Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Opera Nova - Bydgoszcz

ul. Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Piosenki to...? - koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta.

 KUP BILET

Czerwone Gitary - Platynowy Koncert na BIS

 KUP BILET

Andrzej Zaucha. Czas na mnie

 KUP BILET

Wyjątkowy prezent

 KUP BILET

Czy pamiętasz? - koncert dedykowany Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie w wykonaniu Piwnicy pod Baranami

 KUP BILET

Nowy Jork. Prohibicja

 KUP BILET

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

 KUP BILET

Laboratorium Pieśni - Koncert Muzyki Świata

 KUP BILET



Czy Polska może pochwalić się swoją operą tak jak Sydney? Opera bydgoska jest dowodem na to, że może, a nawet powinna. Ten wyjątkowy budynek, który niedawno obchodził jubileusz 60-lecia istnienia, zaprasza do siebie miłośników muzyki i teatru.
Położony w zakolu Brdy, tuż obok Starego Miasta, jest jedną z 10 scen operowych w naszym kraju, a także jedynym kujawsko-pomorskim teatrem muzycznym. Dowiedz się, co wyróżnia operę w Bydgoszczy, która co roku zapełnia całą widownię.

Historia Opery Nova w Bydgoszczy

Chociaż od razu zyskała sławę, jej budowa trwała latami. Pracę nad nią zakończono dopiero w 2006 roku. Za jej początek uznaje się jednak 1956 rok, kiedy powstało pierwsze Studio Operowe, które było początkiem sławy, jaką cieszy się obecnie opera.
Bydgoszcz stał się wtedy miejscem, do którego przybywali młodzi artyści i przyszłe primadonny. Pośród nich można znaleźć takie nazwiska jak: Bronisław Pękowski, Barbara Zagórzanka, Florian Skulski, Monika Olkisz-Chabros, Józef Stępień czy Lidia Skowron. Opera bydgoska pozwoliła na rozkwit tak wielu talentów wokalnych, które można było później usłyszeć w operach w całym kraju.
W 1994 roku, pomimo nieukończenia budowy opery, podjęto decyzję o zainicjowaniu Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Do dzisiaj jest to największy, coroczny przegląd sztuki operowej. W trakcie niego do Opery Nova przyjeżdżają znakomici artyści z całej Polski. Festiwal rozsławił Bydgoszcz wśród miłośników opery, musicalu i baletu.
Od 1992 roku dyrektorem opery i dyrygentem operowej orkiestry jest Maciej Figas.

Architektura i wnętrza Opery Nova w Bydgoszczy

W 2006 roku zakończono pracę nad budynkiem opery. Jego nowoczesna bryła jest dominantą w bydgoskim krajobrazie. Jest złożona z 3 kręgów, które pozwalają wykorzystać przestrzeń do realizacji spektakli teatralnych i operowych.

Wiele osób porównuje Operę Novą do opery z Sydney. Podobnie jak australijska budowla, opera w Bydgoszczy odbija swój majestat nad wodą, w tym przypadku nad zakolem Brdy. Dzisiaj jest nie tylko gmachem opery, ale także jedną z najważniejszych scen muzycznych i teatralnych w Polsce, a do tego istotnym centrum konferencyjnym.
We wnętrzach opery bydgoskiej znajduje się duża sala widowiskowa, która pomieści ponad 800 widzów. Prezentowane są w niej największe wydarzenia. Uwagę zwraca doskonała akustyka i amfiteatralny charakter.
Z kolei spektakle kameralne, koncerty czy recitale odbywają się w sali kameralnej im. prof. Felicji Krysiewicz. W sali znajduje się 192 miejsc.
Opera Nova mieści w sobie również Kulisy Opery z pracowniami i garderobami, hol główny, foyer oraz słynną restaurację „Maestra”.
Nic zatem dziwnego, że tyle ludzi odwiedza Opera Nova. Repertuar obfituje w wiele wydarzeń z muzycznego i teatralnego świata. Warto poznać go bliżej.

Bydgoszcz Opera Nova - repertuar

W tak wyjątkowym miejscu, jakim jest opera bydgoska, repertuar musi być znakomity. Opera Nova kusi miłośników spektakli teatralnych i muzyki na żywo. Na biletyna.pl kupisz bilety do bydgoskiej opery w kilka sekund.
Chcesz wybrać się do Bydgoszczy, aby posłuchać unikalnych instrumentów i niesamowitej muzyki? Sprawdź najbliższy występ Narodowego Baletu Gruzji Sukhishvili.
Zwolennicy sztuk teatralnych również odnajdą swoje miejsce w Opera Nova. Bydgoszcz w najbliższym czasie powita u siebie gwiazdy w ramach takich spektaklów jak:
Ludzie Inteligentni – przebojowa komedia, z której dowiesz się, jak skomplikowane i zabawne bywają czasem związki.
Seks, miłość i podatki – spektakl z prawdziwie gwiazdorską obsadą do zobaczenia w Opera Nova w Bydgoszczy. Repertuar nie mógł pominąć takiej komedii ze zwariowaną fabułą z miłością w roli głównej.

Wieczór Panieński Plus – najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego wyreżyserowana przez Marię Seweryn. Odwiedź Operę Nova, aby przekonać się, na czym polega wejście na nową drogę życia.
Dobrze się kłamie – komedia, która rozśmiesza widzów już od kilku lat. Tym razem Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na spektakl o zwariowanych relacjach międzyludzkich.
Dla każdego miłośnika teatru i opery, Bydgoszcz jest miejscem, które trzeba odwiedzić. Sprawdź obecny repertuar Opery Nova i kup bilety online. Nie musisz stać w kolejce, aby zarezerwować miejsce na wybrany spektakl. Teraz zrobisz to za pomocą kilku kliknięć na biletyna.pl