dla dzieci

Teatr Młodego Widza - Toruńskie Pierniki

dla dzieci

Teatr Młodego Widza - Toruńskie Pierniki

Teatr Młodego Widza - Toruńskie Pierniki - Bilety na wydarzenie dla dzieci

Teatr Młodego Widza - Toruńskie Pierniki - Warszawa Ośrodek Kultury ARSUS | Kupuj Bilety Online

„Toruńskie pierniki – najwspanialsze w świecie. Każdy o tym się przekonał- teraz i Wy wiecie!”
Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie. Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki…

Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki. Po spektaklu odbywa się spotkanie z twórcami, podczas którego można porozmawiać o bohaterach, formach lalkarskich i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Czas trwania: około 45 minut.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Przedstawienie ciekawe, dziecko zadowolone
Teatrzyk bardzo słaby, tylko jeden aktor. Cena adekwatna.
Całkiem dobry spektakl. Przydałaby się lepsza scenografia i aktorzy moim zdaniem też powinni być poprzebierani. Na dzieciach robią wrażenie różne kolorowe ubrania i rekwizyty. Tu było troszkę ubogo.
Jedno z najfajniejszych przedstawień na jakich byliśmy w Arsusie. Jeden aktor ogarnął całość w bardzo fajnym stylu. Opowieść z przesłaniem i bardzo przystępnie opowiedziana zarówno dla trzylatka jak i siedmiolatka, bo z takimi smokami byłam. Polecam bez dwóch zdań.
Bardzo fajne przedstawienie.

Polecane