koncert

63.Krakowskie Zaduszki Jazzowe - Stanisław Słowiński Quintet/China Moses

koncert

63.Krakowskie Zaduszki Jazzowe - Stanisław Słowiński Quintet/China Moses

63.Krakowskie Zaduszki Jazzowe - Stanisław Słowiński Quintet/China Moses - Bilety na koncert

63.Krakowskie Zaduszki Jazzowe

I cz.

STANISŁAW SŁOWIŃSKI QUINTET

Stanisław Słowiński – viol, Zbigniew Szwajdych – tp, Kuba Płużek - p,

Justyn Małodobry – bass. Dawid Fortuna – dr

II cz.

IN MEMORIAM ARETHA FRANKLIN

CHINA MOSES.

Stanisław Słowiński - skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, związany z muzyką od ponad 18 lat.

Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet.

Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.

Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.

Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.

Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą. Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Ludwig Wicki, Joe Hisaishi, Robert Kabara, Joanna Słowińska, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Orzechowski.

W latach 2010-2012 student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec dr hab. Roberta Kabary; po dwóch latach studiów na wydziale muzyki klasycznej poswięcił się całkowicie muzyce improwizowanej. Stawia nacisk na wszechstronny rozwój muzyczny; uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich i lekcjach otwartych kształcąc się jako skrzypek w zakresie muzyki klasycznej oraz jazzu - pod okiem m.in.: Marka Feldmana, Adama Bałdycha, Michała Urbaniaka, Peter'a Buck'a, Łukasza Syrnickiego, Wiesława Kwaśnego, Grigorija Zhyslina, Kaji Danczowskiej, Ariego Putiainena. Warsztat kompozytorski doskonalił również jako uczestnik pierwszej edycji FMF Master Classes for Young Composers w Alvernia Studio, w ramach których swoje wykłady prezentowali m.in. Trevor Morris, Diego Navarro, Robert Elhai, Michael Todd, Robert Messinger.
Jest współtwórcą nowego gatunku muzycznego: akustroniki.
Współtworzy autorskie projekty; m.in. Stanisław Słowiński Quintet, AKT, DUCH, J.A.S.S Trio, Vetur Blóm, Orkiestra Rzeczypospolitej Krakowskiej.Jest współzałożycielem i realizatorem krakowskiego InfraSound Studio.

Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych festiwali i konkursów: m.in.: Cheoyong World Music Festival, Jeonju International Sori Festival, Kavkaz Jazz Festival, WOMAD Chile, WOMEX 2015, Festiwal Muzyki Filmowej, festiwal Rozstaje, SlotArt Festiwal, Cracovia Sacra, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Jazz Juniors 2015 - Grand Prix oraz nagroda dodatkowa.

China Moses – nowa gwiazda jazzu, muzyki soul i R&B, ale także modelka, aktorka, celebrytka, prezenterka radiowa. Córka legendarnej wokalistki Dee Dee Bridgewater i reżysera Gilberta Moses. Urodzona w Los Angeles, wychowywała się i mieszka w Paryżu.

Wokalistka zadebiutowała mając 16 lat singlem „Time” z pogranicza soulu i jazzu. Współpracowała z Guru, DJ-em Mehdi, Karriem Rigginsem, Meshellem Ndegeocello, Anthonym Marshallem.

W 2009 roku wraz z pianistą Raphaëlem Lemonnierem wydała album “This One’s for Dinah” składając hołd Dinie Washingtonie. Album ukazał się w wytwórni Blue Note Recrods, co pozwoliło Moses wejść na dobre w krainę jazzu a płyta stała się największą sensacją i wielkim wydarzeniem artystycznym ostatnich lat. Kolejnym albumem nagranym wspólnie z Lemonnierem jest „Crazy Blues” (2012), okrzyknięty przez brytyjski magazyn „Time” jednym z najlepszych albumów 2013 roku. Tą płytą wokalistka złożyła hołd artystkom inspirującym ją w twórczości i mającym wpływ na jej wrażliwość muzyczną. Nie zabrakło na nim utworów Janis Joplin, Niny Simone, czy Donny Summer.

Najnowszy krążek Chiny zatytułowany „Nightintales” został wydany 31 marca 2017 r. i stanowi szósty w całej karierze album tej wokalistki. 12 utworów z tego albumu może śmiało zostać uznanych za nowe standardy. China jak łucznik, czerpie z drżenia swoich poprzedników i wypuszcza strzałę w przyszłość daleko przed tych co za nią podążają. Choć koncertuje okazjonalnie, jest atrakcją największych festiwali i prestiżowych estrad. Jej spuścizna R&B pozwala śmiało przechodzić obok fraz, przenosić emocje na teksty i sycić się każdą nutą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 63.Krakowskie Zaduszki Jazzowe - Stanisław Słowiński Quintet/China Moses

Koncert kwintetu Staszka Słowińskiego był bardzo bliski mojej duszy. Każdy dźwięk był częścią opowiadanej historii. Dotknął mnie w bardzo poważnie głęboki sposób- czułam w nim obecność żywego Boga. Koncert China Moses był przyjemny, ale już to słyszałam ... Kwintet dał emocje i coś, czego nie potrafię ująć w ramy słów. Dziękuję chłopcy !

Polecane z kategorii koncert