spektakl

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr

spektakl

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr - Bilety na spektakl teatralny

Tom Schulman - STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW

Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Reżyseria: Piotr Ratajczak
Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Dramaturgia: Maria Marcinkiewicz-Górna
Scenografia i światło: Marcin Chlanda
Kostiumy: Grupa Mixer
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Asystentka ds. scenografii i kostiumów:Małgorzata Domańska
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy i asystent reżysera: Jan Malawski

Obsada: Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Mirosław Kropielnicki, Wojciech Malajkat, Maciej Musiałowski, Paweł Pabisiak, Radomir Rospondek, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Jędrzej Wielecki
Czas trwania: 110 minut, bez przerwy
Data premiery: 28 marca 2019

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Gdynia

Recenzje Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr

Malajkat super!!!
Karol i Magda 21.02.2020 11:09
Spektakl rozwijający, nie jest to tylko łatwy i prosty spektakl, ale dający do myślenia, "zatrzymujący". Bardzo dobrze zagrany prze młodych aktorów jak i przez prof. Malajkata, godny polecenia nie tylko dla młodych widzów. Przesłanie spektaklu: "podążaj za swoimi marzeniami". 2 h dobrze, pouczajaco spędzonego czasu.
Cudowny spektakl!!!
Wspaniała Sztuka !!!!
Sylwia B. 18.02.2020 21:24
Rewelacja!!!
Świetny spektakl! Mile spędzony wieczór, dzięki profesjonalnej grze aktorskiej! Polecam!
Jestem zachwycona przedstawieniem! Gorąco polecam!
Dzień dobry Państwa pytanie nie jest najlepiej sformułowane. Nie była to zabawa, choć chwilami w tej konwencji reżyserskiej świetnie zorganizowane przedstawienie dawało powody do wychowania śmiechu, Obejrzelismy doskonałą grę p.Malajkata. Z przyjemnością patrzyliśmy na grę młodych aktorów: mają wielkie szczęście grać u boku takiego Profesora. Radość daje nam fakt, że wchodzi utalentowane młode pokolenie. I tylko życzyć im i nam należy by nie " odpłynęli" w ultranowoczesność. Dobrze, że reżyser nie uległ pokusie nowego, wulgarnego słownictwa. Na widowni dużo młodzieży i to cieszy niezmiernie. Była kulturalna, widać że prowadzona przez dobrych pedagogów. Ogólnie przedstawienie żwawe z doskonałą organizacją planu. Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczerze polecamy MiP Winiarscy
Fantastyczny - żona i córka zaniemówiły :)
Michał 18.02.2020 10:09
Świetny spektakl!
Piękna opowieść o tym co w życiu ważne ... Aktorski majstersztyk! Polecam.
Super przedstawienie. Jedno z najlepszych ostatnio. Byliśmy drugi raz!
Spektakl rewelacyjny, pierwszy raz od dawna miałam ochotę wstać i z czystym sumieniem uczestniczyć w owacji na stojąco. Malajkat genialny. Zdecydowanie warto, nawet mimo ceny biletu.
Spektakl cudowny, polecam szczególnie osobom, które uwielbiają film :)
Przedstawienie super. Bardzo polecamy.
Rewelacja, super widowisko gra aktorska nie wiem kedy minęly dwie godziny spektaklu. Gorąco polecam.
SUPoetów 15.01.2020 14:53
Niesamowite gorąco polecam.
Najlepsza sztuka na jakiej byłam!!
Świetna gra aktorska, niesamowita dynamika, dobrze dobrana muzyka. Sztuka rewelacyjnie oddaje klimat powieści. Na widowni bardzo duża rozpiętość wiekowa i wszyscy pod wrażeniem.
Ta historia jest wspaniała i bałam się, że ta forma sztuki zepsuje mi zdanie o niej. Myliłam się, dostałam dużo a nawet więcej niż się spodziewałam. Sztuka została podana tak, że wykrojone wątki jej nie psują. Elementy musicalu, poczucie humoru, aktorzy, ścieżka dźwiękowa, światła, scenografia. Wszystko na szóstkę. Z wielką chęcią zobaczyłabym ten spektakl jeszcze raz. Brawo dla reżysera i całej ekipy
Poza walorami artystycznymi, wynikającymi ze wspaniałej gry aktorów oraz pomysłu inscenizacyjnego, ujęła mnie fantastyczna współpraca nauczyciela z uczniami - w wymiarze dosłownym - wszak Profesor Malajkat to Rektor Akademii Teatralnej. Warto, aby to przedstawienie obejrzeli uczniowie, nauczyciele, studenci i wykładowcy.
Wspaniałe przedstawienie! Pełne humoru i silnych wzruszeń. Aktorzy 3 krotnie wychodzili na scenę przywoływani gromkimi brawami widzów.
Spektakl bardzo ciekawy. Wspaniała gra aktorska młodych aktorów, pełnych energii, zapału, poświęcenia, zaangażowania. Świetny występ Wojciecha Malajkata. Muzyka, kompozycja przedstawienia fantastyczna. Dziękuję za spektakl.
Wspaniałe przedstawienie! Dzięki niemu to był bardzo dobrze spędzony wieczór. Każdy z aktorów zagrał fantastycznie choć Maciej Musiałowski jako główny bohater jakoś tak najlepszy z nich wszystkich. Z chęcią zobaczyłabym ten spektakl jeszcze raz.
Mądry i fantastycznie zagrany spektakl ! Na długo pozostanie w pamięci.
Wspaniały, poruszający spektakl. Obawiałam się go trochę po genialnym filmie i brawurowej roli Robina Williamsa. Niepotrzebnie! Charyzmatyczny Pan Malajkat, świetnie zarysowane postaci grane przez pozostałych aktorów. Bardzo do mnie przemówiła ta interpretacja. POLECAM! Uroniłam wiele łez. A owacje na stojąco były zaszczytem! :)
Duża przyjemność. Intelektualna i estetyczna. Klasyczny tekst w nowoczesnej aranżacji i świetnym wykonaniu. Pełna sala i końcowa owacja na stojąco potwierdzają, że takich wydarzeń chcemy w NCK więcej.
Fantastyczny spektakl, pełen energii i wzruszeń.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl