koncert
Anita Lipnicka

koncert

Anita Lipnicka

Anita Lipnicka - Bilety na koncert

Anita Lipnicka | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Anita Lipnicka powraca na rynek fonograficzny. Nowy singiel p.t. “Ptasiek” ukazał się w sprzedaży digitanej 21 lipca. Piosenka jest zwiastunem jesiennej trasy koncertowej artystki pod hasłem “Na Osi Czasu”, podczas której będzie można usłyszeć przekrojowy materiał z jej dotychczasowej twórczości oraz kilka premierowych utworów zapowiadających nowy album studyjny.

"Niektóre piosenki same proszą się na ten świat. Przychodzą i męczą człowieka, dopóki ich nie nagra. Tak było z upartym "Ptaśkiem”...
Kilka lat temu, robiąc porządki w komputerze, odnalazłam w swoich archiwach plik ze studyjnym nagraniem utworu “Bluebeard” autorstwa Ś.P. Nicka Talbota (aka Gravenhurst). Prosta rzecz: mój wokal plus jego hipnotyczna gitara – nic więcej.
Poznaliśmy się w Londynie, gdy pracowałam nad płytą “Hard Land of Wonder”. Był dla mnie jedną z najważniejszych postaci niezależnej sceny brytyjskiej, podziwiałam jego natchnione kompozycje, tajemnicze teksty i rasowe w brzmieniach, niepokojące produkcje. To on wyszedł z pomysłem, bym zaśpiewała jego piosenkę. Twierdził, że jest “taka moja”... Niestety nigdy nie mieliśmy okazji dokończyć tego nagrania – życie rozstawiło nas po kątach. Zostały nam listy, długie wirtualne rozmowy, o sprawach ważnych, trywialnych bzdurach, o muzyce...

Ostatni raz widziałam Nicka w Warszawie we wrześniu 2010 r. na jego solowym koncercie w klubie Powiększenie. W grudniu 2014 r. dotarła do mnie wiadomość o jego nagłej śmierci. Zapadłam się 100 pięter w dół. Straciłam kogoś ważnego....
Wtedy wygrzebałam nasze nagranie, wrócił do mnie obraz studia w Dorset, gdzieś na wsi zasypanej śniegiem. Poczułam, że jestem mu winna tę piosenkę. Zaczęłam śpiewać ją z zespołem na koncertach. Wiosną tego roku postanowiłam dopisać swoje słowa. I tak oto Nick stał się inspiracją do polskiej wersji własnej kompozycji – urodził się z tego “Ptasiek”. Wspomnienie o człowieku nieprzystającym do rzeczywistości, wrażliwcu bez skóry, o duchu w świetle dnia („Ghost in Daylight” to tytuł ostatniej płyty Nicka Talbota)

“Ptasiek” to opowieść o nieśmiertelności ideałów. O czystości uczuć i naiwności prawdy, która zawsze znajdzie drogę, by wędrować dalej, niczym choroba zakaźna przenoszona z serca do serca. Nick, gdziekolwiek jesteś... “Za to co mam w sobie, dziękuję Tobie”.
Anita.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

super koncert,
Koncert SUPER warto iść !!!!!!
WSPANIAŁY KONCERT
Asia2010 23.10.2018 22:44
świetny koncert, muzyka, instrumenty. Sama Anita Lipnicka cudowna!
asia 22.10.2018 07:54
super koncert, Anita wspaniała!
Gonia 15.02.2018 21:04
Byłem zachwycony, szkoda, że występ odbywał się we wtorek, a nie w weekend.
ANITA! MISTRZ!
Super, odkryłam na nowo już dojrzałą wokalistkę, a córka 16-letnia po raz pierwszy. Gorąco polecam!
super! polecam! przemiło spędzony wieczór :)
Koncert, Anita i miejsce OBŁĘD!!!
Anita śpiewała swoje stare przeboje i nowe piosenki i miała świetny kontakt z publicznością. Wszystko popsuły problemy z nagłośnieniem (przebicia) - może Kuźnia Kulturalna to nie jest miejsce dla takiego dużego zespołu (5 osób).
Witam, Wraz z siostrą i szwagrem bawiliśmy się rewelacyjnie. Było bardzo klimatycznie i kameralnie. Wystrój sali stwarzał miłą atmosferę, a sam występ Anity na długo pozostanie nam w pamięci, czujemy niedosyt! Jedyna uwaga co do organizacji to kwestia miejsc i ich rozstawienie na sali... dobrze by było by pokrywały się z mapką rezerwacji, którą widziałam wcześniej na stronie internetowej. Wczoraj o mały włos nie zostałam rozdzielona z moją siostrą i bym siedziała samotnie gdzieś pod ścianą. Na szczęście obsługa lokalu była na tyle uprzejma, iż stwierdziła, że bez problemu przestawią krzesło byśmy mogły siedzieć obok siebie :)Dziękujemy :)
Anita jak zwykle wspaniała. Zawsze wyjątkowa, prawdziwa i skromna. Klasa sama w sobie. Tylko szkoda że koncert nie trwał dłużej:-(
cudowny koncert!!!
Rewelacyjny wystep! Magia
Super klimat :-)
Bardzo udany wieczór. Koncert spełnił moje oczekiwania, artyści dali z siebie wszystko by słuchacze wyszli zadowoleni i spragnieni słuchać Anity Lipnickiej.
Występ rewelacyjny. Miło było posłuchać utworów z przed lati nie tylko:)Anita bardzo pozytywna i ciepła osoba. Występ minął nawet nie wiem kiedy.Polecam.
Występ Anity i Jej zespołu był WSPANIAŁY - nastrojowy, ciepły i wyjątkowy. Pozostanie na długo w pamięci.. i już chciałabym być na kolejnym. Gorąco polecam.
Super i polecam wszystkim. Wspaniały koncert pełen ciepła.
Lekkość, atmosfera i doznania artystyczne na najwyższym poziomie absolutna rewelacja.
Bardzo udany wieczór, Anitka wspaniała... Bardzo, bardzo mi się podobało... Polecam wszystkim gorąco...
Świetny koncert.
Koncert był rewelacyjny! Anita tryskała energią i uśmiechem, cały zespół też był w wyśmienitym humorze. Stare utwory wykonane zostały w pięknych aranżacjach.
Normalna dziewczyna. Pięknie zapowiada wszystkie piosenki. Śpiewa i te, które stały się przebojami i te, które mówią o jej drodze. Piękny koncert tylko trochę krótki :) - ok 90 min z bisami
Anna katowice 21.02.2017 11:38
Rewelacyjna :)
Rewelacja!!!
maciek 22.01.2017 20:41
Koncert ładny, ale organizacja bardzo słaba. Oślepiające widzów oświetlenie, za głośno ustawiona muzyka, zagłuszająca głos Anity. Jesteśmy bardzo rozczarowani.
Dani 20.01.2017 23:46
Anita super, przyjemny koncert, nowe aranże, miłe wspomnienia z dawnych lat. za mało utworów z nowej płyty, trochę szkoda.
Koncert super, jedynie Pan ktory bawil sie oswietleniem moglby nie oslepiac widzow niebieskim swiatlem.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane