Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Filharmonia Podkarpacka - Rzeszów

ul. Chopina 30, 35-959 Rzeszów

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Najdroższy - spektakl komediowy

 KUP BILET

Lubię wracać tam. Nowe aranżacje polskiej piosenki

 KUP BILET

Lubię wracać tam. Nowe aranżacje polskiej piosenki

 KUP BILET

Edyta Geppert

 KUP BILET

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

 KUP BILET

Leszek Możdżer SOLO

 KUP BILET

Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

 KUP BILET

Forever Young

 KUP BILET

Łóżko pełne cudzoziemców

 KUP BILET

Anna Wyszkoni - 25 lat/ Nowa płyta „Z cegieł i łez”.

 KUP BILET

Cztery Pory Miłowania

 KUP BILET

Dobry wieczór kawalerski

 KUP BILET

Dobry wieczór kawalerski

 KUP BILET

Szalone Nożyczki - czyli kto zabił

 KUP BILET

Szalone Nożyczki - czyli kto zabił

 KUP BILET

Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35

 KUP BILET

ABBA i INNI Symfonicznie

 KUP BILET

Koncert Wiedeński - W krainie Czardasza

 KUP BILET

Czerwone Gitary - Platynowy Koncert na BIS

 KUP BILET

Miłość i polityka reż. Anna Oberc

 KUP BILET

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis

 KUP BILET

Ray Wilson - Genesis Classic

 KUP BILET

Sceny dla dorosłych, czyli sztuka Kochania

 KUP BILET

Rubinowe Gody

 KUP BILET

"Pod Dachami Paryża" - koncert muzyki francuskiej

 KUP BILET

Kabaret Ani Mru Mru: najnowszy program - Mniej więcej

 KUP BILET

Kabaret Ani Mru Mru: najnowszy program - Mniej więcej

 KUP BILET

Tre Voci - SHOW TIME

 KUP BILET

Tre Voci - SHOW TIME

 KUP BILET

Kolejny wieczór kawalerski czyli Na gorącym uczynku

 KUP BILET

Kolejny wieczór kawalerski czyli Na gorącym uczynku

 KUP BILET

Grek Zorba - Sofia Opera Ballet

 KUP BILET

5-lecie 10 Tenorów

 KUP BILET

Kabaret Skeczów Męczących - Jeszcze nigdy nie było tak dobrze!

 KUP BILET

Super Trouper - tribute to ABBA by ABBORN

 KUP BILET

The Beatles symfonicznie

 KUP BILETFilharmonia Podkarpacka

Filharmonia Podkarpacka imienia Artura Malawskiego znajduje się w Rzeszowie przy ulicy Fryderyka Chopina 30. Jest jednym z wiodących obiektów muzycznych i kulturalnych na Podkarpaciu. Mieści się w pobliżu starego miasta i zamku Lubomirskich, a urząd dyrektora od 2008 r. obejmuje prof. Marta Wierzbieniec.

Historia Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego

Historia Filharmonii zaczęła się w momencie powstania Wojewódzkiej Orkiestry Symfonicznej w Rzeszowie. W 1955 roku zagrała pierwszy koncert w składzie 33-osobowym a kilka lat później została upaństwowiona. Instytucja rozwijała się przez lata bardzo dynamicznie i w 2010 roku po kilku zmianach zyskała ostateczną nazwę znaną nam dzisiaj, czyli Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego. Między 2009 a 2010 przeprowadzono modernizacje budynku, która znacząc wpłynęła na poprawę warunków estetycznych oraz akustycznych dwóch sal koncertowych. Kolejnym dużą zmianą było podpisanie w 2017 roku umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o współprowadzeniu instytucji. Dzięki temu chociażby poszerzono ofertę repertuarową Filharmonii. Dodano przykładowo koncerty multimedialne i nowy cykl BOOM – balet, opera, operetka, musical w Filharmonii.

MuzycznyFestiwal w Łańcucie

Filharmonia Podkarpacka jest organizatorem słynnego już Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Pomysłodawcom tego przedsięwzięcia w 1961 roku był Janusz Ambros. Obecnie jest to wydarzenie kulturalne o nadzwyczajnej randze artystycznej. W swojej nowej odsłonie realizuje koncerty plenerowe na których występują bardzo znani artyści zbierając pod sceną tysiące fanów. W ubiegłych latach byli to m.in. Jose Carreras, Andreas Scholl, Piotr Beczała, Andrzej Dobber, Tomasz Konieczny, Ewa Podleś, Małgorzata Walewska, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Xavier de Maistre, Cameron Carpentier, Adam Harasiewicz, G. Sokołow, Krzysztof Jabłoński, J. Avdiejeva, Kate Liu, A Bu, Julian Rachlin, V. Brodski, Shlomo Mintz, Michael Barenboim, Vadim Repin, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Piotr Pławner, Bartłomiej Nizioł, Mischa Maisky.

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego – Repertuar

Koncerty w Filharmonii z pewnością okażą się niezapomnianą dawką emocji i znakomicie spędzonym czasem! Już w najbliższym czasie usłyszymy Kasię Kowalską MTV unplugged w wyjątkowym koncercie jubileuszowym z hitami w nowych, akustycznych aranżacjach. Za to podczas koncertu „Ira – Akustycznie” będzie można poczuć tą magiczną i gorącą atmosferę w wykonaniu Iry. Dla fanów kina również znajdzie się coś specjalnego. Idealnym w tym przypadku okaże się koncert muzyki filmowej „007 Symfonicznie”, który jest muzyczną podróżą do świata kina.
Dla widowni preferującej spektakle teatralne i komediowe mamy świetną wiadomość, ponieważ repertuar Filharmonii w tym roku jest nasycony wspaniałymi wystąpieniami. Zacznijmy od „Cudownej terapii”, czyli komedii małżeńskiej w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, którą powinien zobaczyć każdy kto planuje związek. Dla publiczności pragnącej sztuki prowokującej do myślenia i zupełnie nieoczywistej ciekawi mogą się okazać „Inteligenci” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Z innych niesamowitych wydarzeń warto wymienić takie spektakle jak m.in. „Oszuści”, Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - Spektakl „Mały Książę”, „Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza”, „Narodowa Perła Gruzji”, „Boeing Boeing” - odlotowa komedia z udziałem gwiazd, „Dobry wieczór kawalerski” i wiele innych.
Zachęcamy do zapoznania się z całym repertuarem oraz do kupna biletów na stronie biletyna.pl, gdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje.