kabaret

Kabaretowy Serial Spadkobiercy

kabaret

Kabaretowy Serial Spadkobiercy

Kabaretowy Serial Spadkobiercy - Bilety na kabaret

Tematem serialu jest parodia seriali telewizyjnych. Mam na myśli seriale „specyficzne” spod znaku „Dynastii”, „Niewolnicy Isaury” czy „Mody na sukces”. Kto miał kontakt z tymi tworami filmowymi, wie o jakie „klimaty” chodzi.
W tłumaczeniu formuły serialu na żywo, będę się Posługiwał przykładami z serialu „Spadkobiercy”.

Fabuła! Czyli o czym i o kim? W „Spadkobiercach” wygląda to tak: Akcja się dzieje w Los Angeles. Mieszka tam Jonathan Owens z synami – właściciel wielkiej firmy, biznesmen.

Synowie: George i Billy. Billy starszy, wyrachowany jest następcą taty. George nie interesuje się biznesem, pije, pali, (p), „czarna owca” w rodzinie. Natura jednak sentymentalna i wrażliwa. W stałym konflikcie z ojcem, który czternaście lat wcześniej nie zapłacił okupu za porwaną córkę – Dorin, czyli siostrę George’a. W mieście żyje Frank Dealey, wróg Owensa i konkurent w interesach. Zły. Były przyjaciel, ale poróżnił ich Wietnam. Owensa wspiera Warren, przyjaciel rodziny, człowiek od dobrych rad. Dorin – wspomniana córka Owensa – odnalazła się po czternastu latach, które spędziła w sierocińcu. A wszystko to za sprawą niezłomnych zasad ojca, który nie chciał zapłacić porywaczom okupu. Dorin ma narzeczonego Kena Heighly, który jest czeskim emigrantem (jako dziecko wywieziony z Czech w bagażniku samochodu). Jest Też Harriet Fergusson, była agentka FBI, pracująca najpierw dla Owensa, później zakochuję się w Dealeyu i zostaje z nim. itd

Umiejscowienie akcji w Los Angeles, a nie np. na Górnym Śląsku, jest nieprzypadkowe. Im bardziej schematyczny obraz przedstawianego środowiska, tym lepiej. Wielkie fortuny, przepych, światowy high life, kojarzą się bardzo jednoznacznie i schematycznie. Dodatkową atrakcją jest przedstawienie tego przepychu w skromnej klubowej salce. Wypada to tak okropnie, że aż komicznie. W końcu jest to „udawanka”. Udawanka, to najlepsze słowo charakteryzujące serial na żywo.
Do każdego odcinka wymyślam 6-8 scenek. Są to nakreślone sytuacje z jakimś zakończeniem. Dialogi są improwizowane bezpośrednio na scenie. I to jest właśnie to! Publiczność poinformowana wcześniej, że aktorzy nie mają gotowych tekstów, a improwizują, ma uciechę, gdy aktorzy w sposób widoczny się męczą na scenie. Publiczność oczekuje błędów w fabule, potknięć aktorskich, szczerych wyznań: „co ja mam mówić?!”, złośliwości między aktorami, wpuszczania się w maliny. I te słabości są największą siłą udawanki, a nie typowe żarty kabaretowe. Aktorzy chcąc jedynie przetrwać na scenie, wykazują się niesamowitą czujnością (większość zabawnych sytuacji jest niezamierzona przez aktorów). To nieprawdopodobne co może wygenerować ludzki umysł zdeterminowany chęcią przetrwania na scenie podczas improwizacji.

Pomysł, scenariusz i reżyseria - Dariusz Kamys

Obsada:
1.Joanna Kołaczkowska
2.Robert Górski
3.Marcin Wójcik
4.Michał Wójcik
5.Łukasz Pietsch
7.Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska
8.Wojtek Kamiński
9.Bartosz Gajda - Łowcy.B
10.Artur Andrus
11.Piotr Bałtroczyk
12. Wojtek Tremiszewski
13. Katarzyna Michalska - Teatr AB - OVO
14. Marek Grabie

oraz
niespodziewane gwiazdy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Kabaretowy Serial Spadkobiercy

świetny występ, beznadziejna sala! nie wolno organizować takich imprez w sali, w której wszystkie rzędy krzeseł stoją płasko - cały czas musiałam się wyginać, żeby cokolwiek zobaczyć między głowami tych, którzy siedzieli przede mną. z przyjemnością pójdę na kolejnych spadkobierców - ale na pewno nie do palladium. i nigdy nie pójdę już na jakikolwiek spektakl/występ do palladium, to miejsce zabija imprezę.
Jesteście najlepsi. Czekam na kolejne występy :)
chandlerbing 29.09.2016 14:10
widowisko wspaniale. wiedziałam, że będę się dobrze bawić, ale nie sądziłam, że aż tak dobrze. jedna gwiazdka za samo miejsce- przy 156cm wzrostu krzesełko w 10 rzędzie wymagało nie lada akrobacji, żeby pomimo 9 rzędów głów zobaczyć scenę i wszystkich artystów. gdyby nie udało mi się przesiąść na miejsce obok ocena byłaby dużo niższa mimo świetnego show
Było wspaniale, świetnie spędzone dwie godziny :)
Genialne, wyborne, jedyne w swoim rodzaju przeżycie - to i tak mało powiedziane :-)
Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć - NA ŻYWO!
Występ super. Sala- pozostawia troche do zyczenia
Cudowna obsada,świetnie spędzony czas! Czekam na kolejne występy, zdecydowanie polecam!:) Jedynym minusem jest dosyć spora cena za bilet, bo 120 zł to troszeczkę sporo, zwłaszcza,że większość ludzi chciała zostać na 2 różne godziny. Szkoda,że nikt nie pomyślał o karnetach 2 dniowych..
gabiszysz 08.09.2016 14:20
Ubaw po pachy albo i wyżej! Było przegenialnie!
Rewelacja! Gorąco polecamy, świetnie się bawiliśmy :) jak tylko znów będzie okazja idziemy bez dwóch zdań!:)
Przedstawienie świetne. Palladium - balkon - trzymać się z daleka.
Kilka momentów przestoju, ale generalnie jak zwykle Spadkobiercy byli świetni. Kilka nowych postaci znakomicie wkomponowało się w zespół.
Najlepsi! Gorąco polecam, świetna zabawa, dużo śmiechu! Są niezastąpieni, czekam już na kolejne występy! Ich po postu trzeba zobaczyć na żywo!
maniaa14 07.09.2016 19:57
Spadkobierców oglądam w internecie od dawna. Ja żywo jednak to nie te same emocje, po prostu niesamowici ludzie i klimat. Jedna gwiazdkę odejmuje za lokum. Światła przez cały wieczór były skierowane na nasze twarze przez co słabo było widać, dodatkowy brak klimatyzacji przy takiej ilości osób to już przesada.
Spadkobiercy w formie jak zwykle !! świetna zabawa , polecam
Bardzo polecamy spektakl jako sam spektakl oczywiście. Spadkobiercy są niepowtarzalni :) Ale również jesteśmy od wczoraj mega fanami samego Teatru Palladium. Dziękujemy przemiłej Pani w Kasie! Dziękujemy samemu Panu Dyrektorowi za sposób potraktowania naszej sprawy i nas. Śmiało można rzec, że jesteśmy wdzięczni i oczarowani. Jesteśmy przede
Aneta Massalska 07.09.2016 17:33
Jak zwykle fantastycznie!!!
Spadkobiercy to najlepszy dla mnie i moich bliskich (z którymi byłam w teatrze) kabaret. Rewelacyjnie grające Panie a przede wszystkim genialni Panowie Andrus ( w którym się wszystkie podkochujemy) Górski, Wójcikowie, Bałtroczyk oraz oczywiście pomysłodawca. Aczkolwiek pozostali aktorzy i ich goście byli równie wspaniali. Trzeba osiągnąć wysoki stopień poczucia humoru, aby tak wspaniale bawić publiczność i siebie nawzajem. Kolokwialnie rzecz ujmując było, bosko , cudnie i poproszę o więcej. Brakowało mi z początku trochę Pani Ś.P.Pani Marii., Ale artyści od razu podnieśli widownię na trochę wyrafinowany poziom wspaniałej zabawy i humoru. Dziękuję wszystkim aktorom , scenarzyście, muzykowi, oświetleniowcom i innym pracownikom obsługi, że mogłam brać udział w tak wspaniałej zabawie.
super :)
Super!
Kabaret wyśmienity !!! Ubaw po pachy. Niestety miejsce trochę gorsze. Mimo, że siedzieliśmy w pierwszym rzędzie ale od brzegu ograniczyło mi praktycznie o połowę widoczność sceny. Organizatorzy mogli trochę lepiej rozplanować układ krzeseł.
zdecydowanie za drogi bilet ok zabawa fajna, na plus też długość (prawie 2,5h) ale jednak cena 120zł to troche przesada
Rewelacja! Z niecierpliwoscią czekam na powrót Spadkobierców w regularnym cyklu :) Bartosz Gajda, po mało udanym debiucie kolka miesięcy temu - teraz odnalazł się w tej formule i wczoraj - obalał na ziemię w celu wytarzania :)
2.5 godziny śmiechu z rodziną Owensów
Warto było :) tuzy polskiej sceny kabaretowej, warci każdych piniendzy... nawet 120zł (z 500+ zostało 380 - dojazd, ale dzieciakom opowiem to się uśmieją)
Rewelacja!
Jak zawsze świetna zabawa! :)
fantastyczna zabawa, cudowna obsada. Polecam
Jak zawsze rewelacja! Joanna Kołaczkowska w formie! Dobrze im zrobiła ta przerwa.
Klakierczyk 07.09.2016 11:38
Fantastyczny wieczór, absolutny majstersztyk
katarinka 07.09.2016 11:38
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii kabaret