spektakl

Preludium słowiańskie

spektakl

Preludium słowiańskie

Preludium słowiańskie - Bilety na spektakl teatralny

Preludium słowiańskie | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE to spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Agnieszka Glińska i Marek „Smok” Rajss za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, Wataha Drums oraz grupy wokalnej Strojone przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.

Choreografia, reżyseria i projekt plastyczny:
Agnieszka Glińska

Muzyka
Marek „Smok” Rajss

Pieśni tradycyjne
grupa wokalna STROJONE

Scenariusz
Agnieszka Glińska
Marek „Smok” Rajss
Ewa Szawul

Współpraca przy choreografii
Małgorzata Popławska
Barbara Gwóźdź
Michał Adamowicz

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje

Wspaniałe, przejmujące dech w piersiach widowisko. Światło cudownie zgrane z dźwiękiem, dźwięk z ruchami i całe to zamieszanie ze wszelkimi dodatkami wizualnymi. Cudowne. Muzyka.. porusza do granic serca i duszy, budzi pierwotne, ziemskie korzenie. Całość pozwala na poczucie się jednią - zupełnie jak elementy spektaklu (!); częścią z tym, co wokół; bycia częścią wszelkiego istnienia.. To trzeba zobaczyć, przynajmniej raz w życiu. Niesamowite przeżycie. W domu słuchamy płyty, wczuwając się w te stare, zaklęte pieśni i ich ponadczasową magię... DZIĘKUJEMY
toPestka 08.05.2020 13:33
Zjawiskowe przedstawienie. Polecam nie tylko dorosłym, ale i młodzieży
Anna 10.12.2019 15:53
Niesamowite przedstawienie!!! Polecam każdemu
przelmag 08.12.2019 17:02
Świetne widowisko, połączenie światła, dźwięku i ruchu atakuje zmysły i pozwala poczuć atmosferę świąt słowiańskich. Liczyłem może jedynie na większe bogactwo instrumentów w tle, kiedy grają np. bębny, ale nie psuje to ogólnego wrażenia pomysłowości muzycznej i instrumentalnej.
baldrick 08.12.2019 15:00
choreografia to nie "Dziadek do oezechów"
Niesamowity spektakl. Cieszę sie, że udało mi się uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Kk 08.12.2019 09:35
Niezwykłe, malownicze widowisko! Czekam na następne,,,
Cudowne zgranie drużyny, wspaniałe talenty, niezwykłe umiejętności..! To tylko wierzchołek góry lodowej... Propagowanie piękna folkloru Słowian, naszych dawnych wierzeń oraz muzyki - to jest to, czego współczesnej Lechii do odrodzenia potrzeba. Na pewno pojawię się tam raz jeszcze!
Adya 07.12.2019 17:58
Bardzo mi się podobało!!!
Ania 07.12.2019 15:22
Zawiodłem się występem - pokazywanie przez połowę czasu bębniarzy nie tworzy żadnej opowieści, tańce "baletowe" na niskim poziomie, ekspresja ciał stłumiona, odtwarzane dźwięki często były bardzo drażniące dla ucha, a efektowna oprawa świetlna nie była w stanie przykryć słabej/braku treści. Dobrze, że temat słowiańszczyzny się pojawia, ale moje wrażenie jest takie, że został potraktowany bardzo powierzchownie.
good1 07.12.2019 11:40
Genialne! Muzyka, taniec, śpiew, światła, stroje, charakteryzacja, dźwięki, obrazy, zaskakujące rekwizyty i efekty to wszystko razem stworzyło cudowny klimat! Wspaniały występ, wielkie emocje, ogromne brawa!
Podekscytowany_widz_:) 07.12.2019 11:14
Magiczne, prawdziwe doznanie. Na scenie przez 90 min dzieje się coś wyjątkowego, każda minuta jest nasycona emocjami, mnóstwem wyrażeń, pięknem. Z pewnością wybiorę się jeszcze raz! Polecam!
Edi 07.12.2019 11:08
Wielki podziw dla talentu wykonawców, perfekcja wykonania ,dużo pięknych doznań audiowizualnych, Spektakl wart każdej złotówki. Życzę samych sukcesów;)
Carland 07.12.2019 10:14
Przepiękny spektakl wizualnie i plastycznie. Piekne układy taneczne. Jednak tylko 3 gwiazdki ze względu na nagłośnienie. Spektakl odbywał się w kameralnej sali w Imparcie, a nagłośnienie na salę na parę tysięcy osób. Zdecydowanie za głośno ! Cały urok spektaklu został zniszczony przez nachalne nagłośnienie - wyszłam z bólem uszu ...dlaczego operator dźwięku założył, że jest to spektakl dla ludzi głuchych?! Czar i urok spektaklu został zadeptany ....generalnie lubię bębny , ale nie z nagłośnieniem. I bez niego są głośne. To samo dotyczy śpiewów...zupełnie bez nagłośnienia byłoby duzzzzoo lepiej...
Adalbeta 07.12.2019 09:44
Spektakl bardzo ciekawy. Połączenie tańca, śpiewu i gry na bębnach, a wszystko dopełnione efektami multimedialnymi. Fantastycznie ukazany rok życia poprzez święta i obrzędy starosłowiańskie. Ważne, aby przeczytać wyświetlane przed spektaklem kalendarium obrzędów słowiańskich (ułatwi to odbiór całego przedstawienia). Brawo dla całej ekipy artystów i obsługi technicznej. Polecam innym
Han-ka 07.12.2019 09:04
Polecam szczerze to przedstawienie, muzyka, taniec, śpiew, światło, to naprawdę robi ogromne wrażenie. Ja osobiście zbierałem „szczękę z podłogi”. Jeśli w Krakowie raz jeszcze odbędzie się ten spektakl to pójdę obowiązkowo. Zakup płyty to obowiązek !
Niesamowity występ łączący różne rodzaje sztuk. Naprawdę warto :)
Magia dźwięku tańca i światła. Super tak dalej
inny świat. piękny świat.
Przepiękny, fantastyczny pełen energii spektakl! Wielkie brawa dla Twórców i Wykonawców za odwagę pokazania prawdziwych polskich korzeni - SŁOWIAŃSKICH !!!
Wspaniały spektakl pełen rytmu, koloru i wspaniałęgo dźwięku. Art Color balet jest zwyczajowo dobry ale widowisko kradnie grupa wokalna Strojone - która do spółki z Wataha Drums sworzysła efekty nie z tej ziemi. Niebagatelna jest też sala NCK z doskonałym nagłośnieniem i wygodną widownią.
An outstanding performance of entrancing, beautiful material in a very enjoyable venue. Highly recommended.
Spektakl artystyczno-muzyczno-kulturalny w wyjątkowo przyjemnej formie. Piękne wokale, etniczny bit i gra świateł zbudowały klimat, który zatrzymał zegar :)
Fanastyczny spektakl, must see! Niesamowite widowisko oparte na kalendarzu słowiańskim i tejże mitologii- zdecydowanie polecam!
Świetne zgranie muzyki, tańca i śpiewu. Piękne stroje, światła, dobre nagłośnienie; uczta artystyczna. Warto w tym uczestniczyć.
Piękny spektakl! Zdecydowanie warto
Rewelacyjne przedstawienie. Już wiem, ze pójdę następny raz.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane