Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

Filharmonia Podkarpacka - Rzeszów

ul. Chopina 30, 35-959 Rzeszów

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

Wyprzedane

Sławek Uniatowski - Wielki Błękit

 KUP BILET

Kasia Kowalska - MTV Unplugged Last Call

Wyprzedane

Alice - Amazing Circus Show

 KUP BILET

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu - Sanremo na Bis

 KUP BILET

Koncert Wiedeński - Johann Strauss Gala "W świecie operetki" - Rzeszów

 KUP BILET

Ania Dąbrowska

 KUP BILET

Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński 2024

Wyprzedane

Winter Songs of Frank Sinatra

 KUP BILET

Urszula - Największe Przeboje Akustycznie

 KUP BILET

Wielka Gala Noworoczna - Koncert Wiedeński oraz Światowe Standardy Muzyki Rozrywkowej

 KUP BILET

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

 KUP BILET

Kaśka Sochacka - Madison Tour

Wyprzedane

Symphonica - Piotr Cugowski

 KUP BILET

Berek, czyli upiór w moherze

 KUP BILET

Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili

 KUP BILET

ABBA i INNI Symfonicznie

 KUP BILET

The King of Swing

 KUP BILET

IRA Akustycznie

 KUP BILET

Największe hity musicali

 KUP BILET

Damski Biznes - spektakl komediowy

 KUP BILET

Damski Biznes - spektakl komediowy

 KUP BILET

Ray Wilson - Genesis Classic

 KUP BILET

Krystian Ochman - Trasa koncertowa jesień/zima

 KUP BILET

Aleja Rocka Symfonicznie

 KUP BILET

Boeing Boeing - odlotowa komedia z udziałem gwiazd

 KUP BILET

Śląsk - Złote Przeboje

 KUP BILET

Kwartet - 50 lecie spektaklu

 KUP BILET

Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo!

 KUP BILET

Kolacja dla głupca reż. Cezary Żak

 KUP BILET

Kolacja dla głupca reż. Cezary Żak

 KUP BILET

Tre Voci.PL

 KUP BILET

Tre Voci.PL

 KUP BILET

Michał Bajor - No, a ja?

 KUP BILET

Kabaret Młodych Panów - nowy program: Co się stało?

 KUP BILET

The Strings

 KUP BILET
ZOBACZ WIĘCEJFilharmonia Podkarpacka

Filharmonia Podkarpacka imienia Artura Malawskiego znajduje się w Rzeszowie przy ulicy Fryderyka Chopina 30. Jest jednym z wiodących obiektów muzycznych i kulturalnych na Podkarpaciu. Mieści się w pobliżu starego miasta i zamku Lubomirskich, a urząd dyrektora od 2008 r. obejmuje prof. Marta Wierzbieniec.

Historia Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego

Historia Filharmonii zaczęła się w momencie powstania Wojewódzkiej Orkiestry Symfonicznej w Rzeszowie. W 1955 roku zagrała pierwszy koncert w składzie 33-osobowym a kilka lat później została upaństwowiona. Instytucja rozwijała się przez lata bardzo dynamicznie i w 2010 roku po kilku zmianach zyskała ostateczną nazwę znaną nam dzisiaj, czyli Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego. Między 2009 a 2010 przeprowadzono modernizacje budynku, która znacząc wpłynęła na poprawę warunków estetycznych oraz akustycznych dwóch sal koncertowych. Kolejnym dużą zmianą było podpisanie w 2017 roku umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o współprowadzeniu instytucji. Dzięki temu chociażby poszerzono ofertę repertuarową Filharmonii. Dodano przykładowo koncerty multimedialne i nowy cykl BOOM – balet, opera, operetka, musical w Filharmonii.

MuzycznyFestiwal w Łańcucie

Filharmonia Podkarpacka jest organizatorem słynnego już Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Pomysłodawcom tego przedsięwzięcia w 1961 roku był Janusz Ambros. Obecnie jest to wydarzenie kulturalne o nadzwyczajnej randze artystycznej. W swojej nowej odsłonie realizuje koncerty plenerowe na których występują bardzo znani artyści zbierając pod sceną tysiące fanów. W ubiegłych latach byli to m.in. Jose Carreras, Andreas Scholl, Piotr Beczała, Andrzej Dobber, Tomasz Konieczny, Ewa Podleś, Małgorzata Walewska, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Xavier de Maistre, Cameron Carpentier, Adam Harasiewicz, G. Sokołow, Krzysztof Jabłoński, J. Avdiejeva, Kate Liu, A Bu, Julian Rachlin, V. Brodski, Shlomo Mintz, Michael Barenboim, Vadim Repin, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Piotr Pławner, Bartłomiej Nizioł, Mischa Maisky.

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego – Repertuar

Koncerty w Filharmonii z pewnością okażą się niezapomnianą dawką emocji i znakomicie spędzonym czasem! Już w najbliższym czasie usłyszymy Kasię Kowalską MTV unplugged w wyjątkowym koncercie jubileuszowym z hitami w nowych, akustycznych aranżacjach. Za to podczas koncertu „Ira – Akustycznie” będzie można poczuć tą magiczną i gorącą atmosferę w wykonaniu Iry. Dla fanów kina również znajdzie się coś specjalnego. Idealnym w tym przypadku okaże się koncert muzyki filmowej „007 Symfonicznie”, który jest muzyczną podróżą do świata kina.
Dla widowni preferującej spektakle teatralne i komediowe mamy świetną wiadomość, ponieważ repertuar Filharmonii w tym roku jest nasycony wspaniałymi wystąpieniami. Zacznijmy od „Cudownej terapii”, czyli komedii małżeńskiej w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, którą powinien zobaczyć każdy kto planuje związek. Dla publiczności pragnącej sztuki prowokującej do myślenia i zupełnie nieoczywistej ciekawi mogą się okazać „Inteligenci” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Z innych niesamowitych wydarzeń warto wymienić takie spektakle jak m.in. „Oszuści”, Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - Spektakl „Mały Książę”, „Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza”, „Narodowa Perła Gruzji”, „Boeing Boeing” - odlotowa komedia z udziałem gwiazd, „Dobry wieczór kawalerski” i wiele innych.
Zachęcamy do zapoznania się z całym repertuarem oraz do kupna biletów na stronie biletyna.pl, gdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje.

Rzeszów inne wydarzenia