stand-up Rafał Rutkowski

Rafał Rutkowski - Bajki dla dorosłych na jazzowo

stand-up Rafał Rutkowski

Rafał Rutkowski - Bajki dla dorosłych na jazzowo

Rafał Rutkowski - Bajki dla dorosłych na jazzowo - Bilety na stand-up

Rafał Rutkowski - Bajki dla dorosłych na jazzowo | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

IMPROWIZOWANE BAJKI DLA DOROSŁYCH - RAFAŁ RUTKOWSKI & Jazz Band

Zapraszamy już 31 maja na niecodzienny wieczór, który nigdy więcej się nie powtórzy! Rafał Rutkowski z pomocą publiczności opowie bajkę, do której Grzech Piotrowski z pomocą publiczności skomponuje muzykę. Słowo i dźwięk, które zabrzmią tylko ten jeden raz w Six Seasons - World Orchestra House w Warszawie. Historia, która może powstać tylko w kreatywnych głowach aktora, jazzmena, ze znaczącym wsparciem publiczności, poczucia humoru i wina! Jeżeli chcecie być świadkami tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, a kto wie, może nawet współautorami, zabierzcie swoje żony, mężów, kochanki i kogo tam chcecie... Nie zabierajcie tylko dzieci, bo jak wiecie te prawdziwe bajki bywają niegrzeczne!

Rafał Rutkowski – Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Dyrektor artystyczny Teatru Montownia. Występował m.in. w serialach „Daleko od noszy” i „Przepis na życie”. Na stałe związany z warszawskimi teatrami Krystyny Jandy, oraz z teatrem Komedia. Znany jest także z występów solowych. Spopularyzował w Polsce gatunek one-man show. Od kilku lat współtworzy scenę stand-upową w Polsce. Regularnie występuje w klubach w całej Polsce, oraz na galach stand-up comedy.

Grzech Piotrowski - Kompozytor, saxofonistą, producent muzyczny (ur.1974). Twórca międzynarodowej formacji World Orchestra Grzech Piotrowski, formatu Silent Concert i One World. Właściciel i organizator siedmiu festiwali. Najważniejszy to Wschód Piękna (Warmia), dalej, Jazztival, World Orchestra Camp - Toscania, WO Festival w Ufa, WO Festival Cabo Verde, Ecofonia (Jasiel). Od 2019 roku współtworzy klub Six Seasons WO House na warszawskim Wilanowie. Współpracuje ściśle z LRK Trio z Moskwy, Theodosii Spassovem, Bulgarian Voices Angelite, Eivindem Aarsetem, Terje Isungsetem. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w katowickiej Akademii Muzycznej w klasie saksofonu. Artysta balansujący na krawędzi jazzu, folkloru, nu impresjonizmu, muzyki filmowej. Jego muzyka jest głęboko zakorzeniona w polskiej tradycji, wschodnim i bałkańskim folklorze oraz klasyce.
Laureat wielu nagród:- Grand Prix na festiwalu Jazz Hoeilaart 1997 r. w Belgii (Alchemik)- Jazz nad Odrą - Grand Prix (Alchemik), I-miejsce na Jazz Juniors w Krakowie (Alchemik), Pomorska Jesień Jazzowa-Grand Prix (Alchemik),- Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do sztuki “Saksofon Basowy” – Skvoreckiego.
Z jego inicjatywy powstały m.in. zespoły i formaty: Silent Concert - Grzech (2018), Grzech Piotrowski - One World (2014), World Orchestra - Grzech Piotrowski (2009), Alchemik Orchestra 2007, Big Collective Band (2008), Dekonstrukcja Jazzu (2003), Oxen (2001), Freedom Nation (1999), Alchemik (1997). Współtworzy norweskie formacje: Karuzela Group, Serum, NorPol Bridge (z Arildem Andersenem I Jonem Christensenem).Twórca muzyki teatralnej (10 spektakli teatru polskiego radia) i filmowej: „Underdog” (2019), “Powiedz to Gabi” (2002).
Trzykrotnie nominowany do Fryderyków za płytę „World Orchestra” (2012)
Działa równocześnie jako producent muzyczny (kilkanaście koncertów dla TVP), wydawca (Alchemik Records) i wzięty sideman, uczestnicząc w ponad setce artystycznych i komercyjnych projektów.

World Orchestra:
- wymyka się z ram i standardów. To muzyczna podróż pełna przestrzeni, subtelnych emocji i magii. Jej muzyka jest opisywana przez krytyków i słuchaczy jako "język duszy, który podświadomie wszyscy znamy, którego piękno jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od wieku, wyznawanej religii, kontynentu czy majętności". Jest to podróż do korzeni muzyki. Do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna. WO to zderzenie korzeni muzyki świata z orkiestrą symfoniczną, jazzem, folklorem i muzyką filmową. Mimo rozwoju cywilizacji muzyka pozostaje jedynym uniwersalnym językiem świata.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Wspaniały wieczór! Rafał w błyskotliwy, zabawny i rozbrajający sposób live tworzy z udziałem żywą bajkę! Oprawa muzyczna współtworzy atmosferę. Brawo dla bajkowego Trio!

Polecane