Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot - Discochłosta

koncert Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot - Discochłosta

Bracia Figo Fagot - Discochłosta - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Prześmiewcza forma disco polo stworzona w 2012 roku w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia. Projekt opracowany w 2010 roku na potrzeby serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt dla RebelTV przerodził się w regularną działalność koncertową chłopaków. W 2013 nagrali drugą płytę pt. Eleganckie chłopaki z gościnnym udziałem Czesława Mozila.

Bracia Figo Fagot - Discochłosta - więcej informacji

Początki grupy sięgają września 2010, kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt a emitowanego na kanale RebelTV w 2011. Na potrzeby każdego odcinka był przygotowywany miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem i licznymi wulgaryzmami. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na oficjalnym kanale YouTube stacji RebelTV, rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę. Pomimo, że zespół zadebiutował już na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia odbywającym się 15 stycznia 2011 w warszawskim klubie muzycznym Progresja, wykonując piosenki z nakręconego serialu, to faktycznie nagranie płyty studyjnej i aktywacja grupy nastąpiła w 2012.

5 października 2013 odbyła się premiera drugiej płyty zespołu o nazwie Eleganckie chłopaki. Gościnnie wystąpił na niej Czesław Mozil.

Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest do gatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu (disco w rytmie polo). Od wiejskiego odróżnia ją m.in. skomplikowane melodie i pocięta rytmika. Muzycy przyznają, że nie celują w publiczność zgromadzoną w remizach i na "wiejskich potańcówkach". W przeciwieństwie do typowych muzyków disco polo na koncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Bracia Figo Fagot - Discochłosta

Chłopaki dali z siebie co mogli. Publika trochę zawiodła. Część ludzi chyba znaleźli się tam z przypadku. Siedzieć na takim koncercie wygodnie na krzesełku? To nie recital,a discohłosta!!!
Dude 15.05.2016 20:24
Bracia Figo Fagot - Discochłosta
Inowrocław, 13.05.2016
Teatr Miejski
Występ spędziłem pod wpływem alkoholu wiec każde słowo jakie napisze jest nieistotne. Pozdrawiam
golin 17.01.2015 10:13
Bracia Figo Fagot - Discochłosta
Radom, 16.01.2015
Klub Muzyczny STREFA G2

Polecane z kategorii koncert