spektakl

Preludium słowiańskie

spektakl

Preludium słowiańskie

Preludium słowiańskie - Bilety na spektakl teatralny

Preludium słowiańskie - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE to spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Agnieszka Glińska i Marek „Smok” Rajss za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, Wataha Drums oraz grupy wokalnej Strojone przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.

Choreografia, reżyseria i projekt plastyczny:
Agnieszka Glińska

Muzyka
Marek „Smok” Rajss

Pieśni tradycyjne
grupa wokalna STROJONE

Scenariusz
Agnieszka Glińska
Marek „Smok” Rajss
Ewa Szawul

Współpraca przy choreografii
Małgorzata Popławska
Barbara Gwóźdź
Michał Adamowicz

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Niesamowite wrażenia. Spektakl nie do porównania z niczym innym.
zjawiskowe, inspirujące, intrygujące, piękne, wielowymiarowe przedstawienie Dziękuję :)
Po raz trzeci jestem na Preludium. Zawsze przybywam z kolejnymi znajomymi, wszyscy jesteśmy zachwyceni. Wspaniała muzyka, balet i kolor.
Tak wiele razy przesuwano wydarzenie, że w końcu na nim nie byłam z córką... A szkoda.
Wspaniale wydarzenie! Widziałem to trzeci raz i z przyjemnością zobaczę raz jeszcze jeśli tylko będzie okazja. Zdecydowaie poleciłbym każdemu.
Znakomity spektakl, sama przyjemnosc. Warto bylo czekac.
Wspaniałe widowisko! Doskonała jakość dźwięku, niemalże jak w kinie. Świetne kostiumy wzbogacające piękne tańce. Drobny minus - chciałabym, aby trwało trochę dłużej ;)
Spektakl podobał nam się.
Cudowny spektakl. Uczestniczyłam już drugi raz w tym przedstawieniu.
Wyjątkowy, oczarowujący spektakl!
Świetny występ, nieszablonowy. Dobrze dobrana choreografia, bębny i śpiewy że aż ciarki przechodzą. Duży plus za fabułę, według mnie najlepszy projekt ArtColorBallet.
Fenomenalne, kompletne doświadczenie piękna sztuki!
Wspaniałe przestawienie, cały rok opowiedziany bez użycia jednego dialogu. Warto było czekać!
Spektakl zachwyca mnogością wrażeń, połączenie tańca, muzyki i koloru daje niezapomniany efekt.
Spektakl jest wspaniały, dlatego oglądnęłam go już szósty raz i nie zamierzam na tym poprzestać. Piękna muzyka i choreografia, transowe bębny, zachwycający biały śpiew i tematyka, która mnie fascynuje. Spektakl zasługuje na owacje na stojąco, którymi jest nagradzany za każdym razem.
Występ bardzo się nam podobał, ma potencjał i robił wrażenie. Jest to coś noewgo. Brakowało jedynie narracji opowiadajacej o odgrywanych scenach, motywach słowiańskich.
Fantastyczny spektakl! Zaskakujący i wciągający! Chwała Wam!
Wspaniałe widowisko, warto dla tańca, bębnów i śpiewu. Polecam
Wspaniałe widowisko! Uczta dla zmysłów. Na pewno obejrzę spektakl jesze raz. Polecam gorąco!
Cudowne przedstawienie - gdyby to było możliwe to poszlibyśmy jeszcze raz i zabrali przyjaciół! Muzyka, obrazy, magia...
Przedstawienie genialne, organizacja fatalna, wszyscy stloczeni przed wejsciem, wieloosobowe grupy (np rodziny) siedzialy razem wiec duuuzo wolnych miejsc, po zakonczeniu jedno wyjscie tylko i to z drugiej strony budynku wiec na parking daleko itp
Rewelacja pod każdym względem!! Polecam!!
Super, początek trochę skromny, ale potem już na 100%
Bardzo sie spodobalo.
Rewelaccj. Choreografia i muzyka na najwyższym poziomie.
Coś niesamowitego!!! Jestem pod wrażeniem tego się nie da opisać to trzeba zobaczyć na żywo gorąco polecam
Wierzę, że koncert był niesamowity. Już na kilka wcześniejszych szykowałam się, ale zwykle nie było już biletów. Tym razem miałam bilety w pierwszym rzędzie! O koncercie przypomniał mi dzisiejszy mail z pytaniem czy koncert mi się podobał. Niestety przez fakt, że został przeniesiony na kilka miesięcy do przodu kompletnie o nim zapomniałam. Sesja wrześniowa nie pomogła... Oczywiście nie winie Państwa za nic. Po prostu jest mi smutno.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane