Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka

Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka

Filharmonia Podkarpacka - Rzeszów

ul. Chopina 30, 35-959 Rzeszów

POKAŻ NA MAPIE


Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza

 KUP BILET

Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza

 KUP BILET

12 Tenorów & Diva

 KUP BILET

Narodowa Perła Gruzji

 KUP BILET

Cudowna terapia

 KUP BILET

Boeing Boeing - odlotowa komedia z udziałem gwiazd

 KUP BILET

Weekend z R. - A Surfeit of Lovers

 KUP BILET

Klimakterium ... i już

 KUP BILET

Inteligenci

 KUP BILET

Inteligenci

 KUP BILET

Złote przeboje/ Tercet, czyli kwartet/ Śleszyńska, Gąsowski, Rozmus

 KUP BILET

Dobry wieczór kawalerski

 KUP BILET

Dobry wieczór kawalerski

 KUP BILET

Kasia Kowalska MTV unplugged

 KUP BILET

10 Tenorów

 KUP BILET

Koncert Muzyki Filmowej - 007 Symfonicznie

 KUP BILET

Aleja Rocka Symfonicznie

 KUP BILET

O mało co... - Anna Mucha i Filip Bobek w kultowej komedii

 KUP BILET

Koncert Świąteczny - Magic of White Christmas

 KUP BILET

Michał Bajor - Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie

 KUP BILET

Narodowy Balet Kijowski - Dziadek do Orzechów

 KUP BILET

Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej - Koncert Noworoczny

 KUP BILET

Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

 KUP BILET

Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

 KUP BILET

Prywatna Klinika

 KUP BILET

Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński

 KUP BILET

Kabaret Smile - "Nowy" program na 20-lecie

 KUP BILET

Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2023

 KUP BILET

IRA Akustycznie

 KUP BILET

Grande Amore

 KUP BILETFilharmonia Podkarpacka

Filharmonia Podkarpacka imienia Artura Malawskiego znajduje się w Rzeszowie przy ulicy Fryderyka Chopina 30. Jest jednym z wiodących obiektów muzycznych i kulturalnych na Podkarpaciu. Mieści się w pobliżu starego miasta i zamku Lubomirskich, a urząd dyrektora od 2008 r. obejmuje prof. Marta Wierzbieniec.

Historia Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego

Historia Filharmonii zaczęła się w momencie powstania Wojewódzkiej Orkiestry Symfonicznej w Rzeszowie. W 1955 roku zagrała pierwszy koncert w składzie 33-osobowym a kilka lat później została upaństwowiona. Instytucja rozwijała się przez lata bardzo dynamicznie i w 2010 roku po kilku zmianach zyskała ostateczną nazwę znaną nam dzisiaj, czyli Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego. Między 2009 a 2010 przeprowadzono modernizacje budynku, która znacząc wpłynęła na poprawę warunków estetycznych oraz akustycznych dwóch sal koncertowych. Kolejnym dużą zmianą było podpisanie w 2017 roku umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o współprowadzeniu instytucji. Dzięki temu chociażby poszerzono ofertę repertuarową Filharmonii. Dodano przykładowo koncerty multimedialne i nowy cykl BOOM – balet, opera, operetka, musical w Filharmonii.

MuzycznyFestiwal w Łańcucie

Filharmonia Podkarpacka jest organizatorem słynnego już Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Pomysłodawcom tego przedsięwzięcia w 1961 roku był Janusz Ambros. Obecnie jest to wydarzenie kulturalne o nadzwyczajnej randze artystycznej. W swojej nowej odsłonie realizuje koncerty plenerowe na których występują bardzo znani artyści zbierając pod sceną tysiące fanów. W ubiegłych latach byli to m.in. Jose Carreras, Andreas Scholl, Piotr Beczała, Andrzej Dobber, Tomasz Konieczny, Ewa Podleś, Małgorzata Walewska, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Xavier de Maistre, Cameron Carpentier, Adam Harasiewicz, G. Sokołow, Krzysztof Jabłoński, J. Avdiejeva, Kate Liu, A Bu, Julian Rachlin, V. Brodski, Shlomo Mintz, Michael Barenboim, Vadim Repin, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Piotr Pławner, Bartłomiej Nizioł, Mischa Maisky.

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego – Repertuar

Koncerty w Filharmonii z pewnością okażą się niezapomnianą dawką emocji i znakomicie spędzonym czasem! Już w najbliższym czasie usłyszymy Kasię Kowalską MTV unplugged w wyjątkowym koncercie jubileuszowym z hitami w nowych, akustycznych aranżacjach. Za to podczas koncertu „Ira – Akustycznie” będzie można poczuć tą magiczną i gorącą atmosferę w wykonaniu Iry. Dla fanów kina również znajdzie się coś specjalnego. Idealnym w tym przypadku okaże się koncert muzyki filmowej „007 Symfonicznie”, który jest muzyczną podróżą do świata kina.
Dla widowni preferującej spektakle teatralne i komediowe mamy świetną wiadomość, ponieważ repertuar Filharmonii w tym roku jest nasycony wspaniałymi wystąpieniami. Zacznijmy od „Cudownej terapii”, czyli komedii małżeńskiej w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, którą powinien zobaczyć każdy kto planuje związek. Dla publiczności pragnącej sztuki prowokującej do myślenia i zupełnie nieoczywistej ciekawi mogą się okazać „Inteligenci” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Z innych niesamowitych wydarzeń warto wymienić takie spektakle jak m.in. „Oszuści”, Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - Spektakl „Mały Książę”, „Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza”, „Narodowa Perła Gruzji”, „Boeing Boeing” - odlotowa komedia z udziałem gwiazd, „Dobry wieczór kawalerski” i wiele innych.
Zachęcamy do zapoznania się z całym repertuarem oraz do kupna biletów na stronie biletyna.pl, gdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje.

Rzeszów inne wydarzenia