cudowne przedstawienie!!
Joanna 22.10.2019 09:32
Wspaniały spektakl-śmieliśmy się do łez ,klasyka niezmiennie bawi i uczy
Gwiazdy polskiego teatru wciąż we wspaniałej formie. Organizacja spektaklu bez zarzutu. Doskonały pomysł by oglądać artystów scen warszawskich we Wrocławiu.
To był mile spędzony czas.Spektakl z obsadą aktorską dał mi dużo radości dzięki 80+
Mistrzostwo.
Fantastyczna
Genialnie rozpisana rola tytułowego Pana Jowialskiego. Mam jedynie zastrzeżenia co do nagłośnienia, niektórych aktorów nie było wyraźnie słychać.
tetaromaniak 09.05.2018 18:35
Fantastyczny spektakl. Znakomita obsada. Oby więcej takich spektakli we Wrocławiu!
Klasyka ma się dobrze. Jedna z lepszych komedii A. FRedry, z której pochodzi tak wiele znanych nam do dziś wierszy (Paweł i Gaweł, Osiołkowi w żłoby dano). Swietnie zagrane bardzo charakterystyczne postaci ówczesnego świata a raczej polskiego zaścianka. Komedia która uczy, bawi do łez i prawdziwie śmieszy. W dodatku każda postać jest świetnie zagrana. Pan Opania w roli jowialnego staruszka sypiącego żartami, powiedzonkami czy opowiastkami, Wojciech Malajkat w roli pantoflarza męża czy K. Janda jako racjonalna do bólu żona to role dobrze zagrane. Monolog Malajkata o pogrubianiu i cieniowaniu rewelacyjny.A i młodzi aktorzy dotrzymują kroku swoim starszym kolegom. Fajny spektakl, miło spędzony czas. Serdecznie polecam i czekam na więcej takich perełek we Wrocławiu. Z utęsknieniem czekam.
Fantastyczna zabawa, cudowni aktorzy, niesamowite wrażenia!!!
Brawa dla aktorów. Pan Malajkat rozbawił mnie do łez.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane