koncert Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek i zespół Kroke

koncert Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek i zespół Kroke

Anna Maria Jopek i zespół Kroke - Bilety na koncert

Anna Maria Jopek i Kroke w WCK

To będzie spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Anna Maria Jopek i zespół Kroke wystąpią na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wyjątkowa, eklektyczna muzyczna uczta odbędzie się w piątek, 30 listopada br. o godzinie 19:00.

Ci szczególni twórcy oczarują publiczność niespotykaną magią artystycznej fuzji. Subtelna, przenikająca barwa głosu Anny Marii Jopek, autorska muzyka Kroke, przywołująca wpływy wielu kultur, odwołująca się do tradycji, balansująca na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej są gwarancją wielu artystycznych doznań. Ta muzyczna propozycja sprawi, że słuchacze zanurzą się w przestrzeń mieniącą się tysiącami barw.
Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy naszych czasów - męski i żeński, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

- Będzie to wydarzenie z najwyższej półki muzycznej, na które serdecznie zapraszam – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Anna Maria Jopek to wokalistka, improwizatorka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach występowała z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy czy Gonzalo Rubalcaba. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata. Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. 5 października 2018 wydała płytę „Ulotne” nagraną z Branfordem Marsalisem.

Improwizacja w muzyce Kroke pojawia się od początku i jest do dziś jej najważniejszym elementem. Kroke (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ostatnich latach zespół oprócz realizacji własnych projektów nagrywał płyty z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, Edyta Geppert czy Maja Sikorowska.

Bilety w cenie 100 zł do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl .W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Informacje na www.wck.wodzislaw-slaski.pl. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Anna Maria Jopek i zespół Kroke

Artystka przez wielkie "A"! Koncert nietypowy, niebanalny i niesamowity. To mój szósty koncert AMJ i tym razem byłem zaskoczony czymś nowym, odkrywczym i niesztampowym. KROKE - czysta energia! Mistrzowski, muzyczny mariaż ich brzmienia z AMJ!
Fantastyczny występ! Muzyka Kroke ewoluuje w coraz ciekawszą stronę, a A.M. Jopek była jak zwykle doskonała. Połączenie obu, to wielka uczta muzyczna dla prawdziwych smakoszy :) Sala koncertowa na poziomie, organizacja bez zarzutu. Bez zastanowienia przybiegnę na kolejną ucztę muzyczną.
perfekcyjnie! uczta duchowa! wokal, muzyka, teksty ... jak zawsze na koncertach Ani są niesamowite! dodają energii, sensu istnienia.. POLECAM GORĄCO!
Bardzo ciekawy i miły dla ucha koncert.Muzyka może niełatwa,ale wykonanie na najwyższym poziomie,po prostu wirtuozi.Występ Pani Jopek również zachwycający.Warto pójść i posłuchać.
miarą życia nie jest ilość zaczerpniętych oddechów tylko chwil zapierających dech w piersi.To była jedna z takich chwil !!! Magiczne 1,5 godziny! Muzyczny orgazm :)
Super koncert, dla lubiących taką muzyką

Polecane z kategorii koncert