Wydarzenia Gniezno 2024/2025 | Imprezy i atrakcje

Dodaj do ulubionych
Ulubione

Bilety i wejściówki na wydarzenia w Gniezno


Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

 KUP BILET

Rodzinne piekiełko, czyli satyra na rodzinę

 KUP BILET

Queen Symfonicznie - Chór i Orkiestra Alla Vienna

 KUP BILET

Klimakterium ... i już

 KUP BILET

Stand-up: Czarek Sikora "Ballada"

 KUP BILET

5-lecie 10 Tenorów

 KUP BILET

Pomoc Domowa (2024) - spektakl komediowy

 KUP BILET

Pomoc Domowa (2024) - spektakl komediowy

 KUP BILET

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis

 KUP BILET

Michał Bajor - No, a ja?

 KUP BILET

Krzysztof Cugowski - 55 lat na scenie

 KUP BILET
Wydarzenia Gniezno 2023/2024 | Imprezy i Atrakcje – Biletyna.pl

Gniezno, ulokowane w województwie wielkopolskim, znane jest przede wszystkim jako pierwsza stolica Polski. To właśnie w tym mieście rozpoczęły się dzieje naszego kraju. Gniezno to również miejscowość pełna zabytków i oferująca liczne atrakcje kulturalne. Jak spędzić wolny czas w tym mieście? Śledźcie aktualne wydarzenia w serwisie biletyna.pl – portalu stworzonym dla miłośników sztuki, teatru, muzyki i nie tylko!

Wydarzenia Gniezno 2023/2024 – na co wybrać się w tym mieście?

Szukacie interesujących wydarzeń, które dostarczą Wam wielu wrażeń? Skorzystajcie z naszego portalu. Biletyna.pl to nie tylko serwis, lecz także aplikacja mobilna, dzięki której wszystkie najciekawsze wydarzenia w kraju możecie mieć zawsze w zasięgu ręki. Co więcej, zapraszamy również do subskrypcji naszego newslettera. Wybierzcie miejscowości, których oferta kulturalna najbardziej Was interesuje i gotowe! My zajmiemy się resztą – będziemy cyklicznie wysyłać informacje o najnowszych koncertach, wystawach, seansach filmowych, spektaklach teatralnych czy występach kabaretowych oraz stand-upowych.

Atrakcje Gniezno 2023/2024 – co zobaczyć w pierwszej stolicy Polski?

Będąc w Gnieźnie, koniecznie trzeba wybrać się do Katedry Gnieźnieńskiej. Kiedyś odbywały się w niej koronacje królów, dzisiaj jej znakiem charakterystycznym są drzwi gnieźnieńskie, przedstawiające życiorys św. Wojciecha. Gniezno jest ściśle powiązane z kulturą chrześcijańską. Znajduje się tutaj m.in. odwiedzane przez wielu pielgrzymów z Polski Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w którym zachowały się najcenniejsze zabytki sztuki sakralnej, np. relikty św. Urszuli, kielich św. Wojciecha czy kielich królewski. W Gnieźnie warto zobaczyć również Zamek na Wzgórzu Lecha oraz zwiedzić Stare Miasto, które zachwyca swoją architekturą.

Imprezy Gniezno 2023/2024 – gdzie wybrać się na najciekawsze wydarzenia w mieście?

Poszukiwacze kulturalnych wrażeń w Gnieźnie powinni wybrać się m.in. do Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego, w której wystawiane są często premierowe, jak i dobrze znane publiczności spektakle teatralne. Wraz z całą rodziną warto zobaczyć również cyrkowe show, które odbywa się cyklicznie w Namiocie Cyrku Zalewski. W Gnieźnie działa również Aula Szkoły POMNIK, w której organizowane są różnorodne wydarzenia, w tym koncerty. Imprezy gromadzące naprawdę dużą publiczność najczęściej odbywają się natomiast w Hali Sportowo-Widowiskowej im. M. Łopatki. W pierwszej stolicy Polski warto również wybrać się do klubów muzycznych, takich jak MŁYN czy Lokomotywa.