koncert Anna Maria Jopek

ANNA MARIA JOPEK & KROKE

koncert Anna Maria Jopek

ANNA MARIA JOPEK & KROKE

ANNA MARIA JOPEK & KROKE - Bilety na koncert

Magia fuzji AMJ i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmien. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości - odwołując się do tradycyjnej muzyki i przeszłości - posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z ich muzyką słuchacz zanurza się nieznana szeroka przestrzeń mieniąca się tysiącem barw. Ta muzyka nie raz sprawdzała się jako doskonała muzyka filmowa i teatralna - tak obrazowa, pełna znaczeń a zarazem tak pojemna dla wyobraźni jest jej przestrzeń. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach podróżnikach w czasie i przestrzeni.
Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy naszych czasów - męski i żeński, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

***

Anna Maria Jopek - wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, ale jak sama przyznaje najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie. 3 maja 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje ANNA MARIA JOPEK & KROKE

piękny koncert. kroke pięknie grali a anna maria joppek jedyna w swoim rodzaju.
ewelina 19.05.2018 21:14
Genialnie!!!!!!!!!!!!!!
Koncert rewelacyjny. Kroke i Anna Maria w świetnej formie. Tego oczekiwałem i nie zawiodłem się.
Janek 15.05.2018 14:03
Dobra muzyka, świetna wokalistka. Jeden minus- muzyka przykrywała śpiew wokalistki, bardzo słabo można było zrozumieć tekst. Jeśli jest tekst, ciekawy, ciepły, z mądrym przesłaniem, to powinien być zrozumiały i docierać do słuchacza. Po to go artystka śpiewa, przecież jest w tym jakieś przesłanie. Akustyk zacisnął? A tak poza tym -super. St. Kujawka
Świetny koncert - niesamowita energia i kunszt muzyków!
Michał 15.05.2018 11:37
wszystko super
maciej 15.05.2018 11:35
Bosko
methiu 15.05.2018 08:50
Koncert był przepiękny! Piosenki Anny Marii Jopek to magia sama w sobie, a możliwość wysłuchania ich na żywo, to niezapomniane przeżycie. KROKE miałam okazję usłyszeć po raz pierwszy i również jestem zachwycona. Artyści stworzyli razem niepowtarzalną atmosferę. To był bardzo wzruszający koncert, emocje w każdym dźwięku. :)
Wielkie rozczarowanie. Muzycy towarzyszący AMJ fantastyczni, sama wokalistka nie zachwyciła swoim głosem.
Niestety koncert rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem "na życzenie zespołu", bez słowa "przepraszam", a jedynie z informacją o godz. 19ej (godzinie rozpoczęcia koncertu), że takowe będzie i będzie 15 minutowe. Artyści nie przywitali ani widowni, ani się z widownią... No i można było wyczuć dystans wokalistki do audytorium... Zespół KROKE był w sumie ok, ale opinia łączna koncertu - z wokalistką - według mnie: koncert nie należał do udanych.
AMJ nikomu nie polecę.Zawodzenie.
Świetny koncert
Występ nie należał do najlepszych, rozpoczął się z 30 min. opóżnieniem i wg mnie co do AM Jopek jest uczucie niedosytu, natomiast Kroke rewelacyjny. Poza tym AMJ przedstawiła artystów dopiero przy występie na bis (niektórzy widzowie zdążyli już wyjść). Reasumując uważam, że cena biletu nie jest adekwatna do jakości występu.
Zespół KROKE widzieliśmy kilkakrotnie - zawsze fenomenalni. Anna Maria Jopek z KROKE - wspaniała. Jesteśmy bardzo zadowoleni z koncertu. Teatr Muzyczny w Gdyni robi wrażenie.
Doskonały koncert Ujmujący zespół swietna bardzo pozytywna atmosfera i jak zawsze doskonała Anna Jopek w nowej odsłonie . Szczerze polecam . Zanetta
Kilka razy miałam ciarki!!! Przenosiłam się do różnych wymiarów! Niezapomniane wrażenia! Dobrze, że TACY muzycy chcą przekazywać swoją energię- dziękuję!!!
Nastrojowy, pełen uroku występ
Piękny koncert, urzekająca muzyka, Anna Maria zjawiskowa :-)
SUPER, WIĘCEJ TAKICH ZESPOŁÓW JAK KROKE
Wspaniała klimatyczna muzyka . Nie znałem wcześniej zespołu -stałem się teraz ich wielbicielem.
Jestem zachwycona koncertem.
Super koncert... Oby takich więcej w Radomiu.
Wspaniały występ. Uczta dla ucha i duszy!
Doskonały występ! Oryginalna muzyka Kroke i wspaniała Anna Maria Jopek - to był niezwykły wieczór!
To, że artyści, którzy nam umilili wieczór, zagrali bezbłędnie nie trzeba nawet wspominać. Wspomnę natomiast, że koncert został rewelacyjnie zorganizowany (chodzi o kwestie techniczne). Dźwięk i oświetlenie 5/5.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert