koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce

koncert Alicja Majewska

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce - Bilety na koncert

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - "Alicja Majewska - Żyć się chce"

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie "Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe - radość i ból istnienia".
Jak tłumaczy sama artystka: "drugi "Żagiel" już nie powstanie", ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej - trafniej, z większym wyczuciem i klasą.
W programie "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej - w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce

Było fenomenalnie. Piękny występ z nutką humoru.
Wyborna uczta
Koncert godny polecenia, utwory Pani Alicji przepiękne, do tego muzyka na żywo- fortepian - Pan Korcz i quartet smyczkowy, słuchało się z przyjemnością, bardzo mile spędzony czas
Coś niesamowitego, było cudownie!❣️ Czekamy na kolejny!
Absolutnie fantastyczny koncert, dzięki wspaniałym muzykom. Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i kwartet smyczkowy zachwycili i wywołali wiele wzruszeń. Na ogólną ocenę i zaniżone noty wpływają: -problemy techniczne w czasie koncertu oraz fakt, że obsługą techniczną zajmował sie jeden człowiek (niedopuszczalne i karygodne z uwagi na miejsce- Filharmonia w Olsztynie) - brak włączonej klimatyzacji - brak miejsc parkingowych - nienumerowane miejsca biletowe - ogólna atmosfera braku życzliwości pracowników Filharmonii
Cudownie!!! Było przewspaniale!!! 💞
Wspaniały, najwspanialszy występ jaki mogłam obejrzeć i wysłuchać na żywo. Piękne głosy zarówno Pani Alicji i Pana Korcza, żarty z wyczuciem, ubiór z poszanowaniem widza. Wirtuoz - pierwszy skrzypek ( zwróciłam uwagę na zmiany pozycji nóg - do całkowitego oderwania od podłogi- w zależności od granych dźwięków Byłam z wnuczką 12 lat, która śpiewa piosenki Pani Majewskiej - była urzeczona całym występem .
OK, jak zwykle z Alicją
Wspaniali wykonawcy. Udany koncert, wreszcie na żywo.
Wspaniały recital. Piękne mądre teksty piosenek, rewelacyjna aranżacja, wyborna muzyka. P. Korcz, WSQ, P. Alicja wow. Do zadumy, do tęsknoty, do radości przede wszystkim. Wszystko smaczne i baaaardzo na wesoło. I żyć się chce. Polecam.
Piękny koncert!
Koncert rewelacja,bardzo nam się podobało i na pewno jeszcze nie raz przyjedziemy.
Pani Alicja jak zwykle niesamowita. Polecam!!!!!!!!
Ponad 2h (które zleciały jak 2 min) najgłębszych wzruszeń! Cudowna Alicja Majewska! Nowe piosenki są równie mądre, jak niezniszczalne stare. Atmosfera w Kuźni, mimo niewygodnych krzeseł, jest wspaniała - integrująca, ciepła i domowa. Przedostatni raz słuchałam Alicji Majewskiej z orkiestrą filharmonii ,Koszalińskiej- biały garnitur, "Żagiel", wszystko było na najwyższym poziomie artystycznym, ale tak bezpośredniej ciepłej atmosfery, jak wczoraj w Kuźni, nie było. Na pewno na to się złożył też fakt wygłodniałej po rocznej izolacji widowni oraz radość piosenkarki "w najbardziej kolorowej sukiebce" jaką znalazła na okoliczność powrotu na scenę.
Я не критик, я шарлатанкака 18.06.2021 16:48
Nie mogłam piekniej spędzić czasu z przyjaciółka w jej urodzinowy wieczór. SWIETNY klimat, Alicja fantastyczna z luzem publikę poderwała Przecudowny wieczor i czekam na kolejny w Kuzni Kulturalnej
Małgorzata 18.06.2021 14:48
Rewelacja jak zawsze.
Tego się nie da opisać, tu trzeba było być - Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet - Żyć się chce REWELACJA !!!
Rewelacja
Rewelacja. Pani Alicja jest jak bomba energetyczna:) Fantastyczna forma wokalna i fizyczna, mnóstwo uroku. Subtelny, acz doskonały humor Pana Korcza. Całości uzupełnia fantastyczny kwartet smyczkowy. Gorąco polecam.
Było wspaniale! Pani Alicja w świetnej formie, śpiewała piosenki także że swoich nowych płyt. Była możliwość ich zakupu wraz z autografem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Super pamiątkę z koncertu!
Bardzo piękny koncert. Wiele wzruszeń i emocji. Polecam takie wydarzenia.
Alicja jak zwykle cudowna, bardzo polecam
Niesamowite wrażenia, Pani Alicja jak zawsze pokazała klasę i talent
Fantastyczny koncert!!!
Rewelacja! Na najwyższym poziomie! Wspaniała muzyka, przepiękny głos, cudowne wykonanie, a do tego wspaniały kontakt z publicznością...
Znakomity recital, fantastyczne piosenki i te stare i te nowe, świetna autokonferansjerka, zastrzyki humoru głównie w wykonaniu kompozytora/akompaniatora/współkonferansjera - Pana Włodzimierza Korcza, świetny kwartet, podziwu godna kondycja pani Alicji - jedno maleńkie pauzowanie na utwór instrumentalny i już w dwugodzinnym recitalu. A do tego ciepła atmosfera, miła i świetnie reagująca widownia (w tym my) możliwość nabycia płyt i otrzymania dedykacji z autografem, miłe otoczenie przyzwoitego hotelu, a przedtem bardzo fajny obiad, smaczny i urozmaicony. Czegoż chcieć więcej na Dzień Kobiet. Brawo Pani Alicjo ! Żyć się chce !
Wspaniałe, cudowne, wzruszające chwile!
Wyborny koncert! Wspaniały zespół muzyków - świetne skrzypce! Pan Korcz pełen uroku i talentu. O Pani Alicji nie trzeba pisać - wszystko jest jasne. Pełna uroku, zaczarowała wieczór. Usłyszeć utwór ,,Być Kobietą’’ w tym wykonaniu w Dniu Kobiet - bezcenne. Polecam!
Koncert rewelacja. Kameralnie . Super kontakt z Artystami. Wspaniały wieczór.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert