spektakl
Preludium słowiańskie

spektakl

Preludium słowiańskie

Preludium słowiańskie - Bilety na spektakl teatralny

Preludium słowiańskie - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE to spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Agnieszka Glińska i Marek „Smok” Rajss za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, Wataha Drums oraz grupy wokalnej Strojone przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.

Choreografia, reżyseria i projekt plastyczny:
Agnieszka Glińska

Muzyka
Marek „Smok” Rajss

Pieśni tradycyjne
grupa wokalna STROJONE

Scenariusz
Agnieszka Glińska
Marek „Smok” Rajss
Ewa Szawul

Współpraca przy choreografii
Małgorzata Popławska
Barbara Gwóźdź
Michał Adamowicz


Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje

Polecam szczerze to przedstawienie, muzyka, taniec, śpiew, światło, to naprawdę robi ogromne wrażenie. Ja osobiście zbierałem „szczękę z podłogi”. Jeśli w Krakowie raz jeszcze odbędzie się ten spektakl to pójdę obowiązkowo. Zakup płyty to obowiązek !
Niesamowity występ łączący różne rodzaje sztuk. Naprawdę warto :)
Magia dźwięku tańca i światła. Super tak dalej
inny świat. piękny świat.
Przepiękny, fantastyczny pełen energii spektakl! Wielkie brawa dla Twórców i Wykonawców za odwagę pokazania prawdziwych polskich korzeni - SŁOWIAŃSKICH !!!
Wspaniały spektakl pełen rytmu, koloru i wspaniałęgo dźwięku. Art Color balet jest zwyczajowo dobry ale widowisko kradnie grupa wokalna Strojone - która do spółki z Wataha Drums sworzysła efekty nie z tej ziemi. Niebagatelna jest też sala NCK z doskonałym nagłośnieniem i wygodną widownią.
An outstanding performance of entrancing, beautiful material in a very enjoyable venue. Highly recommended.
Spektakl artystyczno-muzyczno-kulturalny w wyjątkowo przyjemnej formie. Piękne wokale, etniczny bit i gra świateł zbudowały klimat, który zatrzymał zegar :)
Fanastyczny spektakl, must see! Niesamowite widowisko oparte na kalendarzu słowiańskim i tejże mitologii- zdecydowanie polecam!
Świetne zgranie muzyki, tańca i śpiewu. Piękne stroje, światła, dobre nagłośnienie; uczta artystyczna. Warto w tym uczestniczyć.
Piękny spektakl! Zdecydowanie warto
Rewelacyjne przedstawienie. Już wiem, ze pójdę następny raz.
Ciekawe spojrzenie na życie Słowian, ich związek z przyrodą i bogami, widowisko fantastycznie zbudowane przez różne formy: taniec, muzykę i światło, co daje bardzo plastyczny obraz.
Wspaniale widowisko! Bylam juz drugi raz. Niesamowite przeżycia. Polecam bardzo! Jedyny minus, nie bylo zaznaczone NA PLANIE WIDOWNI gdzie bedzie siedzial "techniczny" z cala deską do miksowania. Siedzac centralnie za nim nie widzialam 1/3 sceny, bo sprzęt ją czesciowo zasłaniał. To powinno byc zaznaczone, by uniknąć niemiłego zaskoczenia.
Niesamowite połączenie gry na bębnach, śpiewu i tańca - dźwięki i kolory zdawały się przenikać widownię. Muzyka brzmiała w naszych uszach jeszcze długo po zakończeniu spektaklu. Zdecydowanie polecam!
Super wydarzenie! Ogromne gratulacje dla pomysłodawcy, organizatora baletu. Naprawdę dawno nie widziałam tak doskonałej sztuki!
"Preludium Słowiańskie" to spektakl na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Od pierwszych momentów można zauważyć geniusz reżyserki, będącej zarazem choreografem i projektantem plastycznym. Każdy ruch tancerzy oddawał rytm muzyki, a scenografia sprawiała, że jeszcze głębiej można było odczuć emocje związane ze zmianami zachodzącymi w Naturze.
Cudowne widowisko pod każdym względem!
Występ nas niestety nie zachwycił, w każdym momencie mogliśmy wyjść, ale zostaliśmy do końca. Podobały nam się 2 czy 3 fragmenty przedstawienia.
Cóż to był za spektakl. Cudowne wszystko w każdym calu, każdy szczegół wyjątkowo dopracowany ,nie było żadnej czynności, światła ,cienia który nie bralby udziału w tym widowisku. Wielkie brawa dla wszystkich twórców! Wielka wrażliwość i profesjonalizm. To nie mogło się nie udać. Prawdziwy Artyzm. Wspaniała muzyka, aż brak słów by to opisać. Zresztą owacje na stojąco mówią same za siebie..... Czekam na Kryptonim,prosze pokażcie to jeszcze raz !!!!!!
Rewelacyjne, dogłębnie poruszające doświadczenie!
Fantastyczny spektakl-jak zwykle w przypadku Art Color Ballet!
Wspaniały spektakl. Postaci, taniec, muzyka, światło, kolor, a nawet cisza i ciemność - wszystko wyważone po mistrzowsku - współgra ze sobą, tworzy perfekcyjną całość.
Wszystko cudne: muzyka, śpiew, taniec, aranżacja całości - zachwycające!
Niebiańska uczta dla oka i ucha.
Świetne widowisko, moc niesamowitych wrażeń, pełny profesjonalizm artystów. Ogromnie polecam.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Kraków inne wydarzenia