Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny

spektakl

Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny

Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Operetka Wesoła wdówka Franza Lehára z roku 1905 odniosła ogromy sukces i okrzyknięto ją arcydziełem gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną szlagierami na czele z największym bodaj hitem scen operetkowych Usta milczą, dusza śpiewa.

Tytułowa wdówka to młoda Hanna Glawari, której mąż – bogaty bankier – umiera po zaledwie ośmiu dniach małżeństwa, pozostawiając ją z niebywałym majątkiem. Bakier był obywatelem małego księstwa Pontevedro, dlatego wdówka, a raczej jej majątek, wzbudza ogólne zainteresowanie. Sam minister skarbu Pontevedry poleca podwładnym zająć się kobietą, tak by nie wyszła za mąż za obcokrajowca, a jej pieniądze nie odpłynęły za granicę. Tymczasem Hanna wyjeżdża do Paryża, gdzie spotyka rodaka i swą dawną miłość – hrabiego Daniłę. Niegdyś ich związkowi sprzeciwiła się rodzina Daniły, jako że Hanna była ubogą panną, teraz z kolei duma odbiera hrabiemu odwagę do ujawnienia swoich uczuć. Oświadcza on się dopiero po wiadomości, że w przypadku powtórnego zamążpójścia majątek Hanny przepada. Jest to oczywiście jest jedynie test na prawdomówność ukochanego, bo zaraz po oświadczynach okazuje się, że pieniądze przepadają na rzecz następnego męża.

Wesoła wdówka od lat bawi publiczność śmiałym i dowcipnym librettem oraz porywającą muzyką. Światową sławę zyskała inscenizacja Wesołej wdówki na nowojorskim Brodwayu (1944) w reżyserii samego Jana Kiepury z nim oraz Martą Eggert w rolach głównych.

W rolach głównych wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Beata Witkowska-Glik, Ewelina Sobczyk, Magdalena Czarnecka, Edyta Nowicka, Grażyna Żaak, Adrianna Bałuszyńska, Maciej Ogórkiewicz, Tomasz Świerczek, Adam Żaak, Michał Dziedzic, Kuba Bergel, Piotr Rybak i Marceli Pałczyński.

Reżyseria i choreografia: Anna Siwczyk.

Solistom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Jarosława Praszczałka / Marka Kudry.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny


Jak działają recenzje?
Świetna gra aktorska, troszkę niewyraźnie śpiewane samskie partie wokalne, ciężko zrozumieć słowa. Obsługa techniczna na niskim poziomie, pili j gadali przez komórkę podczas spektaklu, co chwila ktoś wchodził i wychodził psując nastrój, a z korytarza dochodziły głośne rozmowy. Niewygodne krzesła, które skrzypiały przy najmniejszym ruchu. Aktorzy i orkierstra na wysokim poziomie. Pod względem artystycznym świetnie, obsługa kiepska.
wuemte 25.02.2023 11:32
Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny
Żywiec, 24.02.2023
Miejskie Centrum Kultury
Fajna zabawa
ANDRZEJ 17.10.2022 08:30
Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny
Pszczyna, 16.10.2022
Pszczyńskie Centrum Kultury
Bardzo dobry występ, sztuka znakomita, spektakl przygotowany profesjonalnie A orkiestra rewelacja. Aktorzy nawiazali z publicznością relację - publiczność żywo reagowała na akcję. Nie obyło się bez bisu - Usta milczą, dusza śpiewa ... całą sala śpiewała. Widzowie gromkimi oklaskami pożegnali artystów i opuszczali salę teatralną w bardzo dobrych nastrojach.
margola 12.01.2020 10:10
Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny
Wadowice, 11.01.2020
Wadowickie Centrum Kultury Sala Teatralna
Powiem tak, CZEKAM NA WIĘCEJ, gratuluje talentów, wspaniale się bawiłam i polecam każdemu i strszemu i młodszemu byliśmy większą grupą w zróżnicowanym wieku i każdy był zachwycony, jeśli ktoś nie widział musi kupić bilet, pozdrawiam i dziękuję za wspaniałą operetkę😘
Monia 01.12.2019 10:17
Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny
Radomsko, 24.11.2019
Miejski Dom Kultury
Przedstawienie super wiecejtakoch
Nora 23.11.2019 09:22
Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny
Piotrków Trybunalski, 22.11.2019
Sala Teatralna MOK
Bardzo przyjemny wieczór. Warunki lokalowe nie pozwalają na scenografię jak w teatrze ale na operetki idzie się dla muzyki a ta strona przedstawienia spełniła swoje zadanie. Polecam!
Meloman 24.05.2019 09:20
Wesoła wdówka - Arte Creatura Teatr Muzyczny
Katowice, 23.05.2019
Filharmonia Śląska

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

 • Świetna gra aktorska, troszkę niewyraźnie śpiewane samskie partie wokalne, ciężko zrozumieć słowa. Obsługa techniczna na niskim poziomie, pili j gadali przez komórkę podczas spektaklu, co chwila ktoś wchodził i wychodził psując nastrój, a z korytarza dochodziły głośne rozmowy. Niewygodne krzesła, które skrzypiały przy najmniejszym ruchu. Aktorzy i orkierstra na wysokim poziomie. Pod względem artystycznym świetnie, obsługa kiepska.

  wuemte 25.02.2023 11:32


 • Fajna zabawa

  ANDRZEJ 17.10.2022 08:30


 • Bardzo dobry występ, sztuka znakomita, spektakl przygotowany profesjonalnie A orkiestra rewelacja. Aktorzy nawiazali z publicznością relację - publiczność żywo reagowała na akcję. Nie obyło się bez bisu - Usta milczą, dusza śpiewa ... całą sala śpiewała. Widzowie gromkimi oklaskami pożegnali artystów i opuszczali salę teatralną w bardzo dobrych nastrojach.

  margola 12.01.2020 10:10


 • Powiem tak, CZEKAM NA WIĘCEJ, gratuluje talentów, wspaniale się bawiłam i polecam każdemu i strszemu i młodszemu byliśmy większą grupą w zróżnicowanym wieku i każdy był zachwycony, jeśli ktoś nie widział musi kupić bilet, pozdrawiam i dziękuję za wspaniałą operetkę😘

  Monia 01.12.2019 10:17


 • Przedstawienie super wiecejtakoch

  Nora 23.11.2019 09:22


 • Bardzo przyjemny wieczór. Warunki lokalowe nie pozwalają na scenografię jak w teatrze ale na operetki idzie się dla muzyki a ta strona przedstawienia spełniła swoje zadanie. Polecam!

  Meloman 24.05.2019 09:20


Polecane z kategorii spektakl