Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek i zespół Kroke

koncert Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek i zespół Kroke

Anna Maria Jopek i zespół Kroke - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Anna Maria Jopek i Kroke w WCK

To będzie spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Anna Maria Jopek i zespół Kroke wystąpią na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wyjątkowa, eklektyczna muzyczna uczta odbędzie się w piątek, 30 listopada br. o godzinie 19:00.

Ci szczególni twórcy oczarują publiczność niespotykaną magią artystycznej fuzji. Subtelna, przenikająca barwa głosu Anny Marii Jopek, autorska muzyka Kroke, przywołująca wpływy wielu kultur, odwołująca się do tradycji, balansująca na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej są gwarancją wielu artystycznych doznań. Ta muzyczna propozycja sprawi, że słuchacze zanurzą się w przestrzeń mieniącą się tysiącami barw.
Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy naszych czasów - męski i żeński, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

- Będzie to wydarzenie z najwyższej półki muzycznej, na które serdecznie zapraszam – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Anna Maria Jopek to wokalistka, improwizatorka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach występowała z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy czy Gonzalo Rubalcaba. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata. Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. 5 października 2018 wydała płytę „Ulotne” nagraną z Branfordem Marsalisem.

Improwizacja w muzyce Kroke pojawia się od początku i jest do dziś jej najważniejszym elementem. Kroke (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ostatnich latach zespół oprócz realizacji własnych projektów nagrywał płyty z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, Edyta Geppert czy Maja Sikorowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Anna Maria Jopek i zespół Kroke

Artystka przez wielkie "A"! Koncert nietypowy, niebanalny i niesamowity. To mój szósty koncert AMJ i tym razem byłem zaskoczony czymś nowym, odkrywczym i niesztampowym. KROKE - czysta energia! Mistrzowski, muzyczny mariaż ich brzmienia z AMJ!
Dudal 05.12.2018 12:18
Fantastyczny występ! Muzyka Kroke ewoluuje w coraz ciekawszą stronę, a A.M. Jopek była jak zwykle doskonała. Połączenie obu, to wielka uczta muzyczna dla prawdziwych smakoszy :) Sala koncertowa na poziomie, organizacja bez zarzutu. Bez zastanowienia przybiegnę na kolejną ucztę muzyczną.
BB 04.12.2018 16:11
perfekcyjnie! uczta duchowa! wokal, muzyka, teksty ... jak zawsze na koncertach Ani są niesamowite! dodają energii, sensu istnienia.. POLECAM GORĄCO!
ania 02.12.2018 09:02
Bardzo ciekawy i miły dla ucha koncert.Muzyka może niełatwa,ale wykonanie na najwyższym poziomie,po prostu wirtuozi.Występ Pani Jopek również zachwycający.Warto pójść i posłuchać.
Andrzej 01.12.2018 10:04
miarą życia nie jest ilość zaczerpniętych oddechów tylko chwil zapierających dech w piersi.To była jedna z takich chwil !!! Magiczne 1,5 godziny! Muzyczny orgazm :)
dyha 01.12.2018 09:29
Super koncert, dla lubiących taką muzyką
Mariop 01.12.2018 08:51

Polecane z kategorii koncert