Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

spektakl

Pani Pylińska i sekret Chopina

spektakl

Pani Pylińska i sekret Chopina

Pani Pylińska i sekret Chopina - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Joanny Żółkowskiej zapraszamy na przedstawienie „Pani Pylińska i sekret Chopina” wg Érica-Emmanuela Schmitta w reżyserii Roberta Glińskiego. Spektaklem „Pani Pylińska i sekret Chopina” Joanna Żółkowska obchodzi 50-lecie pracy artystycznej.
„Pani Pylińska i sekret Chopina” to adaptacja książki o tym samym tytule. Jak pisze reżyser Robert Gliński: „To historia o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych”.
Młody Eryk pokochał muzykę, gdy usłyszał Chopina. Chciał grać utwory swojego mistrza. Lecz jego interpretacjom ciągle czegoś brakowało. Wszystko zmieniło się, gdy rozpoczął lekcje u Profesor Pylińskiej. Madame wysłała go do parku, by słuchał odgłosów natury. By szukał prawdy w przyrodzie. Poleciła też Erykowi uprawiać miłość, zanim zasiądzie do fortepianu. Bo tylko prawdziwe uczucie może stworzyć z niego artystę. Lekcje u Madame nauczyły bohatera autentycznych emocji, intymnego szeptu, szczerości uczuć i wrażliwości. Pasowały go na artystę.
Spektakl będzie miał formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Wyniknie to ze zderzenia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Eryka i pryncypialnej Madame Pylinskiej. Osią dramaturgiczną przedstawienia będą utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Pani Pylińska i sekret Chopina

Przepiękne przeżycie! Połączenie spektaklu teatralnego z koncertem fortepianowym. Pomysł na zrealizowanie tej sztuki - GENIALNY! Przeżyłam piękne, wzniosłe chwile. Aktorzy - wspaniali, pianistka - fantastyczna! Brawo do reżysera i autora!
Aleksandra 16.11.2022 08:51
Pani Pylińska i sekret Chopina
Piła, 15.11.2022
RCK - Teatr Miejski

Polecane z kategorii spektakl