Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

koncert

„Jak wybrnąć z gafy”. Recital Joanny Trzepiecińskiej

koncert

„Jak wybrnąć z gafy”. Recital Joanny Trzepiecińskiej

„Jak wybrnąć z gafy”. Recital Joanny Trzepiecińskiej - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Jak wybrnąć z gafy to nowy recital Joanny Trzepiecińskiej, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie. Program złożony jest z utworów, które są perłami polskiej piosenki kabaretowej - tej przedwojennej , tej spod znaku Kabaretu Starszych Panow i tej tworzonej dzisiaj. Każdy utwór to zabawna historia opowiadająca perypetie wynikające z relacji damsko-męskich. Całość przeplatana jest pełnym anegdot komentarzem. Spotkanie z tym repertuarem każdego wprowadzi w doskonały humor. Aktorce towarzyszy świetny pianista jazzowy i niezrównany „pogrzebacz” dowcipów - Bogdan Hołownia.

Joanna Trzepiecińska

Ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu. W 1988 roku otrzymała dyplom ukończenia PWST i związała się na stałe z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, gdzie pojawiła się jako Nancy w przedstawieniu Woody'ego Allena „Zagraj to jeszcze raz” w reż. Adama Hanuszkiewicza (1988 r.) oraz wystąpiła w roli Lucy w musicalu Bertolta Brechta „Opera za trzy grosze” – w reż. Jerzego Grzegorzewskiego (1989 r.). Aktorka zajmuje się nagraniami słuchowisk Polskiego Radia oraz dubbingiem (za rolę Dory w filmie „Gdzie jest Nemo” otrzymała prestiżową nagrodę The Walt Disney Company Polska dla najlepszych twórców polskiej wersji językowej w filmach animowanych). Można ją usłyszeć w słuchowiskach na podstawie książek J. Chmielewskiej.

Sympatię publiczności zdobyła także jej niezapomniana rola Alutki w serialu „Rodzina zastępcza”.

Bogdan Hołownia

Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie, w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. W USA Bogdan współpracował między innymi z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, i Urszulą Dudziak. Został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani” za 2002 rok w kategorii - artysta roku „Jazzowy Oscar”. Przy końcu 2006 roku Bogdan założył własną wytwórnię płytową HoBo Records. HoBo Records wydała także książki: „Starsi Panowie Dwaj” zawierającą 61 utworów Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz „O harmonii jazzowej, zapiski z szuflady”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Piaseczno

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: „Jak wybrnąć z gafy”. Recital Joanny Trzepiecińskiej

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert