koncert

Czarno Czarni

koncert

Czarno Czarni

Czarno Czarni - Bilety na koncert

Nastrojowe granie w rytmie retro to propozycja na Walentynkowy weekend. Klub Bogart zaprasza na Potańcówkę z zespołem Czarno Czarni.

Czarno Czarni to świadomy powrót do brzmień lat 60 tych przyprawionych surową energią spod znaku vintage.
Absurdalne i dowcipne teksty Jarka Janiszewskiego ilustrowane klimatycznymi dźwiękami , tworzą niepowtarzalną aurę złotych czasów muzyki rockowej .
Grupę tworzą muzycy od lat występujący w zespołach Big Cyc i Bielizna. Ich muzykę można śmiało nazwać, szalonym big -beatem XXI wieku.
Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna, a niesamowita aura emitowana podczas spotkania artystów była zalążkiem powstania całkiem nowego bandu.
Nazwa Czarno Czarni nawiązuje do kolorowych zespołów, królujących na polskich scenach w latach 60 tych xx wieku. Również muzyka jest wypadkową prostych brzmień i bezpretensjonalnych melodii.
Od 1997 roku zespół działa w tym samym składzie: Jarosław "Doktor"Janiszewski-wokal, Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak-bas, Roman "Piękny Roman" Lechowicz-gitara, Jarosław "Dżery" Lis-perkusja, Piotr"Gadak" Sztajdel-klawisze.
Pierwsza płyta ukazał się w roku 1998, a jej wyjątkowość polegała na tym ,że nagrano ją przy użyciu starych bułgarskich wzmacniaczy, enerdowskich gitar i radzieckich organów, a samą perkusję przy pomocy tylko trzech mikrofonów. Album pokrył się złotem , tak samo jak drugie wydawnictwo "Niewidzialni".
Czarno Czarni regularnie koncertują, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych w kraju. Występowali m.in na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Trasie "Lata z Radiem", "Inwazji Mocy". W 1999 roku TVP2 nagrała i wyemitowała 60 minutowy program "Prywatka u Czarno Czarnych".
Grupa wielokrotnie występowała poza granicami kraju m.in.w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech , Irlandii. Muzycy mają na swym koncie współpracę z innymi artystami m.in. Anią Rusowicz , Urszulą, Giullią Tellerini ( znana z filmu Vicky, Christina, Barcelona).

W 2014 roku zespół wydał płytę "The Power of Dance Floor" z pochodzącą z Nashville amerykańską wokalistką Holly Shepherd.

Piosenka Czarno Czarnych "Nie choruj" jest motywem przewodnim serialu "Daleko od noszy", a inne ich piosenki pojawiły się również w wielu produkcjach filmowych m.in w "Królu życia" i w "Śniadaniu do łóżka".

Zespół wydał osiem płyt długogrających, ostatnia ich produkcja "Francuska miłość" ukazała się na rynku w październiku 2017.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Czarno Czarni

Doskonała zabawa. Świetnie poprowadzony koncert. Bardzo miła atmosfera na sali. Sympatyczny gospodarz i obsługa klubu.

Polecane z kategorii koncert